Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Publikuotas 2019 23 liepos views 5351

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė

Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros!
Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau pats metas pradėti skaičiuoti žingsnius?

Ėjimo nauda

Galima teigti, jog ėjimas yra tinkamas kiekvienam: ir niekuomet nesportavusiam žmogui, ir sportininkui, norinčiam paįvairinti savo rutiną. Ši fizinė veikla pripažinta kaip viena nekenksmingiausių, bet itin efektyvių ir malonių. Vaikščiojant mažėja grėsmė susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, osteoporoze. Taip pat nuolatinis vaikščiojimas mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Ėjimas yra tobula alternatyva bėgimui vyresniems ar aktyviau sportuoti jėgų neturintiems žmonėms. Rekomenduojama per dieną nueiti 6 tūkstančius žingsnių sveikatos gerinimui ir 10 tūkstančių žingsnių svorio metimui.

Kaip tinkamai vaikščioti?

 Visų pirma, labai svarbu  taisyklinga laikysena. Tai yra pirmas žingsnis link malonaus ir jėgų suteikiančio pasivaikščiojimo. Nuo laikysenos priklauso kvėpavimas, raumenų darbas bei pats treniruotės efektyvumas. Bloga laikysena gali paskatinti raumenų, sąnarių skausmą po vaikščiojimo.

1. Atsistokite tiesiai, kojas laikykite pečių plotyje, pėdos turėtų būti atsuktos į priekį, tačiau nieko blogo, jei jos bus šiek tiek pakreiptos į vidų ar išorę.
2. Įsivaizduokite, kad prie jūsų viršugalvio yra pritvirtinta styga, tempianti jus į viršų ir neleidžianti susikūprinti. Nesvirkite pirmyn ar atgal, neišlenkite nugaros.
3. Šiek tiek įtraukite pilvo raumenis, tai padės išlaikyti tinkamą laikyseną visos treniruotės metu.
4. Klubus truputį atkiškite į priekį, šis veiksmas neleis jums riesti nugaros ir linkti į priekį.
5. Žiūrėkite tiesiai, maždaug šešis metrus į priekį. Smakras turėtų būti lygiagretus žemei.
6. Atpalaiduokite pečius, nuleiskite juos žemyn ir truputį atkiškite atgal.

Rankų judesiai yra dar vienas svarbus ėjimo akcentas. Dažnai matome greituosius ėjikus, stipriai mosikuojančius rankomis, tačiau tokie rankų judesiai nesuteikia jokios naudos.
1. Rankas sulenkite 90° laipsnių kampu, neiškiškite alkūnių, tačiau ir neprispauskite jų prie kūno.
2. Tieskite kojai priešingą ranką tiesiai prieš save.
3. Mosikuodami stenkitės neiškelti rankų aukščiau krūtinkaulio.
4. Jei jaučiate, jog jums per sunku, taip mosikuoti rankas pratinkitės 5-10min., o vėliau eikite be rankų judinimo, leiskite joms ilsėtis.

Kojos vaidina pagrindinį vaidmenį vaikščiojant, todėl jos būtinai turi būti dedamos tinkamai.
1. Pėdą statykite ant žemės taip, kad pirmiausiai ją pasiektų kulnas, o vėliausiai pirštai.
2. Nuo žemės atsispirkite pirštais.

Įdomiausi faktai apie ėjimą

Sportinis ėjimas yra viena iš rungčių Olimpiadoje jau daugiau nei devyniasdešimt metų.
Penkiolikos minučių pasivaikščiojimas gali nuslopinti norą suvalgyti ką nors saldžiai.
Ėjimas gali paskatinti kūrybiškumą net iki 60%.
Daugiausiai žingsnių nueina australai – net 9695 žingsnių per dieną.
Vaikščiojimo metu naudojate apie 200 skirtingų raumenų.
Trečiasis JAV prezidentas Tomas Džefersonas mirė 83 metų, o buvo manyta, kad mirs 40. Galbūt tai sutapimas, tačiau jis nueidavo beveik 6,5 km kasdien.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 2550
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 8235
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78867
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4851
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 8112