Sportas

Reguliarios mankštos nauda organizmui

Publikuotas 2016 vasario 3 views 3552
Reguliarios mankštos nauda organizmui

Reguliari mankšta padės išlaikyti puikią fizinę formą, sveikatą bei suteiks energijos!

Fiziniai pratimai gali padėti pagerinti nuotaiką, širdies veiklą, sustiprinti kaulus bei sąnarius, virškinimą ir palengvinti ar net atsikratyti depresijos, sumažinti kraujospūdį, nerimą, stresą bei pagerinti miego kokybę. Daugelis žmonių teisinasi, kad mankštai namuose neturi laiko, tačiau tokiu būdu tiesiog dangsto savo tingumą. Taip, po ilgos darbo dienos, tikriausiai jaučiatės visiškai išsunktas, tačiau svarbu nepamiršti kiek įmanoma daugiau aktyviai judėti ir mankštai skirti bent keletą minučių savo dienos laiko ryte arba vakare. Tai ypač svarbu, jei didžiąją dienos dalį darbe praleidžiate sėdėdami.

Jei neprisiverčiate ar neturite laiko mankštintis vakare, rinkitės rytinę mankštą. Pasak atliktų tyrimų, šansas, kad nuspresite praleisti rytinę mankštą, yra žymiai mažesnis, nei kad praleisite vakarinę. Taip nutinka dėl to, kad po nakties miego esate pailsėjęs, todėl nejaučiate nuovargio, kas dažnai lemia mankštos praleidimą vakare.

Pirmosios treniruotės gali pasirodyti sunkios ir varginančios, tačiau greitai pajausite, kaip raumenims stiprėjant pratimai taps vis malonesni ir lengvesni. Reguliarios mankštos nauda jūsų organizmui, savijautai ir kūnui:

  • Pakelia nuotaiką

Fiziniai pratimai stimuliuoja išsiskyrimą medžiagų, dėl kurių jaučiamės labiau atsipalaidavę ir laimingesni, – jos pakelia nuotaiką ir net padeda kovoti su depresija. Reguliariai mankštindamiesi pradėsite labiau savimi pasitikėti ir jausitės patenkinti savo išvaizda.

  • Kontroliuoja svorį

Reguliari mankšta padeda išvengti svorio priaugimo arba numesti nereikalingą svorį. Kuo intensyvesnius pratimus atliksite – tuo daugiau kalorijų sudeginste. Jei negalite skirti laiko pratimams – išnaudokite turimą aplinką ir pratimus įtraukite į savo kasdienę rutiną (pavyzdžiui, ryte galite pasportuoti besiruošdami dienai). Taip pat atsisakykite lifto ir kilkite laiptais, darydami namų ruošos darbus, atlikite pritūpimus, įtūpstus, pasilenkimus ir kitus tempimo pratimus. 

  • Suteikia energijos

Atlikdami įvairius pratimus pajausite tikrąją mankštos naudą. Reguliarus fizinis aktyvumas padės sustiprinti ir sustangrinti raumenis, padidinti ištvermę bei suteiks energijos visai dienai ryte arba, mankštinantis vakare, padės išsikvėpti ir atsipalaiduoti.

  • Padeda apsisaugoti nuo ligų

Fizinis aktyvumas priverčia širdį dirbti intensyviau, dėl to pagerėja visos kraujotakos sistemos veikla ir sumažėja kraujospūdis. Mankšta gerina smegenų ir širdies funkciją ir mažina medžiagų, kurios sendina smegenis, kiekį. Todėl reguliari mankšta – geriausias vaistas prieš senėjimą.

  • Geresnė miego kokybė

Turite miego sutrikimų? Reguliarus fizinis aktyvumas padės jums išspręsti šią problemą be jokių vaistų ir suteiks kokybišką ir gilų miegą. Rinkitės rytinę arba vakarinę mankštą, tik venkite sportuoti, jei netrukus ruošiatės eiti miegoti, kitaip būsite per energingi ir neužmigsite.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 1859
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 65287
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 1636
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 1956
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 3429