Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

Reguliarios mankštos nauda organizmui

tags
Publikuotas 2016 vasario 3 views 1805
Reguliarios mankštos nauda organizmui

Reguliari mankšta padės išlaikyti puikią fizinę formą, sveikatą bei suteiks energijos!

Fiziniai pratimai gali padėti pagerinti nuotaiką, širdies veiklą, sustiprinti kaulus bei sąnarius, virškinimą ir palengvinti ar net atsikratyti depresijos, sumažinti kraujospūdį, nerimą, stresą bei pagerinti miego kokybę. Daugelis žmonių teisinasi, kad mankštai namuose neturi laiko, tačiau tokiu būdu tiesiog dangsto savo tingumą. Taip, po ilgos darbo dienos, tikriausiai jaučiatės visiškai išsunktas, tačiau svarbu nepamiršti kiek įmanoma daugiau aktyviai judėti ir mankštai skirti bent keletą minučių savo dienos laiko ryte arba vakare. Tai ypač svarbu, jei didžiąją dienos dalį darbe praleidžiate sėdėdami.

Jei neprisiverčiate ar neturite laiko mankštintis vakare, rinkitės rytinę mankštą. Pasak atliktų tyrimų, šansas, kad nuspresite praleisti rytinę mankštą, yra žymiai mažesnis, nei kad praleisite vakarinę. Taip nutinka dėl to, kad po nakties miego esate pailsėjęs, todėl nejaučiate nuovargio, kas dažnai lemia mankštos praleidimą vakare.

Pirmosios treniruotės gali pasirodyti sunkios ir varginančios, tačiau greitai pajausite, kaip raumenims stiprėjant pratimai taps vis malonesni ir lengvesni. Reguliarios mankštos nauda jūsų organizmui, savijautai ir kūnui:

  • Pakelia nuotaiką

Fiziniai pratimai stimuliuoja išsiskyrimą medžiagų, dėl kurių jaučiamės labiau atsipalaidavę ir laimingesni, – jos pakelia nuotaiką ir net padeda kovoti su depresija. Reguliariai mankštindamiesi pradėsite labiau savimi pasitikėti ir jausitės patenkinti savo išvaizda.

  • Kontroliuoja svorį

Reguliari mankšta padeda išvengti svorio priaugimo arba numesti nereikalingą svorį. Kuo intensyvesnius pratimus atliksite – tuo daugiau kalorijų sudeginste. Jei negalite skirti laiko pratimams – išnaudokite turimą aplinką ir pratimus įtraukite į savo kasdienę rutiną (pavyzdžiui, ryte galite pasportuoti besiruošdami dienai). Taip pat atsisakykite lifto ir kilkite laiptais, darydami namų ruošos darbus, atlikite pritūpimus, įtūpstus, pasilenkimus ir kitus tempimo pratimus. 

  • Suteikia energijos

Atlikdami įvairius pratimus pajausite tikrąją mankštos naudą. Reguliarus fizinis aktyvumas padės sustiprinti ir sustangrinti raumenis, padidinti ištvermę bei suteiks energijos visai dienai ryte arba, mankštinantis vakare, padės išsikvėpti ir atsipalaiduoti.

  • Padeda apsisaugoti nuo ligų

Fizinis aktyvumas priverčia širdį dirbti intensyviau, dėl to pagerėja visos kraujotakos sistemos veikla ir sumažėja kraujospūdis. Mankšta gerina smegenų ir širdies funkciją ir mažina medžiagų, kurios sendina smegenis, kiekį. Todėl reguliari mankšta – geriausias vaistas prieš senėjimą.

  • Geresnė miego kokybė

Turite miego sutrikimų? Reguliarus fizinis aktyvumas padės jums išspręsti šią problemą be jokių vaistų ir suteiks kokybišką ir gilų miegą. Rinkitės rytinę arba vakarinę mankštą, tik venkite sportuoti, jei netrukus ruošiatės eiti miegoti, kitaip būsite per energingi ir neužmigsite.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 40
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21694
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 30
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 30
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 31