Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Publikuotas 2022 8 lapkričio views 1301
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai.

Sportiniai bateliai – esminiai

Nebent užsiimate joga, gimnastika, plaukiojate, žaidžiate paplūdimio tinklinį ar kasdien atliekate pilates pratimus, jūsų sportinių drabužių krepšyje tikrai atrasime sportinius batelius.

Sportiniai bateliai – vienas esminių daiktų, kurį reikia įsigyti prieš pradedant sportuoti ar lankytis sporto klube. Jeigu pastaruoju atveju jums puikiai tarnaus įprasti sportiniai bateliai, užsiimant konkrečiomis sporto šakomis, pavyzdžiui, krepšiniu, futbolu ar bėgimu, atverkite savo piniginę ir įsigykite profesionalų, tik šiai sporto šakai skirtą apavą. Be to, sportinius batelius atnaujinkite bent porą kartų per metus, sportuojant aktyviau – tai reikėtų daryti dažniau.

Raktas į sėkmę – patogi apranga

Pasirūpinus tinkamais ir patogiais sportiniai bateliais, metas pasižvalgyti ir į tai, kokia sportinė apranga kabo jūsų spintoje.

Kad sportuodami jaustumėtės gerai ir komfortiškai, pasirūpinkite judesių nevaržančia, prakaitui pralaidžia ir odai kvėpuoti leidžiančia apranga – nuo kojinių ar sportinių tamprių iki lengvo švarkelio ar kepurės sportuojant lauke. Kiekvienam sportininkui reikėtų turėti bent kelis skirtingus sportinių rūbų komplektus, juos plauti po kiekvienos treniruotės bei keisti naujais drabužiams susidėvėjus.

Svarbu ir patogūs aksesuarai

Nors sportiniai bateliai ir apranga yra būtini kiekvienam sportuojančiam žmogui, sportuoti bus kur kas patogiau ir mieliau, jeigu papildomai dėmesio skirsite ir tinkamiems sporto aksesuarams.

Pavyzdžiui, telefoną prie rankos pritvirtinkite specialiu raiščiu, rinkitės vandens gertuvę su žiedu ar padengtą neslystančia danga, vėjyje besiplaikstančius plaukus suriškite plaukų gumelėmis ar lankeliais, suriškite į kuodą ar paslėpkite po kepurėle, sportuodami lauke nešiokite akinius nuo saulės ar kepurę su snapeliu.

Be to, regos problemų turinčių profesionalių sportininkų tarpe dažnai dėvimi ir kontaktiniai lęšiai, kurie išsprendžia nuo nosies krentančių akinių problemą. Taip sportuodami patirsite mažiau trukdžių ir galėsite susikoncentruoti tik į savo rezultatus.

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7248
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77364
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4609
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5091
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 7449