Sveikata

Su infekcijomis kovokime be chemijos: 7 natūralūs antibiotikai

Publikuotas 2016 4 spalio views 49528
shutterstock.com

Vos tik užpuolus ligoms dažnas griebiasi antibiotikų. Deja, jie ne tik naikina bakterijas, bet ir pažeidžia natūralią žarnyno mikroflorą. Situacija dar labiau pablogėja tuomet, kai vaistus pradedama vartoti ne gydytojo nurodymu, o savo iniciatyva. Jei renkatės su susirgimais kovoti natūraliomis priemonėmis, išbandykite šias gamtos dovanojamas antibiotikų alternatyvas.

  1. Česnakas laikomas vienu efektyviausių natūralių antibiotikų, netrikdančiu žarnyno mikrofloros. Daržovė taip pat naikina parazitus, virusus ir grybelį. Reikia nepamiršti, kad antibiotikus primenančios savybės pasireiškia tik tuomet, kai česnakas yra mechaniškai apdorojamas: jį trinant ar pjaustant išsiskiria medžiaga alicinas. Kad užkirstumėte kelią ligoms, rekomenduojama per dieną suvartoti 2-4 skilteles.
  1. Svogūnas savo savybėmis labai primena česnaką. Abi daržovės padeda gerinti kraujotaką ir slopinti skausmą. Svogūnas kovoja su uždegimu ir veikia kaip analgetikas, todėl puikiai tinka gydyti peršalimą, gripą ir nuolatinį kosulį.
  1. Nereikia nė sakyti, jog imbieras – vienas sveikatai naudingiausių augalų planetoje. Juo galima gydyti peršalimą ir gripą bei „atkimšti” kraujagysles. Be to, imbieras kilsteli kūno temperatūrą ir taip skatina prakaitavimą, kurio metu išsiskiria su mikrobais kovojantis chemikalas. 
  1. Cinamonas – ne tik gardus kepinių ir kavos prieskonis. Jame gausu antioksidantų, taip pat cinamonas užkertą kelią bakterijoms, grybeliui bei mikrobams. Be visų šitų gėrybių, prieskonis padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir gerina virškinimą. Cinamonas gali tapti ir puikia prevencine priemone, tačiau reikėtų neužmiršti, jog jį galima vartoti tik po 1-6 gramus per dieną ne ilgiau nei šešias savaites.
  1. Obuolių sidro actą galima drąsiai vadinti vaistu nuo visų ligų. Natūralus gėrimas veikia kaip antiseptikas, padeda numesti svorio ir gydyti odos ligas, reguliuoja cholesterolio lygį organizme bei švelnina artrito simptomus. Puikiausiu antibiotiku actą paverčia jame esanti obuolių rūgštis, efektyviai iš organizmo pašalinanti bakterijas ir virusus. 
  1. Skaniausio natūralaus antibiotiko titulo be jokios abejonės nusipelnė medus. Jis ne tik efektyviai kovoja su infekcijomis, bet ir greitina žaizdų gijimą, kadangi meduje esantis vandenilio peroksidas naikina bakterijas ir mikrobus.
  1. Krienai šiuolaikinėje virtuvėje sutinkami vis rečiau, tačiau visai be reikalo! Šis pagardas susidoroja su kvėpavimo takus bei gerklę užpuolusiomis infekcijomis, taip pat gerina kraujotaką ir suteikia energijos. Nors krienų skonis priimtinas ne visiems, galbūt jais papildyti racioną apsimoka labiau nei antibiotikų tabletėmis?

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 122
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2534
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 2862
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 2646
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 39106