Gera forma reiškia sveiką kūną, tad tai nepaneigiamai svarbu. Kad būtų lengviau surasti priežastis, kurios gali užkirsti kelią link tobulo (ir sveiko!) kūno, pateikiame 9 priežastis, kodėl nepavyksta palaikyti formos?
Gyvename nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Keičiasi mūsų gyvenimas, mūsų požiūris, mūsų išvaizda. Lygiai taip pat keičiasi ir mūsų mityba bei, žinoma, kūnas. Išlaikyti jį sveiką nėra lengva. Pasiekiame nusistatytą tikslą, po to jį pamirštame ir vėl grįžtame prie senų įpročių. O gal tiesiog nebeturime ryžto ar jėgų toliau sveikai maitintis ir sportuoti? Štai, kodėl nepavyksta palaikyti formos:
Mes taip dažnai minime vandenį, bet tik todėl, kad jo naudos tiesiog neįmanoma praleisti. Vanduo skaistina odą, gerina medžiagų apykaitą, padeda susikaupti,- ir tai tik nedaugelis teigiamų savybių. Išgerdami savo kūnui rekomenduojamą vandens kiekį ne tik jausitės atsigaivinę, bet palaikydami pakankamą skysčių kiekį organizme, išlaikysite ir puikias formas.
Taip, tai akivaizdu. Ir atrodo, kad visi puikiai žino – greitas maistas nepadeda tobulinti formų, kadangi yra gausus angliavandenių. Valgant daug tokio maisto, pokytis ryškus – kūnas priauga svorio, o ilgainiui tokia mityba gali sukelti net ir širdies ligas, nutukimą ir kitas sveikatos problemas. Tad stenkitės pasakyti NE kaskart, kai kils pagunda pasisotinti greitu, bet nesveiku maistu (juk salotas taip pat galima greitai pagaminti!).
Kad kūnas išliktų sveikas, svarbu užtikrinti optimalius visų maisto medžagų kiekius. Lengviausia tai padayti prisimenant maisto piramidę – ją tikrai esate matę. Taip pat verta vesti dienoraštį ir sekti, ko ir kiek suvalgote per dieną, kad žinotumėte, kokių mikroelementų jau gavote pakankamai, o ko dar trūksta.
Galbūt nesiryžtate sportuoti su kompanija, nes nenorite, jog kas nors Jus pamatytų. Bet juk dviese žymiai lengviau rasti jėgų ir motyvacijos! Bandote prisiversti padaryti pratimus ir sveikai maitintis? Jeigu turėtumėte bendramintį – iškart atsirastų papildomas palaikymas, ypač sunkiausiomis akimirkomis. Poveikis, jog šalia esant partneriui, sportuojama ilgiau, įrodytas netgi moksliniais tyrimais. Ir, be abejo, nereikia net tyrimų, kad suprastumėte, jog tai ir kur kas smagiau! Beje, sportuojančių porų santykiai yra kur kas tvirtesni!
Kartais gali atrodyti, jog užtenka pasiekti tikslą ir to pakanka. Tačiau mūsų kūnas taip neveikia – sveiko kūno palaikymas yra nuolatinis, besitęsiantis procesas. Galbūt skamba ne itin perspektyviai, bet reikia prisiminti, jog tai darote dėl savęs ir dėl savo sveikatos – verta, ar ne?
Be to, kūnas pripranta ir prisitaiko prie tos pačios sporto rutinos, tad laikui bėgant efekto nebelieka. Derėtų save paskatinti imtis įvairesnių rūšių treniruočių ar pratimų, karts nuo karto išbandyti kažką naujo – tokie iššūkiai ves link tobulėjimo.
Gera treniruotė apima penkis pagrindinius elementus: kardio pratimus, jėgos pratimus, korpuso stiprinimą, lygsvaros pratimus, raumenų tempimą. Pasiekę geidžiamas kūno linijas, kai kurie nusprendžia toliau tęsti tik tą treniruotės dalį, kuri patinka labiausiai.
Būtent toks pasirinkimas atneša neigiamus pokyčius, kadangi kai kurios kūno dalys apleidžiamos ir nebegauna reikiamo krūvio. Tad, siekdami palaikyti puikią formą, užtikrinkite subalansuotą, visapusišką treniruočių rutiną.
Ne, temos nesumaišėme – šis patarimas tikrai skirtas norintiems palaikyti puikią figūrą. Esmė tame, jog kai kurie kūno priežiūros produktai turi kenksmingų toksinų – ar tai būtų dezodorantas, ar kūno kremas, ar prausiklis, ar net dušo želė. Jeigu produktas turi kenksmingų dalelių, visa tai per odą pateks į Jūsų kūną. Įsivaizduokite – viską darote teisingai, valgote sveikai, bet nesijaučiate gerai vien dėl kūno priežiūros priemonių. Kūnas kaupia neatpažįstamus komponentus iki tol, kol atsiranda galimybė juos panaudoti ar pašalinti. Tad patyrinėkite savo vonios kambaryje esančius produktus, panagrinėkite jų etiketes ir, jeigu reikia, ieškokite sveikesnių alternatyvų.
Nuoseklumas – daug įsipareigojimų ir atsakomybės reikalaujantis žodis. Jeigu sveika mityba ar sportas Jums yra kažkas panašaus į mėnulio fazes, – nesitikėkite didžiuotis tvirtu kūnu. Pastovumas yra būtinas: susidarykite dienotvarkę, jeigu reikia, prisiverskite jos laikytis apdovanodami save maloniomis smulkmenomis. Raskite, koks būdas Jums atrodo smagus ir priimtinas. Susidarykite valgiaraštį bent kelioms dienoms ar savaitei į priekį – šitaip pašalinsite netikėtą norą užkimšti save dar vienu nesveiku mėsainiu.
Per daug fizinio krūvio taip pat nėra gerai. Jeigu atkakliai, tačiau neapdairiai siekiate savo tikslo, vargu ar džiaugsitės rezultatais. Raumenys stiprėja ir didėja ne treniruočių metu, o po jų. Jeigu pakankamai nepailsėsite ir gerai neišsimiegosite, Jūsų pastangos bus bergždžios. Įsitikinkite, kad Jūsų paros ritmas sureguliuotas ir jame užtenka tiek sporto, tiek poilsio bei miego valandų.