Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas.
Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių:
Suprasti pagrindinę nereguliarių mėnesinių priežastį – tai pirmas žingsnis sprendžiant šią problemą.
Jei mėnesinės tapo nereguliarios, pirmiausia kelis mėnesius atidžiai stebėkite savo menstruacijų ciklą. Sekite mėnesinių pradžios datas, trukmę, gausumą ir visus susijusius simptomus, pavyzdžiui, spazmus ar nuotaikos pokyčius – ši informacija gali būti labai svarbi konsultuojantis su gydytoju, į kurį reikėtų kreiptis tuomet, jei mėnesinių ciklo sutrikimai tęsiasi kelis mėnesius, juos lydi stiprus skausmas arba jei bandote pastoti.
Ginekologė ar ginekologas įvertins jūsų ligos istoriją, atliks fizinę apžiūrą ir galbūt paskirs kraujo tyrimus ar ultragarsą, kad nustatytų nereguliarių mėnesinių priežastį. Būtent nuo jos ir priklausys, kaip bus sprendžiama atsiradusi problema. Nereguliarių mėnesinių gydymas gali apimti gyvenimo būdo pokyčius, pavyzdžiui, streso valdymą ar fizinio aktyvumo reguliavimą, hormonų disbalanso sutrikimus šalinančius vaistus arba tam tikrų ligų, pavyzdžiui, fibroidų ar endometriozės, gydymą.
Nereguliarios mėnesinės gali būti įvairių sveikatos problemų požymis, tačiau kai kuriais atvejais tai – normalus pokytis. Suprasdamos galimas to priežastis ir besiimdamos tinkamų veiksmų, galite veiksmingai suvaldyti šią problemą. Atminkite – reguliarios patikros ir atviras bendravimas su savo ginekologe / ginekologu yra labai svarbūs siekiant palaikyti gerą reprodukcinę sveikatą.