Sveikata

7 nuostabūs dalykai, kurie įvyksta atsisakius alkoholio

Publikuotas 2016 rugpjūčio 18 views 92553
shutterstock

Alkoholis tapo tokia įprasta raciono dalimi, jog retai susimąstome apie net ir mažų porcijų žalą organizmui. Visgi tie, kurie nutraukia svaigiųjų gėrimų vartojimą bent trumpam laikui, iškart gali džiaugtis geresne sveikata bei gražesne išvaizda.

  1. Kokybiškesnis miegas

Nors vakare išgėrę užmiegame greičiau, kenčia tolimesnio miego kokybė. Alkoholis smegenyse suaktyvina alfa bangas, paprastai veikiančias mums vos pabudus. Be to, svaigieji gėrimai sutrumpina REM (greitų akių judesių) miego fazę, kurios metu sapnuojame. Vadinasi, net ir lovoje praleidę daugiau laiko, atsikeliame mažiau pailsėję, o tai – tiesus kelias į žemą darbingumą bei prastą savijautą.

  1. Tirpstantys kilogramai

Leidžiant laiką bare ar klube mažų mažiausiai norisi galvoti apie kalorijas. O derėtų, kadangi kokteiliai – itin kaloringi. Pavyzdžiui, „Margarita“ turi 300 kCal, „Pina Colada“ – net 450 kCal (beveik ketvirtadalį rekomenduojamos dienos kalorijų normos). Gerokai išgėrus darosi sunku kontroliuoti suvalgomo maisto kiekį, todėl dažniausiai užkandžiaujame ne pačiais sveikiausiais, itin kaloringais patiekalais.

shutterstock.com

shutterstock.com

  1. Gražesnė oda

Vos po kelių susilaikymo dienų pamatysite, jog veido oda tapo kur kas skaistesnė. Taip yra todėl, kad alkoholis dehidratuoja organizmą. Kepenų sulaikytas vanduo kaupiasi po oda bei užspaudžia riebalų liaukas, ilgainiui užkemšamos poros, o tai lemia spuogų bei inkštirų atsiradimą. Beje, sausa oda labiau linkusi raukšlėtis!

  1. Sumažėjusi vėžio rizika

Dėl gausaus alkoholio vartojimo Europoje kasmet įvairiomis vėžio formomis suserga apie 136 tūkst. žmonių – maždaug tiek pat, kiek gyvena visoje Klaipėdoje. Mokslininkai įrodė, kad nesvarbu, kiek ar kokių svaigiųjų gėrimų vartojate, į organizmą patekęs etanolis išskiria acetaldehidą. Jis priskiriamas kancerogenams, tiesiogiai siejamiems su vėžiniais susirgimais. Beje, didelis alkoholio kiekis gali sukelti ilgainiui į vėžį išsivystančią kepenų cirozę, kurios simptomai nepastebimi ilgus metus.

  1. Raumeningesnis kūnas

Alkoholis gali būti viena iš priežasčių, kodėl net ir aktyviai sportuojant Jūsų kūnas vis dar nėra pakankamai tvirtas ir stangrus. Svaigieji gėrimai pablogina baltymų sintezę, kurios metu amino rūgštys susijungia į pilną baltymą. Be to, piktnaudžiaujančiųjų alkoholiu organizme trūksta raumenų augimui ypač naudingų vitaminų A, C ir B.

shutterstock.com

shutterstock.com

  1. Padidėjęs vaisingumas

Moksliniai tyrimai įrodė, jog moterų, kurios per savaitę išgeria mažiau nei penkis alkoholio vienetus, tikimybė pastoti tampa 61%. Tuo tarpu išgeriančioms 10 vienetų ar daugiau, ši tikimybė sumažėja iki 34%. Beje, ne mažiau kenčia ir vyrai: piktnaudžiaujant alkoholiniais gėrimais seksualinių sutrikimų tikimybė išauga net iki 60-70%.

  1. Geresnė smegenų veikla 

Poreikį alkoholiui sukuria mūsų smegenys, kadangi išgėrus jose išsiskiria laimės hormonas dopaminas. Ironiška, tačiau mūsų mąstymo organui svaigalai kenkia bene labiausiai. Alkoholis paveikia eritrocitus, kurie susiklijuoja į grupes bei užkemša kapiliarus, todėl deguonis nebepatenka į smegenų ląsteles ir jos žūva. Manoma, kad dėl to silpnėja problemų sprendimo įgūdžiai, atmintis bei koncentracija.

Visiškai išstumti alkoholį iš savo gyvenimo gali būti sudėtinga, tačiau verta. Jei netikite, pabandykite svaigalų atsisakyti bent mėnesiui – po tokio eksperimento džiaugsitės kur kas geresne sveikata.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 28816
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 37838
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 28497
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 41507
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 37198