Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Publikuotas 2019 2 rugpjūčio views 77816
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites shutterstock.com

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį?

Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika!

Pirmoji savaitė: laikysenos koregavimas

Kelis kartus per dieną prisiminkite ištiesinti nugarą ir stenkitės atkreipti dėmesį, kaip jaučiasi kūnas. Prisiminti padės ir raštelis šalia kompiuterio ekrano, ir telefone užstatyti priminimai.

Stovint: pėdas statykite klubų plotyje, svorį paskirstykite tolygiai ant abiejų kojų. Pečius atloškite ir nuleiskite. Įtraukdami pilvo raumenis atkreipkite dėmesį, kad dubuo būtų tolygiai ties šonkauliais. Šiek tiek įtempkite sėdmenis.

Sėdint: ausys, pečiai ir klubai turėtų būti tiesioje linijoje. Apatinė nugaros dalis remiasi į kėdės atlošą (jeigu kėdė nepatogi ir trūksta atramos, galite pasidėti susuktą rankšluostį), stuburas juosmens srityje lieka lengvai išlenktas. Abiem kojom remkitės į grindis.

Miegant: pasistenkite užmigti ant šono arba ant nugaros – taip nugara išlieka neutralesnėje padėtyje.

taisyklinga laikysena per 3 savaites

shutterstock.com

Antroji savaitė: įpročių keitimas

Laikysena priklauso ne tik nuo Jūsų, bet ir nuo Jūsų kasdienių įpročių. Tam, kad būtų lengviau palaikyti tiesią nugarą, šią savaitę papildoma užduotis – stebėti savo rutiną ir atsisakyti tam tikrų dalykų.

Rankinė: jeigu rankinėje telpa visas gyvenimas, tuomet šią naštą kas 10 minučių perkelkite ant kito peties. Idealiausia, jeigu peržiūrėtumėte rankinės turinį ir joje paliktumėte tik tikrai reikalingus daiktus.

Telefonas: tai – itin aktualu šiais laikais. Turėsite kardinaliai keisti tai, kaip naudojatės telefonu: išlaikykite tiesią nugarą ir kaklą (kaip išmokote pirmąją savaitę), o telefoną kilstelėkite arčiau akių lygio.

Avalynė: ar dažnai juntate diskomfortą apatinėje nugaros dalyje? O ar nešiojate aukštakulnius? Jeigu į abu klausimus atsakote teigiamai, tuomet, dėvėdamos aukštakulnius, kas dvi valandas būtinai prisėskite pailsinti kojų ir nugaros.

taisyklinga laikysena per 3 savaites

shutterstock.com

Trečioji savaitė: raumenų jėga

Pakeitus įpročius, atėjo laikas užtvirtinti tai, ką jau pasiekėte. Tam tikri pratimai sustiprins raumenis ir padės nuolatos palaikyti taisyklingą laikyseną.

Pečių mankšta: kas pusvalandį atsiloškite ir nuleiskite mentis žemyn. Pabūkite šioje padėtyje 2-3 sekundes. Kartokite pratimą 5 kartus.

Pratimas su pagalve: šį pratimą atlikite namuose, ant grindų. Atsigulkite ant pilvo, po juo pasikiškite pagalvę. Kelias minutes lėtai ir giliai kvėpuokite, pajusdami pagalvės pasipriešinimą pilvui.

Pritūpimai: atsistokite tiesiai, kojos pečių plotyje. Tiesia nugara pritūpkite, rankas sunerkite virš galvos ir šiek tiek atloškite – taip įdarbinsite ir viršutinę nugaros dalį. Išbūkite pritūpę 30-60 sekundžių ir kartokite pratimą tiek kartų, kiek pajėgiate. Jokiu būdu nesulenkite ar neiškreipkite stuburo.

Praėjus trims savaitėms, toliau laikykitės šių patarimų ir galėsite džiaugtis taisyklinga laikysena, puikia nuotaika ir, žinoma, geresne sveikata. Komentaruose pasidalinkite, kaip sekasi įgyvendinti šį iššūkį!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1651
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7624
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4676
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5172
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 7646