Sportas

Kardio pratimai, kuriuos atliksite nepastebimai

Publikuotas 2017 15 sausio views 3793
Kardio pratimai, kuriuos atliksite nepastebimai shutterstock.com

Sportas – vienas pagrindinių sveikatos ir laimės elementų. Deja, dažnas nerandame laiko net trumpiausiai rytinei mankštai, tad ką bekalbėti apie profesionalias treniruotes… Visgi įmanoma apgauti savo vidinį tinginį, ir keletą kardio pratimų įtraukti į pačią užimčiausią dienotvarkę. Net nepajusite, kad sportuojate!

Judėti biure – daug lengviau nei lig šiol manėte!

 1. Atsisveikinkite su liftu. Kasdienis lipimas laiptais stiprina šlaunis ir sėdmenis, užima itin mažai laiko bei nieko nekainuoja. Be to, jei kiekvieną dieną užliptumėte į ketvirtą aukštą ir nusileistumėte žemyn, ankstyvos mirties riziką sumažintumėte net 33 %. Siekiate sudeginti kiek įmanoma daugiau kalorijų? Nepraleidinėkite pakopų ir pėdas statykite ant kiekvieno laipto.
 1. Kalbėkite vaikščiodami. Jei laukia ilgas pokalbis su kolega, paprašykite tai daryti vaikštinėjant, arba nueikite į artimiausią kavinukę. Pasivaikščioję 15 minučių sudeginate 66 kCal, tuo tarpu sėdėdami – vos 28 kCal. Beje, šiek tiek pajudėjus darosi lengviau kūrybiškai mąstyti.
 1. Dažniau atsistokite. Įsivaizduokite, kad jūsų skambučio melodija – priminimas atsiplėšti nuo kėdės. Todėl kaskart suskambėjus telefonui, atsistokite ir pasikalbėti išeikite į kitą patalpą. Darbo metu jūsų mobilusis paprastai tyli? Kas valandą bent truputį pasivaikščiokite – tik jokiu būdu neikite parūkyti!
 1. Gerkite į sveikatą. Tiesa, turime omeny ne alkoholį, o vandenį: jis ne tik pagreitina medžiagų apykaitą, bet ir paskatina dažniau eiti į tualetą, ir, tokiu būdu, pajudėti. Jei kovoje su sėsliu gyvenimo būdu esate nusiteikę kovingai, rinkitės tolimiausią tualetą – dar geriau, jei jis kitame aukšte.

Savaitgalinis kardio gali būti labai linksmas

 1. Užkariaukite šokių aikštelę. Šnekučiuotis su draugais vieną po kitos tuštinant taures vyno – gal ir smagu, tačiau visiškai nenaudinga sveikatai. Vietoj svaiginimosi alkoholiu, bičiulius ištempkite į šokių aikštelę. Vos per 30 minučių (7-8 dainas) sudeginsite 150 kCal bei džiaugsitės organizmą užplūdusiais endorfinais. Susijęs straipsnis: 7 nuostabūs dalykai, kurie įvyksta atsisakius alkoholio.
 1. Pasimatymai – tik aktyvūs. Sočios romantiškos vakarienės veikia dvejopai: ant juosmens prikabina papildomų kilogramų ir ištuština piniginę. Jei visa veikla apsiriboja tik skirtingų restoranų lankymu, į dar besivystančius santykius įsisuka rutina. Todėl savo simpatiją pakvieskite į aktyvų pasimatymą. Pavyzdžiui, valanda važiavimo dviračiu sudegina 483 kCal, riedučiais – 426 kCal. Jeigu mėgstate aktyvų laisvalaikį, Jums gali patikti ir geolobiavimas.
 1. Kitokia žaidimų naktis. Kompiuteriniai žaidimai, kurie priverčia pajudėti, pavyzdžiui, šokti, groti gitara ar sportuoti – geriausias pasirinkimas savaitgaliui namuose. Jie ne tik degina kalorijas, bet ir pakelia energijos lygį. Tiesa, jei 30 minučių aktyviai pašokinėjote, tai dar nereiškia, jog galite visą likusį vakarą kimšti traškučius!

Nepamirškite judėti už biuro ir namų ribų

 1. NE tingioms pertraukėlėms. Įstrigote oro uoste dėl atidėto skrydžio? Nesėdėkite su išmaniuoju rankoje. Geriau pasivaikščiokite po terminalą – tam puikiai pravers rankiniame bagaže nugulę lengvi sportbačiai.
 1. Atsisakykite automobilio. Jei gyvenate netoli darbo, į jį keliaukite dviračiu arba pėsčiomis. Automobilis arba viešasis transportas ne tik prideda nereikalingo streso, bet ir prailgina sėdėjimo laiką, skatinantį viršsvorį bei įvairias ligas.
 1. Parduotuvėje – neskubėkite. Ilgiau pasivaikščioję po prekybos centrą ne tik atrasite sveikesnių produktų, bet ir sudeginsite šiek tiek daugiau kalorijų. Tegu pirkiniai nugula į jūsų pačių rankas: penkias minutes nešdami nesunkų krepšį sudeginsite 44 kCal.

Namuose – ne tik skanus maistas, bet ir mankšta

 1. Apsitvarkykite. Nors kai kurie pasakytų, kad „tvarkingi namai – iššvaistyto gyvenimo simbolis“, namų ruoša figūrai daug naudingesnė nei manėte. Viduje mojuodami šluota ir dulkių valymo šluoste, per pusvalandį sudeginsite 98 kCal, darbuodamiesi lauke – 127 kCal.
 1. Keiskite mašinos statymo įpročius. Jei niekaip neišsiverčiate be automobilio, grįžę jį pastatykite kuo toliau nuo įėjimo: taip dienos „kilometražą“ papildysite keliomis dešimtis metrų.

Pasikliovę šiais patarimais pradėjote mankštintis? Be didelių pastangų sureguliuokite mitybą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1966
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7953
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78389
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4765
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5253