Sportas

Rytinė mankšta, atliekama besiruošiant išeiti

Publikuotas 2015 lapkričio 4 views 5570
rytinė mankšta

Rytinė mankšta, kurią atliksite net nesusimąstę, tiesiog besiruošdami išeiti į darbą, susitikimą ar bet kur kitur!

Nieko gero, jeigu galvojate, kad treniruotė turi būti tobulai suplanuota. Kodėl? Nes tokiu atveju nesiryžtate sportuoti kol žinote, jog neatliksite visko tobulai. Deja, ne visada tai įmanoma ir pavyksta,- juk esame užimti ir profesionaliai poros valandų treniruotei ne visada atsiranda laiko. Rezultatas – iš vis nebesportuojame… Tačiau verta pasinaudoti kiekviena galimybe ir įtraukti keletą pratimų šalia savo kasdieninės veiklos, kad išliktumėte sveiki. Mažą rytinę mankštą nepastebimai galite atlikti ryte, besiruošdami išeiti iš namų.

1. Kardiotreniruotė

Pradėkite pasiruošimą 60 sekundžių žingsniuodami vietoje, kad sustiprintumėte širdies raumenį. Aukštai kelkite kelius, mosuokite rankomis ir su kiekvienu judesiu įtempkite pilvo raumenis. Taip pažadinsite organizmą ir suaktyvinsite kraujotaką.

2. Pritūpimas prie sienos

Valydamiesi dantis, atremkite tiesią nugarą į sieną ir pritūpkite, kol šlaunys bus lygiagrečiai grindims, o keliai sulenkti 90 laipsnių kampu. Vonios kilimėlis užtikrins, kad neslystumėte. Išlaikykite šią pozą bent 30 sekundžių. Taip sustiprinsite šlaunis, sėdmenis, pagerinsite laikyseną.

3. Trigalvių raumenų atsispaudimai

Jeigu jūsų vonios kambarys pakankamai didelis, atsisukite nugara į vonią ir atsiremkite į ją rankomis. Ištieskite kojas ir atlikite atvirkštinius atsispaudimus: sulenkdami rankas leiskitės žemyn, o ištiesdami grįžkite į pradinę padėtį, kartokite 12 kartų. Šis pratimas treniruoja trigalvius rankų raumenis.

4. Įtūpstai

Kol tepate kojas losjonu, atlikite įtūpstus. Jeigu norite prasitampyti, remkitės keliu į žemę, o jeigu norite stiprinti raumenis – šiek tiek pakelkite kelį virš žemės. Tuo tarpu krupščiai losjonu sudrėkinkite kojos, esančios priekyje, odą. Apkeiskite kojas ir kartokite pratimą. Genialu!

rytinė mankšta

5. Svorio kilnojimas dvigalviui raumeniui stiprinti

Bet koks sunkesnis kilnojamas objektas puikiai tiks atlikti šį pratimą. Paimkite, pavyzdžiui, didžiulį šampūno butelį ir pakelkite jį kaip svarmenį po 12 kartų kiekviena ranka.

6. Blauzdų tempimas

Išsiplovėte galvą ir džiovinate plaukus džiovintuvu? Puiku! Įterpsime dar vieną pratimą: laikykite kojas pečių plotyje ir susilenkite galva žemyn. Taip ne tik suteiksite plaukams purumo, bet ir pratampysite blauzdų raumenis. Dar didesnis efektas bus jeigu pasiūbuosite nuo vienos kojos prie kitos – stenkitės susilenkti kiek galite.

7. Kaklo tempimas

Pažiūrėkite į veidrodį – atrodote puikiai. Dabar, kai apžiūrinėjate save ar kai tepate veido odą kremu, palenkite galvą link kairio peties – dešinėje kaklo pusėje pajusite malonų tempimą. Taip pat lenkite galvą link dešinio peties, į priekį ir atgal – Jūsų kaklas bus dėkingas!

8. Blauzdų stiprinimas

Liko dar šiek tiek laiko pasigražinti tiesinant plaukus, juos šukuojant, ar tepant kokiu nors produktu? Tuo metu pakelkite kulnus ir šiek tiek pabūkite atsistoję ant pirštų. Pakartokite kiek išeina, geriausia apie 25 kartus.

10. Lentos pratimas

Treniruotę pabaikite lentos pratimu, sustiprinsiančiu visą korpusą, tačiau nesugadinsiančiu šukuosenos ar rūbų. Išlaikykite šią poziciją bent 30 sekundžių.
Šaunuoliai! Apšildėte ir patreniravote visą kūną, o tam net nereikėjo sporto salės ar specialios įrangos. Žinoma, reikia atminti, jog rytinė mankšta neatstoja pilnos treniruotės, tačiau tai vis geriau negu nieko. Pasinaudokite kiekviena proga pajudėti!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 4506
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 71591
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 3425
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 3884
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 5517