Sveikata

7 nuostabūs dalykai, kurie įvyksta atsisakius alkoholio

Publikuotas 2016 18 rugpjūčio views 93426
shutterstock

Alkoholis tapo tokia įprasta raciono dalimi, jog retai susimąstome apie net ir mažų porcijų žalą organizmui. Visgi tie, kurie nutraukia svaigiųjų gėrimų vartojimą bent trumpam laikui, iškart gali džiaugtis geresne sveikata bei gražesne išvaizda.

  1. Kokybiškesnis miegas

Nors vakare išgėrę užmiegame greičiau, kenčia tolimesnio miego kokybė. Alkoholis smegenyse suaktyvina alfa bangas, paprastai veikiančias mums vos pabudus. Be to, svaigieji gėrimai sutrumpina REM (greitų akių judesių) miego fazę, kurios metu sapnuojame. Vadinasi, net ir lovoje praleidę daugiau laiko, atsikeliame mažiau pailsėję, o tai – tiesus kelias į žemą darbingumą bei prastą savijautą.

  1. Tirpstantys kilogramai

Leidžiant laiką bare ar klube mažų mažiausiai norisi galvoti apie kalorijas. O derėtų, kadangi kokteiliai – itin kaloringi. Pavyzdžiui, „Margarita“ turi 300 kCal, „Pina Colada“ – net 450 kCal (beveik ketvirtadalį rekomenduojamos dienos kalorijų normos). Gerokai išgėrus darosi sunku kontroliuoti suvalgomo maisto kiekį, todėl dažniausiai užkandžiaujame ne pačiais sveikiausiais, itin kaloringais patiekalais.

shutterstock.com

shutterstock.com

  1. Gražesnė oda

Vos po kelių susilaikymo dienų pamatysite, jog veido oda tapo kur kas skaistesnė. Taip yra todėl, kad alkoholis dehidratuoja organizmą. Kepenų sulaikytas vanduo kaupiasi po oda bei užspaudžia riebalų liaukas, ilgainiui užkemšamos poros, o tai lemia spuogų bei inkštirų atsiradimą. Beje, sausa oda labiau linkusi raukšlėtis!

  1. Sumažėjusi vėžio rizika

Dėl gausaus alkoholio vartojimo Europoje kasmet įvairiomis vėžio formomis suserga apie 136 tūkst. žmonių – maždaug tiek pat, kiek gyvena visoje Klaipėdoje. Mokslininkai įrodė, kad nesvarbu, kiek ar kokių svaigiųjų gėrimų vartojate, į organizmą patekęs etanolis išskiria acetaldehidą. Jis priskiriamas kancerogenams, tiesiogiai siejamiems su vėžiniais susirgimais. Beje, didelis alkoholio kiekis gali sukelti ilgainiui į vėžį išsivystančią kepenų cirozę, kurios simptomai nepastebimi ilgus metus.

  1. Raumeningesnis kūnas

Alkoholis gali būti viena iš priežasčių, kodėl net ir aktyviai sportuojant Jūsų kūnas vis dar nėra pakankamai tvirtas ir stangrus. Svaigieji gėrimai pablogina baltymų sintezę, kurios metu amino rūgštys susijungia į pilną baltymą. Be to, piktnaudžiaujančiųjų alkoholiu organizme trūksta raumenų augimui ypač naudingų vitaminų A, C ir B.

shutterstock.com

shutterstock.com

  1. Padidėjęs vaisingumas

Moksliniai tyrimai įrodė, jog moterų, kurios per savaitę išgeria mažiau nei penkis alkoholio vienetus, tikimybė pastoti tampa 61%. Tuo tarpu išgeriančioms 10 vienetų ar daugiau, ši tikimybė sumažėja iki 34%. Beje, ne mažiau kenčia ir vyrai: piktnaudžiaujant alkoholiniais gėrimais seksualinių sutrikimų tikimybė išauga net iki 60-70%.

  1. Geresnė smegenų veikla 

Poreikį alkoholiui sukuria mūsų smegenys, kadangi išgėrus jose išsiskiria laimės hormonas dopaminas. Ironiška, tačiau mūsų mąstymo organui svaigalai kenkia bene labiausiai. Alkoholis paveikia eritrocitus, kurie susiklijuoja į grupes bei užkemša kapiliarus, todėl deguonis nebepatenka į smegenų ląsteles ir jos žūva. Manoma, kad dėl to silpnėja problemų sprendimo įgūdžiai, atmintis bei koncentracija.

Visiškai išstumti alkoholį iš savo gyvenimo gali būti sudėtinga, tačiau verta. Jei netikite, pabandykite svaigalų atsisakyti bent mėnesiui – po tokio eksperimento džiaugsitės kur kas geresne sveikata.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2065
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 2342
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 2175
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 38614
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 46226