Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Publikuotas 2022 18 rugpjūčio views 2684
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje.

Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, kurios neabejotinai yra svarbios ne tik mūsų raumenų masės auginimui, bet ir visam organizmui.

Aminorūgštys dabar populiarios kaip maisto papildai tablečių, kapsulių ar miltelių pavidalu, ypač sportininkų gretose. Bet ar būtinas papildomas aminorūgščių suvartojimas žmogui? Tam tikrais atvejais kai kurios žmonių grupės negali be to išsiversti, todėl maisto papildai gali padėti. Aminorūgštys iš mrbiceps.lt aprūpins jūsų organizmą reikiamu kiekiu.

Aminorūgštys yra būtinos mūsų organizmams

Joks organizmas nėra gyvybingas ir tinkamai funkcionuojantis be aminorūgščių, pagrindinių baltymų statybinių blokų. Jie susideda iš anglies, vandenilio, deguonies ir azoto ir, be kita ko, yra svarbūs medžiagų apykaitai ir imuninei sistemai. Jie taip pat reguliuoja maistinių medžiagų transportavimą ir saugojimą. Dėl to jie dalyvauja daugelyje svarbių procesų mūsų kūne. Pavyzdžiui, jie palaiko odos ir plaukų struktūrą bei gerina raumenų regeneraciją, o tai mažina raumenų skausmą po treniruotės ir skatina raumenų masės augimą.

Mokslininkų atlikti tyrimai taip pat parodė, kad didesnis baltymų suvartojimas (kai jie yra vartojami bent šešis mėnesius) gali pagreitinti svorio metimo procesą, todėl daugelis dietų, kurių pagalba norite numesti svorio, priklauso nuo suvartojamo baltymų kiekio jose.

Žinoma, ilgainiui aminorūgščių trūkumas gali turėti neigiamų pasekmių jūsų sveikatai. Tai sumažėjęs raumenų augimas ir atsirandančios sąnarių problemos, taip pat ir dažnesnės infekcinės ligos – jei, pavyzdžiui, yra nusilpusi jūsų imuninė sistema – organizme viskas yra susiję.

Nepakeičiamos aminorūgštys mūsų organizme

Ne visos aminorūgštys yra vienodos. Yra dvidešimt skirtingų aminorūgščių tipų. Jos gali susijungti į grandininius ryšius ir taip įgyti tam tikrų unikalių savybių.

Mokslininkai išskiria nepakeičiamų aminorūgščių grupę. Jas mūsų organizmas turi pasisavinti iš maisto. Šios aminorūgštys (metioninas, leucinas, izoleucinas, fenilalaninas, triptofanas, treoninas, lizinas ir valinas) daugiausia randamos baltymų turinčiuose maisto produktuose, tokiuose kaip:
– mėsa,
– pieno produktai,
– riešutai,
– ankštiniai augalai.

Normalaus svorio suaugusiesiems, neturintiems ryškių sveikatos nusiskundimų ir problemų, rekomenduojama kasdien suvartoti bent 0,8 gramo vienam kilogramui kūno svorio. Tai optimalus kiekis jūsų sveikam organizmui. Atminkite, kad per daug – nėra gerai, todėl taip pat turėtumėte vengti viršyti šią specialistų nustatytą normą.

Reikia papildų?

Paprastai aminorūgščių poreikį gana lengva pasiekti laikantis subalansuotos mitybos. Kita vertus, pagyvenę žmonės ir žmonės, sergantys lėtine inkstų liga, turi būti atsargūs, kad gautų pakankamai nepakeičiamų aminorūgščių. Tačiau žmogaus organizmas negali jų kaupti, todėl svarbu reguliariai tokius papildus vartoti.

Kita svarbi žmonių grupė, kuri turėtų vartoti aminorūgščių papildus yra sportininkai. Tiksliau tariant, profesionalūs sportininkai, kurie treniruojasi tikrai intensyviai ir nuolat. Įvairūs tyrimai parodė, kad, pavyzdžiui, aminorūgštis argininas gali padidinti raumenų masę ir pagerinti gebėjimą atsinaujinti.

Šiandien maisto papildų rinka išties didelė, todėl jūs galite pasirinkti, kokiu patogiu pavidalu vartosite įvairius maisto papildus. Vienas patogiausių būdų – proteino batonėliai, kuriuos taip mėgsta profesionalūs sportininkai! Proteino batonėliai iš mrbiceps.lt neabejotinai praskaidrins jūsų treniruotę.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2355
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 2487
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 38943
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 46784
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 36231