Sveikata

Dietologės patarimai, padėsiantys išgerti rekomenduojamą kiekį vandens

Publikuotas 2016 8 birželio views 16976
Dietologės patarimai, padėsiantys išgerti rekomenduojamą kiekį vandens shutterstock.com

Įprastai suaugusiam žmogui rekomenduojama per parą išgerti nuo 30 iki 35 ml vandens vienam kūno masės kilogramui, sako gydytoja dietologė, „Vilniaus dietologijos centro“ direktorė Eglė Kliukaitė. Taigi 60 kilogramų sveriantis žmogus turėtų išgerti kiek daugiau nei du litrus vandens per parą. Tačiau retas kuris taip daro – įprasti gerti daugiau vandens, paversti tai natūralia rutinos dalimi paprasta toli gražu ne kiekvienam.

Gydytojos E. Kliukaitės teigimu, būna tam tikrų būklių, kai suvartojamų skysčių kiekį reikia riboti, pavyzdžiui, inkstų arba širdies nepakankamumas. Kitais atvejais, tarkime, sportuojant, reikia suvartoti dar daugiau nei rekomenduojama norma vandens. „Ta norma sudaro maždaug aštuonias stiklines. Jeigu žmogus geria per mažai vandens, gali jausti burnos gleivinės džiuvimą. Vis tik dažniau pojūčiai būna mažiau akivaizdūs, organizmas gali tiesiogiai vandens nereikalauti. Pavyzdžiui, žmogus gali jausti silpnumą, nuovargį, širdies ritmo sutrikimą. Dažnai į tai, deja, numojama ranka“, – aiškino specialistė.

Taigi vandens trūkumas gali lemti ne tik prastą savijautą, bet ir eilę sveikatos sutrikimų ar net kelti didesnį pavojų. Bet kaip įprasti gerti daugiau vandens, jeigu iki šiol tam neskirdavote dėmesio? Štai keletas gydytojos dietologės E. Kliukaitės patarimų, kaip vandens gėrimą padaryti įprasta ir net žaisminga kasdienybės dalimi:

  • Atsikėlus iš ryto pirmiausia turėtume išgerti stiklinę vandens. Tai bus puiki dienos pradžia. Be to, jeigu iš vakaro ant staliuko prie lovos pasidėsite vandens, tikrai nepamiršite jo išgerti vos atsibudę.
  • Skysčius patartina gerti tarpuose tarp valgių. Tad jeigu jau galvojate apie tai, kad netrukus reikės eiti pavalgyti, įpraskite su kiekvienu valgymu susieti ir mintį apie vandenį – atsigerti reikėtų pusvalandį prieš valgį.
  • Galima turėti specialų indą, butelį, kurio talpa būtų tokia, kokio vandens kiekio reikia per parą. Jį galima visur turėti su savimi. Tai, kiek stiklinių jau esame per dieną išgėrę, dažniausiai pasimiršta ir šis skaičius painiojasi. Tinkamos talpos butelis visuomet leis žinoti, kiek dar būtų gerai tą dieną išgerti.
  • Galima pakeisti požiūrį į vandenį kaip į paprastą gėrimą. Kad būtų įdomiau ir skaniau jį gerti, galima pagardinti mėta, citrinos, laimo ar kitų citrusinių vaisių skiltelėmis arba sultimis. Jeigu norisi daugiau estetikos, gerkite vandenį iš gražių stiklinių, lyg prabangų gėrimą. Tegul tai būna žaidimas ir malonumas.
  • Jeigu darbovietėje nėra prieinamo geriamojo vandens šaltinio arba jis nėra švarus, į darbą būtinai neškitės geriamojo vandens arba sutarkite, kad tuo pasirūpintų darbdavys. 
  • Na, o didžiausiems užuomaršoms, žinoma, padės ir telefone nustatomi reguliarūs priminimai išgerti vandens. Kodėl gi ne, jeigu pakankamas vandens kiekis yra itin svarbus gerai savijautai ir sveikatai?

Lietuva visada garsėjo savo novatoriškumu ir inovacijomis, viena iš jų – vienintelis pasaulyje tirpsmo vanduo MELT WATER. Ledo tirpsmo vandenuo Melt Water sušaldytas Lietuvoje, gaivesnis už šiaurės ašigalį, gaminamas atkartojant natūralius gamtoje vykstančius procesus: ledo formavimąsį ir tirpsmą.  Daugiau apie vandenį sužinok FB paskyroje „Melt Water Original“. Melt Water – tyrumas sukurtas šalčio, ledinė vasaros naujiena!

Daug vandens galima gauti valgant daržoves ir kitus maisto produktus:

  • Salotų („Iceberg“) sudėtyje yra 96 proc. vandens;
  • Žalių agurkų sudėtyje yra 95 proc. vandens;
  • Arbūzų sudėtyje yra 92 proc. vandens;
  • Virtuose brokoliuose yra 91 proc. vandens;
  • Piene yra 91 proc. vandens;
  • Špinatuose yra 91 proc. vandens;
  • Žaliuosiuose žirneliuose yra 89 proc. vandens;
  • Žaliose morkose yra 88 proc. vandens;
  • Apelsinuose yra 87 proc. vandens;
  • Grūduose – 85 proc. vandens;
  • Obuoliuose – 84 proc. vandens.

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 359
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 741
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 710
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2774
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3126