Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

,,Lentos“ (Plank) pratimas – 7 stebinantys rezultatai

tags
Publikuotas 2015 rugsėjo 16 views 119655
7 stebinantys „Lentos“ (Plank) pratimų rezultatai 7 stebinantys „Lentos“ (Plank) pratimų rezultatai

Vien tik jūsų pačių svoriu ir jo balansu pagrįsti, ypač paprasti ir daug laiko nereikalaujantys „lentos“ (angl. plank) pratimai paskutiniu metu ypač išpopuliarėjo sveikos gyvensenos propaguotojų tarpe. Iš tiesų, jie niekada ir nebuvo pamiršti – jau nuo senų laikų „lentos“ pozicijos naudojamos visų profesionalių sportininkų ir net kariškių kaip universali priemonė tvirtam kūnui, o ypač išraiškingam pilvo presui pasiekti. Svarbiausia – rezultatai matomi pakankamai greitai.

Pilvo raumenys yra vieninteliai kūno raumenys, kurie nesitvirtina prie jokio kaulo, tačiau dalyvauja palaikant jūsų stuburą bei visą galinę sritį. Kita ypač svarbi pilvo raumenų funkcija – saugoti vidaus organus. Taigi, tvirtas pilvo presas ne tik palaiko jūsų laikyseną, bet ir atlieka gyvybiškai svarbias roles.

Ir  tai dar ne viskas. Toliau jus supažindiname su šių puikių pratimų rezultatais, kurie pradžiugins, jei pratimus atliksite kas dieną:

1. Lavinamas visas korpusas

Apatiniai pilvo raumenys, viršutiniai pilvo raumenys, skersieji pilvo raumenys, tiesieji pilvo raumenys – jie visi dirba šių treniruočių metu. Stovėdami „lentos“ pozicijoje jūs stiprinate netgi savo užpakaliuką! Kiekvienos paminėtos raumenų grupės tobulėjimą galite stebėti ne tik vizualiai bet ir šiais indikatoriais:

  • Skersinis pilvo raumuo. Padidėjęs pajėgumas keliant didelius svorius.
  • Tiesusis pilvo raumuo. Padidėjusios sportinės galimybės, ypač šokinėjimas. Šis raumuo  – vienas esminių ryškaus pilvo preso elementų.
  • Įstrižieji pilvo raumenys. Papildoma jėga kažką keliant iš šono ar sukantis (pavyzdžiui, disko metimas).
  • Sėdmenys. Tvirtesnė nugara ir dailus užpakaliukas.

2. Pagerėjusi laikysena

Žengsite iškėlę galvas, o gal net it podiumu… Pradedant pečiais, krūtinės raumenimis ir baigiant sėdmenimis – visa tai stiprėja ir jungiasi į vieną sistemą tuo metu, kai  jus gulite pasirėmę alkūnėmis. Kūno svoris pasiskirsto beveik tolygiai, tačiau kiek didesnis krūvis tenka pilvo sričiai. Taip lavinate visus su laikysena susijusius raumenis, tačiau jų nevarginate!

3. Sumažėja galimybė susižeisti nugarą bei stuburą

Jeigu kai kurie pratimai yra nerekomenduojami turintiems nugaros problemų, šis pratimas tokio pavojaus nekelia. Atvirkščiai – jūs palaipsniui stiprinate nugaros raumenis bei nugarą palaikančius pilvo raumenis.

4. Ilgam suaktyvėjusi medžiagų apykaita

Nors tai gana stacionarus, netgi vėžliškas ir trumpas pratimas, tačiau jis pasitarnauja ne tik raumenų stiprinimui, bet ir medžiagų apykaitos suaktyvinimui, kas paprastai yra ilgai trunkančių aerobinių (kitaip tariant, „kardio“) pratimų rezultatas. Paradoksalu, bet po „lentos“ pozicijos jūsų medžiagų apykaita išliks pagreitėjusi netgi jums nuėjus miegoti!

7 stebinantys „Lentos“ (Plank) pratimų rezultatai 2

7 stebinantys „Lentos“ (Plank) pratimų rezultatai 2

5. Tampate lankstesni

Regis, nedarote nei virvutės, nei špagato, nei jokių kitų įprastų tempimo pratimų. Vis dėlto,  kūnas idealiai sušildomas (būtina taisyklingam ir efektyviam tempimui), o savo svoriu palengva tempiate nugaros, pečių raumenis, mentis bei raktikaulio zoną. Ilgai gulint pasirėmus ant rankų dirba ir jūsų sausgyslės – iki pat pirštų galiukų!

6. Ištobulinta lygsvara

Jau mokykloj nesisekė stovėti ant vienos kojos, o dėl to iki šiol gėda net pradėti lankyti jogos pamokas? Iš dalies tai gali būti silpno pilvo preso pasekmė. Būtent čia yra žmogaus svorio centras, taip svarbus palaikant lygsvarą. Tvirtas korpusas yra vienas iš balanso faktorių. Lavinkime jį!

7. Šie pratimai tiesiog nuramina!

Jei visą dieną sėdite darbe – varginate, arba atvirkščiai – visiškai apleidžiate tam tikras raumenų grupęs, krenta jūsų tonusas, glemba kūnas, jame pakankamai nepasiskirsto deguonis. Dar sunkesniais atvejais užsispaudžia įvairūs nervai, kurie lemia ne tik jūsų fizinę, bet ir psichinę būklę.

„Lentos“ pratimai lyg naują stygą įtempia visą jūsų kūną, pažadina miegančias sausgysles, apkrauna raumenis, atveria nervus. Jūs tiesiog pasikraunate vos per 1-10 minučių!

Pradėkite nuo vienos minutės. Po to didinkite iki dviejų – trijų minučių. Galų gale įpraskite stovėti penkias minutes. O atlikę „lentos“ pratimus po 10 minučių kasdien, galėsite džiaugtis tobulu kūnu!

Susijęs straipsnis: Lentos pratimas (plank): 10 paįvairintų versijų

7 stebinantys „Lentos“ (Plank) pratimų rezultatai

7 stebinantys „Lentos“ (Plank) pratimų rezultatai

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 40
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21695
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 30
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 30
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 32