Mityba

Raudonėlis – vaistus ir vitaminus pakeičiantis prieskonis

Publikuotas 2017 6 kovo views 50481
Raudonėlis - vaistus ir vitaminus pakeičiantis prieskonis shutterstock.com

Raudonėlis pirmiausia asocijuojasi su itališka virtuve, tačiau plačiai naudojamas ne tik Viduržemio jūros regione. Veiksminga žolele patiekalus gardina bei antibiotikus pakeičia ir lietuviai. Tai – tik viena iš daugybės naudingųjų raudonėlio savybių, be to, šį augalą galima lengvai užsiauginti ir ant savo palangės.

Raudonėlis – ne tik vietoj antibiotikų, bet ir vitaminų

100 gramų gardžiojo prieskonio yra 306 kCal bei 11 gramų baltymų. Augalas gali pasigirti didžiuliu vitaminų kiekiu: tame pačiame 100 grame rasite 138% vitamino A, 83% vitamino C, 94% vitamino E, 777% vitamino K rekomenduojamos paros normos. Ne mažiau nei vitaminų raudonėlis turi ir mineralų: kalcio, geležies, magnio, mangano, kalio ir kt.

Raudonėlio nauda sveikatai:

Stiprina imunitetą. Pagrindiniai raudonėlio komponentai rozmarino rūgštis ir timolis – itin galingi antioksidantai. Jie neutralizuoja laisvųjų radikalų sukeltą oksidacinį stresą, lemiantį vėžinius susirgimus, įvairias lėtines ligas, senstančią odą bei nusilpusį organizmą. Būtent todėl specialistai rekomenduoja į kasdienį racioną įtraukti ne tik raudonėlį, bet ir kitų antioksidantų turinčių produktų. Kaip vartoti? Prieskoniu pagardinkite patiekalus arba kasdien išgerkite 2 kapsules raudonėlio aliejaus.

Naikina bakterijas. Sudėtyje esantis timolis ir karvakrolis pasižymi stipriomis antibakterinėmis savybėmis, t.y. efektyviai kovoja su mikroorganizmais, neigiamai veikiančiais odą, žarnyną bei kitus vidaus organus. Be to, raudonėlis stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių gamybą bei greitina medžiagų apykaitą, todėl padeda greičiau atsigauti nuo ligų ir infekcijų. Įtariate, jog žarnyne gyvena parazitai? Į stiklinę vandens įlašinkite 2-3 lašus raudonėlio aliejaus bei šiek tiek šviežiai spaustų sulčių, gautą mišinį gerkite tris kartus per dieną.

Gerina virškinimą. Raudonėlis prisotintas maistinėmis skaidulomis, kurios padidina išmatų tūrinį bei stimuliuoja peristaltinius judesius. Tokiu būdu maistas iš virškinamojo trakto pasišalina greičiau ir lengviau. Be to, vartodami pakankamai skaidulų, įsisavinsite daugiau maistingųjų medžiagų. Kaip vartoti? Jei sutriko virškinimas, išgerkite stiklinę pieno ar sulčių, sumaišytų su 2-3 lašais raudonėlio aliejaus.

Stiprina širdį. Raudonėlis – natūralus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Ši medžiaga gerina širdies sveikatą, padeda atstatyti cholesterolio balansą, malšina uždegimą širdies ir kraujagyslių sistemoje ir tokiu būdu sumažina širdies smūgio bei insulto tikimybę.

Malšina menstruacijų skausmus. Raudonėlis veikia kaip natūralūs nuskausminamieji, todėl augalas gali būti itin naudingas moterims, kenčiančioms nuo skausmingų menstruacijų. Kaip vartoti? 1) užklupus skausmams tris kartus per dieną pakramtykite šviežių raudonėlio lapelių; 2) pusę arbatinio šaukštelio raudonėlio lapelių sumaišykite su stikline vandens, mišinį užvirinkite. Šią arbatą gerkite tris kartus per dieną.

Raudonėlis - vaistus ir vitaminus pakeičiantis prieskonis

Detoksikuoja organizmą. Kaip ir minėta anksčiau, raudonėlyje netrūksta mangano, kalcio, geležies, vitamino K, skaidulų ir kitų naudingų medžiagų, padedančių išvalyti organizmą. Mokslininkų teigimu, raudonėlis pagerina kepenų funkcijas ir pagreitina toksinų eliminavimo procesą.

Stiprina kaulus. Kai senstame, kaulai pradeda silpnėti, todėl vyresniems žmonėms kaip niekam kitam reikia tam tikrų vitaminų ir mineralų, kurie dideliais kiekiais randami raudonėlyje. Norintieji išvengti osteoporozės (ypač dažnos ligos menopauzės laikotarpiu), turėtų reguliariai mėgautis raudonėliu.

Suteikia energijos. Raudonėlis aprūpina organizmą B grupės vitaminais, kurie pagreitina medžiagų apytaką ir taip suteikia energijos. Žolelėje netrūksta ir geležies, skatinančios hemoglobino, aprūpinančio ląsteles deguonimi, gamybą.

Gydo kvėpavimo takus. Raudonėlis kovoja ne tik su bakterijomis, bet ir virusais, todėl gali būti itin veiksmingas gydant viršutinių kvėpavimo takų infekcijas. Kaip vartoti? Įlašinkite raudonėlio aliejaus į karštą vandenį, pasilenkite virš indo, uždenkite rankšluosčiu galvą ir bandykite įkvėpti kiek įmanoma daugiau garų. Taip pat rekomenduojama aliejumi įtrinti krūtinę.

SVARBU: Raudonėlis nėra žinomas kaip alergenas, tačiau diskomfortą gali sukelti tiems, kurie yra alergiški mėtoms arba kitiems daugiamečiams žoliniams augalams.

Raudonėlis naudingas ir norintiems pasigražinti

  • Raudonėlio aliejaus sudėtyje esantis karvakrolis gydo tokias odos ligas kaip aknė, pūslelinė, bėrimas bei grybelinės infekcijos. Rekomenduojama priemonę vartoti dviem būdais: 1) užtepti tiesiai ant pažeistos vietos 2) į stiklinę vandens įlašinti 2-3 lašus raudonėlio aliejaus ir pažeistas vietas patapšnoti sudrėkintu vatos diskeliu. Jei po tokių procedūrų oda paraudo, iškart nutraukite vartojimą.
  • Raudonėlio aliejus – vienas greičiausių natūralių būdų atsikratyti pleiskanų. Sumaišykite raudonėlio aliejų su kokosų aliejumi (santykis 1:4), gauta mišiniu ištepkite jau išplautus plaukus.
  • Raudonėlis stimuliuoja plaukų augimą, jie atauga stipresni ir storesni. Tereikia lygiomis dalimis sumaišyti su alyvuogių, simondsijų arba arbatmedžio aliejumi, mišiniu galvos oda ištepti kartą per savaitę.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Viduržemio jūros dieta – gyvenimo būdas, praturtintas vertingu maistu

Pakoreguoti savo figūrą ar numesti kelis nereikalingus kilogramus nori bene kiekvienas žmogus. Įvairios dietos – greičiausias ir lengviausias svorio metimo būdas. Deja, tačiau kai kurios dietos gali suteikti daugiau žalos nei naudos, todėl visais svorio metimo metodais tikrai nereikėtų pasikliauti besąlygiškai. Viduržemio jūros dieta – ne tik efektyvus, bet ir sveikatai naudingas svorio metimo būdas, […]

views 499
Mityba

Maisto ruoša vasarą – kaip gaminti sveikiau ir paprasčiau?

Prasidėjus šiltajam sezonui, kai už lango kaitina saulė, vis labiau norisi ne tik maistingų, bet ir „lengvesnių“ patiekalų – tiek sudėties, tiek gamybos proceso atžvilgiu. Kitaip nei žiemos metu, vasarą norisi gaminti greičiau ir paprasčiau. Tad toliau šiame straipsnyje rasite naudingų patarimų, kurie leis vasarą gaminti greičiau, neaukojant dienos meniu maistingumo ir maisto produktų įvairovės. […]

views 416
Mityba

Kodėl naudinga gerti šviežiai spaustas sultis?

Nesubalansuotai maitinantis, vartojant nepakankamą kiekį maistinių medžiagų, nesirenkant įvairaus maisto, žmogaus organizmui ilgainiui ima stigti vitaminų bei kitų gerai sveikatos būklei reikalingų medžiagų. Tokių medžiagų trūkumas gali pasireikšti nemaloniais simptomais. Žmogui padidėja nuovargis, pablogėja nuotaika, nusilpsta imunitetas, susilpnėja rega, pablogėja odos, plaukų bei nagų būklė bei išvaizda. Pasireiškus tokiems požymiams, dažniausiai keliaujama į vaistinę ir […]

views 549

Erzina daugybė puodų virtuvėje? Išsirinkite vieną universalų!

Normalu virtuvėje turėti kelis skirtingų dydžių puodus – padažams, pusryčių košei, troškiniams, sriubai. Tačiau, ko gero, kiekvieno virtuvėje yra tas vienas puodas, kuris naudojamas dažniausiai. Ypač kai įprastai gaminamų patiekalų meniu nusistovėjęs ir valgančiųjų skaičius beveik visuomet toks pat. Kaip pasirinkti tokį universalų puodą ir išvengti daugelio skirtingų puodų? 3 esminiai kriterijai. 1. Suderinamumas su […]

views 583
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 710