Sveikata

5 požymiai, kad reikia išvalyti virškinimo sistemą

Publikuotas 2017 3 sausio views 32961
išvalyti virškinimo sistemą shutterstock.com

Virškinimo sistema dirba be perstojo, kad visas kūnas būtų aprūpintas maisto medžiagomis ir energija. O kas, jeigu mūsų mitybos pasirinkimai nėra patys sveikiausi? Virškinimo organai, patirdami didelį krūvį, nusidėvi kur kas greičiau, pasireiškia įvairūs sutrikimai, o kūnas užteršiamas toksinais. Norėdami palaikyti nepriekaištingą fizinę ir emocinę savijautą, visų pirma pasirūpinkite virškinimo traktu: šie 7 ženklai rodo, kad laikas išvalyti virškinimo sistemą.

  1. Skrandžio ir pilvo pūtimas, besikaupiančios dujos

Jeigu valgymas darosi neatsiejamas nuo pilvo pūtimo pojūčio, verta susirūpinti. Virškinimo sistemoje besikaupiantis oras gali būti siejamas su vienu iš šių lėtinių uždegimų: dirgliosios žarnos sindromu, Krono liga, skrandžio refliuksu, žarnyno pralaidumu, mikrofloros sutrikimais.

Šiuos negalavimus galima išgydyti vaistais, tačiau kur kas veiksmingiau yra spręsti pagrindinę jų priežastį – pradėti maitintis tinkamai. Atstatyti virškinimo trakto veiklą galima suvartojant daugiau maistinių skaidulų, pasitelkiant probiotikus ir prebiotikus, tuo pat metu atsisakant produktų, kurių pavalgius juntami nemalonūs pojūčiai.

Susijęs straipsnis: Kaip atpažinti ženklus, rodančius, kad organizmas netoleruoja glitimo/gliuteno?

  1. Nepavyksta atsikratyti riebalų nuo pilvo

Intensyviai sportuojant (atliekant tiek kardio pratimus, tiek pilvo presui skirtas treniruotes) ir derinant tai su sveika mityba, galima pasiekti puikių rezultatų ir atsikratyti nepageidaujamų riebalų. Jeigu šiomis priemonėmis to padaryti nepavyksta, priežastis gali būti sutrikusi virškinimo sistemos veikla. Gera žinia ta, kad išvalius žarnyną ir atstačius virškinimo organų veiklą, rezultatų ilgai laukti nebereikės.

  1. Tiesiog nėra nuotaikos

Pasakojimai, kad suderinus mitybą, pagerėja bendra savijauta, nėra iš piršto laužti. Išties, skrandžio ir žarnyno sveikata turi įtaką smegenų veiklai ir Jūsų nuotaikai. Manoma, kad virškinimo trakte randami net 95 % laimės hormono serotonino, todėl šios sistemos uždegimai gali ženkliai pakeisti tai, kaip jaučiatės. Be to, nereikia ilgai svarstyti, kad prisimintumėte, kaip nemalonūs pojūčiai pilvo ertmėje gali sugadinti nuotaiką. Taigi jeigu pastaruoju metu nesijaučiate gerai, pabandykite išvalyti žarnyną ir pradėti valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių.

Susijęs straipsnis: Išvalykite savo organizmą. 9 detoksikuojantys produktai

išvalyti virškinimo sistemą

shutterstock.com

  1. Juntamas probiotikų ir prebiotikų poreikis

Žarnyno mikroflora padeda skaidyti maisto medžiagas, todėl palaikyti tinkamą terpę šiems mikroorganizmams yra būtina. Probiotikai – gerosios organizmo bakterijos, o prebiotikai – jų maistinės medžiagos. Galima atlikti tarsi mažą testą: jeigu valgydami probiotikus ir prebiotikus jaučiatės geriau, reiškia, virškinimo sistemai to reikėjo ir ji jau pradeda atsistatyti. Pabandykite šiais maisto produktais gausią dietą bent savaitę ir stebėkite savo savijautą: jeigu ji pagerėjo, toliau valgykite daugiau šių produktų.

Probiotinėmis bakterijomis yra praturtinti rauginti produktai: jogurtas, kefyras, raugintos daržovės. Prebiotikų šaltiniai: šparagai, artišokai, bananai, porai, česnakai, medus, lęšiai, svogūnai, pomidorai, garstyčios, sojų pupelės.

  1. Juntamas tirpių skaidulų poreikis

Lygiai taip pat, jeigu valgydami daugiau tirpių skaidulų turinčių produktų jaučiatės geriau, turėtumėte tai tęsti. Yra atlikti tyrimai, patvirtinantys, kad tirpių skaidulų vartojimas gali palengvinti dirgliosios žarnos sindromo požymius.

Tirpių skaidulų yra šiuose produktuose: avokaduose, briuseliniuose kopūstuose, figose, apelsinuose, šparaguose, ropėse, brokoliuose, kriaušėse ir kituose vaisiuose bei daržovėse.

Jeigu sau galite pritaikyti bent kelis požymius, neskubėkite badauti ar imtis drastiškų priemonių. Norint išvalyti ir atstatyti virškinimo traktą pakanka šiek tiek pakoreguoti mitybą, valgyti daugiau skaidulų, probiotikų ir prebiotikų turinčių produktų bei atsisakyti nesveiko maisto. eigu atrodo, kad to nepakanaka, tuomet galite pasidomėti organizmo detoksikacija. Prieš imdamiesi bet kokių didesnių pokyčių, pasikonsultuokite su specialistu, kuris atsižvelgs į Jūsų individualią būklę ir padės rasti geriausią bei saugiausią sprendimą.

Susijęs straipsnis: Ką reikia žinoti apie organizmo detoksikaciją?

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 127
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2535
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 2864
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 2648
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 39107