Radote klaidą? Radote klaidą?
Sveikata

5 požymiai, kad reikia išvalyti virškinimo sistemą

tags
Publikuotas 2017 sausio 3 views 15440
išvalyti virškinimo sistemą shutterstock.com

Virškinimo sistema dirba be perstojo, kad visas kūnas būtų aprūpintas maisto medžiagomis ir energija. O kas, jeigu mūsų mitybos pasirinkimai nėra patys sveikiausi? Virškinimo organai, patirdami didelį krūvį, nusidėvi kur kas greičiau, pasireiškia įvairūs sutrikimai, o kūnas užteršiamas toksinais. Norėdami palaikyti nepriekaištingą fizinę ir emocinę savijautą, visų pirma pasirūpinkite virškinimo traktu: šie 7 ženklai rodo, kad laikas išvalyti virškinimo sistemą.

  1. Skrandžio ir pilvo pūtimas, besikaupiančios dujos

Jeigu valgymas darosi neatsiejamas nuo pilvo pūtimo pojūčio, verta susirūpinti. Virškinimo sistemoje besikaupiantis oras gali būti siejamas su vienu iš šių lėtinių uždegimų: dirgliosios žarnos sindromu, Krono liga, skrandžio refliuksu, žarnyno pralaidumu, mikrofloros sutrikimais.

Šiuos negalavimus galima išgydyti vaistais, tačiau kur kas veiksmingiau yra spręsti pagrindinę jų priežastį – pradėti maitintis tinkamai. Atstatyti virškinimo trakto veiklą galima suvartojant daugiau maistinių skaidulų, pasitelkiant probiotikus ir prebiotikus, tuo pat metu atsisakant produktų, kurių pavalgius juntami nemalonūs pojūčiai.

Susijęs straipsnis: Kaip atpažinti ženklus, rodančius, kad organizmas netoleruoja glitimo/gliuteno?

  1. Nepavyksta atsikratyti riebalų nuo pilvo

Intensyviai sportuojant (atliekant tiek kardio pratimus, tiek pilvo presui skirtas treniruotes) ir derinant tai su sveika mityba, galima pasiekti puikių rezultatų ir atsikratyti nepageidaujamų riebalų. Jeigu šiomis priemonėmis to padaryti nepavyksta, priežastis gali būti sutrikusi virškinimo sistemos veikla. Gera žinia ta, kad išvalius žarnyną ir atstačius virškinimo organų veiklą, rezultatų ilgai laukti nebereikės.

  1. Tiesiog nėra nuotaikos

Pasakojimai, kad suderinus mitybą, pagerėja bendra savijauta, nėra iš piršto laužti. Išties, skrandžio ir žarnyno sveikata turi įtaką smegenų veiklai ir Jūsų nuotaikai. Manoma, kad virškinimo trakte randami net 95 % laimės hormono serotonino, todėl šios sistemos uždegimai gali ženkliai pakeisti tai, kaip jaučiatės. Be to, nereikia ilgai svarstyti, kad prisimintumėte, kaip nemalonūs pojūčiai pilvo ertmėje gali sugadinti nuotaiką. Taigi jeigu pastaruoju metu nesijaučiate gerai, pabandykite išvalyti žarnyną ir pradėti valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių.

Susijęs straipsnis: Išvalykite savo organizmą. 9 detoksikuojantys produktai

išvalyti virškinimo sistemą

shutterstock.com

  1. Juntamas probiotikų ir prebiotikų poreikis

Žarnyno mikroflora padeda skaidyti maisto medžiagas, todėl palaikyti tinkamą terpę šiems mikroorganizmams yra būtina. Probiotikai – gerosios organizmo bakterijos, o prebiotikai – jų maistinės medžiagos. Galima atlikti tarsi mažą testą: jeigu valgydami probiotikus ir prebiotikus jaučiatės geriau, reiškia, virškinimo sistemai to reikėjo ir ji jau pradeda atsistatyti. Pabandykite šiais maisto produktais gausią dietą bent savaitę ir stebėkite savo savijautą: jeigu ji pagerėjo, toliau valgykite daugiau šių produktų.

Probiotinėmis bakterijomis yra praturtinti rauginti produktai: jogurtas, kefyras, raugintos daržovės. Prebiotikų šaltiniai: šparagai, artišokai, bananai, porai, česnakai, medus, lęšiai, svogūnai, pomidorai, garstyčios, sojų pupelės.

  1. Juntamas tirpių skaidulų poreikis

Lygiai taip pat, jeigu valgydami daugiau tirpių skaidulų turinčių produktų jaučiatės geriau, turėtumėte tai tęsti. Yra atlikti tyrimai, patvirtinantys, kad tirpių skaidulų vartojimas gali palengvinti dirgliosios žarnos sindromo požymius.

Tirpių skaidulų yra šiuose produktuose: avokaduose, briuseliniuose kopūstuose, figose, apelsinuose, šparaguose, ropėse, brokoliuose, kriaušėse ir kituose vaisiuose bei daržovėse.

Jeigu sau galite pritaikyti bent kelis požymius, neskubėkite badauti ar imtis drastiškų priemonių. Norint išvalyti ir atstatyti virškinimo traktą pakanka šiek tiek pakoreguoti mitybą, valgyti daugiau skaidulų, probiotikų ir prebiotikų turinčių produktų bei atsisakyti nesveiko maisto. eigu atrodo, kad to nepakanaka, tuomet galite pasidomėti organizmo detoksikacija. Prieš imdamiesi bet kokių didesnių pokyčių, pasikonsultuokite su specialistu, kuris atsižvelgs į Jūsų individualią būklę ir padės rasti geriausią bei saugiausią sprendimą.

Susijęs straipsnis: Ką reikia žinoti apie organizmo detoksikaciją?

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Nakvišų aliejus: kuo dar naudinga hormonus reguliuojanti ir širdį stiprinanti priemonė?
Sveikata

Nakvišų aliejus: kuo dar naudinga hormonus reguliuojanti ir širdį stiprinanti priemonė?

Jei tik turėtumėme pakankamai žinių ir laiko, daugelį ligų galėtumėme išsigydyti natūraliomis priemonėms. Tuo tarpu sveiku gyvenimo būdu įmanoma užkirsti kelią net ir klastingiausiems susirgimams. Šįkart pasakojame apie dar vieną gerokai primirštą natūralų vaistą – nakvišų aliejų. Iš Šiaurės Amerikos kilusios laukinės gėlės savybės pastebėtos jau prieš šimtus metų – indėnai ją naudojo žaizdų gydymui, […]

views 9819
Sveikata

Tyrimas atskleidė: du iš penkių lietuvių ketina gyventi sveikiau

2017 metais sveikiau gyventi ketina beveik pusė lietuvių (apie 40 proc.), rodo bendrovės „Amway“ užsakymu atliktas tyrimas. Siekdami sveikos gyvensenos tikslų, 32 proc. respondentų labiausiai norėtų būti fiziškai aktyvesni, tinkamiau maitintis siekia 27 proc., 14 proc. norėtų subalansuoti darbo ir poilsio režimą, o 9 proc. – atsisakyti žalingų įpročių. „Prieš 7 metus aš svėriau net […]

views 137
Psichosomatiniai sutrikimai: kaip stresas mus žudo iš vidaus?
Sveikata

Psichosomatiniai sutrikimai: kaip stresas mus žudo iš vidaus?

Apnikus ligoms darome didžiausią klaidą: vietoj visumos imame gydyti konkrečią kūno dalį. Pavyzdžiui, skaudant galvai geriame nuskausminamuosius, tačiau ignoruojame nemalonius pojūčius sukėlusį stresą. Taip pamažu išsivysto psichosomatiniai sutrikimai, kurių vien tabletėmis įveikti nebeįmanoma. Neigti ryšio tarp minčių ir kūno – negalima Vis daugiau gydytojų sutinka, jog psichologinį aspektą galima atrasti kiekvienoje ligoje. Dažnai kenčiantys nuo […]

views 12610
Sveikata

Kodėl netgi žiemos metu būtina plačiai atverti langus?

Lietuvoje įsisiūbavus gripo epidemijai specialistai perspėja, kad norint sumažinti galimybes „pasigauti“ virusus arba jau susirgus ir laikantis lovos režimo, labai svarbu tinkamai pasirūpinti gyvenamosiomis bei darbo patalpomis. Kondicionuojamos biurų patalpos, per šilta ar pernelyg vėsi gyvenamųjų patalpų temperatūra gali tapti ligų priežastimi ir apsunkinti profilaktikos ar sveikimo procesus. Atvėrus langus peršalsite – mitas Vienas populiariausių […]

views 2919
Sveikata

Galvojate, kad kosulys ar sloga – per menka priežastis neiti į darbą?

Šiuo metu siaučiant gripo ir peršalimo ligų epidemijai, sveikata ir ligų profilaktika tampa kiekvieno darbdavio galvos skausmu, nes virusas išretina darbuotojų gretas ir tenka iš naujo organizuoti darbus, kad įmonės veikla nesustotų. Pasak medikų, laiku ir tinkamai pradėjus gydymą, peršalimą galima įveikti per tris ar keturias dienas, gripą – per septynias. Kitu atveju, kyla rizika […]

views 184

Ar norėtumėte gauti

Nemokamą leidinį?

Kiekvieną sekmadienio rytą?

Įveskite savo el. pašto adresą

Nemokamo leidinio

prenumeratai

Ačiū!

Jūs buvote sėkmingai įtrauktas į leidinio prenumeratorių sąrašą!


Pasimatysime sekmadienį!