Sportas

Gąsdina nežabotas alkis po sporto? Galima jo išvengti

Publikuotas 2016 11 gegužės views 8008
bigstockphoto.com

Sportas, derinamas su subalansuota mityba, yra bene efektyviausias būdas pakoreguoti svorį ir kūno formas. Tik dažniausia problema, su kuria susiduria pradėję sportuoti žmonės, ir yra susijusi su maistu: juntamas stiprus alkis po sporto. Matant tokį efektą, daugeliui nusvyra rankos ir nebesinori tęsti treniruočių, nes svoris gali tik dar labiau augti. Kaip to išvengti?

Tai normalu, būkite kantrūs

Pradėjus sportuoti arba padidinus sporto krūvį, normalu, kad organizmas nesusibalansuos ir neprisiderins prie naujo režimo per vieną dieną. Jeigu iš tiesų norite gauti nuolatinės naudos iš sporto arba pasiekti konkrečių rezultatų, leiskite savo kūnui prie to prisitaikyti ir nemeskite, ką pradėję, vos tik pajutę ne visai tikėtus kūno signalus, tokius kaip didesnis alkio jausmas.

Normalu, jeigu pradėję sportuoti arba padidinę sporto krūvius po treniruotės jaučiate išaugusį apetitą. Tokia yra organizmo reakcija į didesnį nei įprasta sudegintų kalorijų kiekį. Kūnas tarsi persiprogramuoja: jeigu pajunta, kad sudeginate daugiau kalorijų, ima jų daugiau reikalauti tam, kad kitą kartą turėtų rezervą tokiems krūviams.

Įvertinkite krūvio padidėjimą

Tai, ar padidinti suvalgomo maisto kiekį pradėjus sportuoti arba padidinus sporto krūvius, priklauso nuo jūsų svorio, energijos poreikio ir tikslų, dėl kurių sportuojate. Paprastai, jeigu sporto tikslas yra numesti svorio, patariama šiek tiek padidinti suvartojamų kalorijų kiekį, kad organizmas nebūtų sekinamas, tačiau ne tiek pat, kiek jų sudeginate sportuodami. Atminkite – maistas yra jūsų kūno degalai, tad neperdeginkite jo didindami krūvį, bet pernelyg mažindami degalų. Kiek preliminariai kalorijų ir maistinių medžiagų reikia pagal jūsų duomenis, galite išsiaiškinti naudodamiesi mūsų skaičiuokle.

Po treniruotės užkąskite

Specialistų teigimu, svarbiausia, pajutus didesnį alkį po treniruotės, yra koncentruotis ne į tai, ką, bet kada valgysite. Po treniruotės patariama iš karto suvalgyti užkandį, kad alkis nespėtų išaugti iki nekontroliuojamo ir dėl to vėliau nepersivalgytumėte. Ypač tinka bolivinės balandos, bananai, užkandžiai iš moliūgų sėklų ir avižų.

Gerkite daugiau vandens

bigstockphoto.com

Sportuojant daugiau prakaituojama, tad reikia ir gerti daugiau vandens. Be to, jeigu sportuodami prarandate daugiau vandens nei jo išgeriate, tai taip pat gali padidinti alkio jausmą, kadangi organizmui nėra taip svarbu – gauti vandens tiesiogiai ar iš maisto. Svarbu tai turi būti jums. Atsigerkite ne tik po treniruotės, bet ir prieš ją.

Planuokite dienos racioną

Iš anksto susiplanuokite, ką valgysite kitą dieną: pusryčius, pietus, vakarienę, užkandžius po treniruotės. Pasiruoškite produktus iš anksto. Taip išvengsite atsitiktinių nesveikų užkandžių ir būsite ramūs, kad nesigriebsite jų užklupus alkio jausmui.

Pasitarkite su specialistu

Nors daugeliui norisi imtis savo režimo planavimo pačiam, vis tik reikia pripažinti, kad kiekvienas organizmas yra individualus, tad, norint pasiekti geriausių rezultatų, visgi reikėtų pasikonsultuoti su treneriu ar sveikatos specialistu. Kreipkitės patarimo į specialistą, kuris paaiškins, kiek jūsų treniruotės pareikalauja papildomos energijos, kad adekvačiai, o ne per daug padidintumėte suvartojamų kalorijų kiekį. Šias išvadas gausite kartą, o galėsite taikyti daugelį metų.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 2561
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 8265
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78905
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4863
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5377