Įprastai suaugusiam žmogui rekomenduojama per parą išgerti nuo 30 iki 35 ml vandens vienam kūno masės kilogramui, sako gydytoja dietologė, „Vilniaus dietologijos centro“ direktorė Eglė Kliukaitė. Taigi 60 kilogramų sveriantis žmogus turėtų išgerti kiek daugiau nei du litrus vandens per parą. Tačiau retas kuris taip daro – įprasti gerti daugiau vandens, paversti tai natūralia rutinos dalimi paprasta toli gražu ne kiekvienam.
Gydytojos E. Kliukaitės teigimu, būna tam tikrų būklių, kai suvartojamų skysčių kiekį reikia riboti, pavyzdžiui, inkstų arba širdies nepakankamumas. Kitais atvejais, tarkime, sportuojant, reikia suvartoti dar daugiau nei rekomenduojama norma vandens. „Ta norma sudaro maždaug aštuonias stiklines. Jeigu žmogus geria per mažai vandens, gali jausti burnos gleivinės džiuvimą. Vis tik dažniau pojūčiai būna mažiau akivaizdūs, organizmas gali tiesiogiai vandens nereikalauti. Pavyzdžiui, žmogus gali jausti silpnumą, nuovargį, širdies ritmo sutrikimą. Dažnai į tai, deja, numojama ranka“, – aiškino specialistė.
Taigi vandens trūkumas gali lemti ne tik prastą savijautą, bet ir eilę sveikatos sutrikimų ar net kelti didesnį pavojų. Bet kaip įprasti gerti daugiau vandens, jeigu iki šiol tam neskirdavote dėmesio? Štai keletas gydytojos dietologės E. Kliukaitės patarimų, kaip vandens gėrimą padaryti įprasta ir net žaisminga kasdienybės dalimi:
Lietuva visada garsėjo savo novatoriškumu ir inovacijomis, viena iš jų – vienintelis pasaulyje tirpsmo vanduo MELT WATER. Ledo tirpsmo vandenuo Melt Water sušaldytas Lietuvoje, gaivesnis už šiaurės ašigalį, gaminamas atkartojant natūralius gamtoje vykstančius procesus: ledo formavimąsį ir tirpsmą. Daugiau apie vandenį sužinok FB paskyroje „Melt Water Original“. Melt Water – tyrumas sukurtas šalčio, ledinė vasaros naujiena!
Daug vandens galima gauti valgant daržoves ir kitus maisto produktus: