Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Publikuotas 2024 3 balandžio views 639

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas.

Nereguliarių mėnesinių priežastys

Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių:

  • Hormonų pusiausvyros sutrikimai. Menstruacijų ciklą reguliuoja subtili hormonų, pirmiausia estrogeno ir progesterono, pusiausvyra. Bet koks šių hormonų kiekio sutrikimas gali sukelti nereguliarias mėnesines.
  • Gyvensenos veiksniai. Stresas, dideli svorio pokyčiai ir per didelis fizinis aktyvumas gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą ir taip lemti nereguliarų mėnesinių ciklą.
  • Tam tikros sveikatos būklės. Be hormoninių sutrikimų, nereguliarias mėnesines gali sukelti ir kitos sveikatos būklės, pavyzdžiui, endometriozė, dubens uždegiminė liga ir gimdos fibroidai.
  • Vaistai ir kontraceptikai. Tam tikri vaistai, įskaitant kai kurių rūšių kontraceptikus, gali sukelti menstruacijų reguliarumo pokyčius.

Suprasti pagrindinę nereguliarių mėnesinių priežastį – tai pirmas žingsnis sprendžiant šią problemą.

Ką daryti, jei mėnesinės tapo nereguliarios?

Jei mėnesinės tapo nereguliarios, pirmiausia kelis mėnesius atidžiai stebėkite savo menstruacijų ciklą. Sekite mėnesinių pradžios datas, trukmę, gausumą ir visus susijusius simptomus, pavyzdžiui, spazmus ar nuotaikos pokyčius – ši informacija gali būti labai svarbi konsultuojantis su gydytoju, į kurį reikėtų kreiptis tuomet, jei mėnesinių ciklo sutrikimai tęsiasi kelis mėnesius, juos lydi stiprus skausmas arba jei bandote pastoti.

Ginekologė ar ginekologas įvertins jūsų ligos istoriją, atliks fizinę apžiūrą ir galbūt paskirs kraujo tyrimus ar ultragarsą, kad nustatytų nereguliarių mėnesinių priežastį. Būtent nuo jos ir priklausys, kaip bus sprendžiama atsiradusi problema. Nereguliarių mėnesinių gydymas gali apimti gyvenimo būdo pokyčius, pavyzdžiui, streso valdymą ar fizinio aktyvumo reguliavimą, hormonų disbalanso sutrikimus šalinančius vaistus arba tam tikrų ligų, pavyzdžiui, fibroidų ar endometriozės, gydymą.

Nereguliarios mėnesinės gali būti įvairių sveikatos problemų požymis, tačiau kai kuriais atvejais tai – normalus pokytis. Suprasdamos galimas to priežastis ir besiimdamos tinkamų veiksmų, galite veiksmingai suvaldyti šią problemą. Atminkite – reguliarios patikros ir atviras bendravimas su savo ginekologe / ginekologu yra labai svarbūs siekiant palaikyti gerą reprodukcinę sveikatą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 255
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 689
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2755
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3107
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 2797