Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

Gąsdina nežabotas alkis po sporto? Galima jo išvengti

tags
Publikuotas 2016 gegužės 11 views 5873
bigstockphoto.com

Sportas, derinamas su subalansuota mityba, yra bene efektyviausias būdas pakoreguoti svorį ir kūno formas. Tik dažniausia problema, su kuria susiduria pradėję sportuoti žmonės, ir yra susijusi su maistu: juntamas stiprus alkis po sporto. Matant tokį efektą, daugeliui nusvyra rankos ir nebesinori tęsti treniruočių, nes svoris gali tik dar labiau augti. Kaip to išvengti?

Tai normalu, būkite kantrūs

Pradėjus sportuoti arba padidinus sporto krūvį, normalu, kad organizmas nesusibalansuos ir neprisiderins prie naujo režimo per vieną dieną. Jeigu iš tiesų norite gauti nuolatinės naudos iš sporto arba pasiekti konkrečių rezultatų, leiskite savo kūnui prie to prisitaikyti ir nemeskite, ką pradėję, vos tik pajutę ne visai tikėtus kūno signalus, tokius kaip didesnis alkio jausmas.

Normalu, jeigu pradėję sportuoti arba padidinę sporto krūvius po treniruotės jaučiate išaugusį apetitą. Tokia yra organizmo reakcija į didesnį nei įprasta sudegintų kalorijų kiekį. Kūnas tarsi persiprogramuoja: jeigu pajunta, kad sudeginate daugiau kalorijų, ima jų daugiau reikalauti tam, kad kitą kartą turėtų rezervą tokiems krūviams.

Įvertinkite krūvio padidėjimą

Tai, ar padidinti suvalgomo maisto kiekį pradėjus sportuoti arba padidinus sporto krūvius, priklauso nuo jūsų svorio, energijos poreikio ir tikslų, dėl kurių sportuojate. Paprastai, jeigu sporto tikslas yra numesti svorio, patariama šiek tiek padidinti suvartojamų kalorijų kiekį, kad organizmas nebūtų sekinamas, tačiau ne tiek pat, kiek jų sudeginate sportuodami. Atminkite – maistas yra jūsų kūno degalai, tad neperdeginkite jo didindami krūvį, bet pernelyg mažindami degalų. Kiek preliminariai kalorijų ir maistinių medžiagų reikia pagal jūsų duomenis, galite išsiaiškinti naudodamiesi mūsų skaičiuokle.

Po treniruotės užkąskite

Specialistų teigimu, svarbiausia, pajutus didesnį alkį po treniruotės, yra koncentruotis ne į tai, ką, bet kada valgysite. Po treniruotės patariama iš karto suvalgyti užkandį, kad alkis nespėtų išaugti iki nekontroliuojamo ir dėl to vėliau nepersivalgytumėte. Ypač tinka bolivinės balandos, bananai, užkandžiai iš moliūgų sėklų ir avižų.

Gerkite daugiau vandens

bigstockphoto.com

Sportuojant daugiau prakaituojama, tad reikia ir gerti daugiau vandens. Be to, jeigu sportuodami prarandate daugiau vandens nei jo išgeriate, tai taip pat gali padidinti alkio jausmą, kadangi organizmui nėra taip svarbu – gauti vandens tiesiogiai ar iš maisto. Svarbu tai turi būti jums. Atsigerkite ne tik po treniruotės, bet ir prieš ją.

Planuokite dienos racioną

Iš anksto susiplanuokite, ką valgysite kitą dieną: pusryčius, pietus, vakarienę, užkandžius po treniruotės. Pasiruoškite produktus iš anksto. Taip išvengsite atsitiktinių nesveikų užkandžių ir būsite ramūs, kad nesigriebsite jų užklupus alkio jausmui.

Pasitarkite su specialistu

Nors daugeliui norisi imtis savo režimo planavimo pačiam, vis tik reikia pripažinti, kad kiekvienas organizmas yra individualus, tad, norint pasiekti geriausių rezultatų, visgi reikėtų pasikonsultuoti su treneriu ar sveikatos specialistu. Kreipkitės patarimo į specialistą, kuris paaiškins, kiek jūsų treniruotės pareikalauja papildomos energijos, kad adekvačiai, o ne per daug padidintumėte suvartojamų kalorijų kiekį. Šias išvadas gausite kartą, o galėsite taikyti daugelį metų.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 110
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21815
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 78
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 68
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 78