Subalansuota mityba ir sportas yra neatsiejama lieknėjančių žmonių kasdienybės dalis. O ką daryti, jeigu valandos sporto salėje ir porcijų mažinimas vis nerodo rezultato? Nekaltinkite fiziologijos – geriau peržvelkite šiuos patarimus, kaip suaktyvinti organizmo gaminamus hormonus, padedančius numesti svorio.
Maistas maistui nelygus: tam tikri produktai užtikrina, kad sotūs jausitės kur kas ilgiau. Hormonas leptinas siunčia smegenims signalą, kad jau pasisotinote ir valgyti pakanka. Didžiausią įtaką šio hormono aktyvumui daro baltymai. Renkantis daugiau baltymų turintį maistą nebeteks kovoti su netikėtai atsiradusiu noru užkandžiauti, net jeigu pietus valgėte vos prieš valandą. Be to, svoris kris kūnui deginant riebalus, o ne raumenų masę. Daugiau apie baltymus maiste skaitykite spustelėję čia.
Testosterono skirtingais kiekiais gaminama ir moterų, ir vyrų organizmuose, bet taisyklė paprasta – kuo daugiau organizme testosterono, tuo daugiau raumenų masės, o raumenims dirbant, dega riebalai. Testosteronas išsiskiria keliant svorius. Pradžiai pakaks atlikti pratimus su svarmenimis tiek kartų, kol pajuntate „deginantį“ jausmą raumenyse. Nepamirškite, kad kasdien treniruotis galite ir dar paprastesniais būdais, pavyzdžiui, užnešdami maišus iš parduotuvės laiptais.
shutterstock.com
Miegodami nevalgome, todėl kūnas įjungia ilsėjimosi režimą, sulėtėja kvėpavimas ir širdies darbas. Būtent todėl ryte reikia pabudinti organizmą ir užkurti medžiagų apykaitą maistu. Rinkitės augalinius baltymus ir riebalus su mažesniu kiekiu angliavandenių. Skaitykite straipsnį apie pagrindines sveikų pusryčių taisykles.
Vokietijoje atlikti tyrimai stebint svorio metimo programoje dalyvavusius vaikus įrodė, kad skydliaukės gaminamų hormonų trijodtironino (T3) ir tiroksino (T4) gamyba ilgam sumažėjo numetus bent truputį svorio. Mažesnis šių hormonų kiekis reiškia pagreitėjusią medžiagų apykaitą ramybės būsenoje. Taigi jeigu numetate bent 2 kilogramus, hormonai patys pradeda veikti Jūsų naudai.
Sotumo jausmą reguliuojančio hormono leptino kiekis gali sumažėti dėl kokybiško miego trūkumo. Tai reiškia, kad neišimiegoję jausitės alkani kur kas dažniau ir energijos stygių bandysite kompensuoti maistu. Jeigu kasnakt sunku užmigti, padės prieš miegą atliekami jogos pratimai.
Sąmoningas kvėpavimas gali taip pat pagreitinti medžiagų apykaitą. Ląsteles geriau aprūpinant deguonimi, suaktyvėja jų funkcijos, be to, giliai kvėpuojant antinksčiai pradeda išskirti lieknėjimo hormonus. Išbandykite šią liekninančią kvėpavimo techniką kasdien bent po kelis kartus.