Sportas

Ženklai, išduodantys, kad kūnui trūksta fizinės veiklos

Publikuotas 2016 liepos 20 views 31082
Ženklai, išduodantys, kad kūnui trūksta fizinės veiklos shutterstock.com

Nors gyvename laikais, kai sportuoti pagaliau tapo madinga, reguliariai mankštintis prisiverčia ne kiekvienas. Visgi fizinis aktyvumas žmogaus organizmui – tiesiog būtinas, o jo trūkumą išduoda ne tik papilnėjęs juosmuo, bet ir bendra savijauta.

2015–aisiais atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog nepakankama fizinė veikla žmogaus organizmui kenkia dvigubai labiau nei nutukimas. Mokslininkų teigimu, bent 20 minučių greito ėjimą per dieną ankstyvos mirties riziką sumažina iki 30%. Be to, nejudrumą galima įvardinti viena pagrindinių lėtinių ligų priežasčių. Net jei nejaučiate rimtų negalavimų, verta pradėti sportuoti jau dabar. Apsisprendimą palengvins kūno siunčiami išdavikiški signalai.

  1. Patiriate chronišką nuovargį ir stresą

Tiems, kurie nuolat jaučiasi išsekę, suskausta vien nuo minties apie bėgimo takelį ar jogos kilimėlį. Ironiška, tačiau būtent fizinė veikla paverčia mus energingesniais. Mankštinantis organizme išsiskiria hormonas endorfinas, sukeliantis palaimos jausmą bei „įkraunantis” energijos. Beje, dėl to paties hormono poveikio atslūgsta įtampa bei nerimas, kuris laikomas vienu didžiausių energijos vagių. Tam, kad palengvintumėte nuovargio ir streso simptomus, rinkitės Jums malonią sporto rūšį: bėgimą, važinėjimą dviračių, aerobiką, kovos menus ir pan.

SVARBU: Chroniškas nuovargis gali signalizuoti ir rimtas ligas (vėžinius susirgimus, anemiją, tuberkuliozę, cukrinį diabetą ir t.t.), todėl nenumokite į šį simptomą ranką ir pasikonsultuokite su gydytoju.

  1. Skauda raumenis vos pajudėjus

Raumenų skausmo neišvengia nei dar „žali” sportininkai, nei patyrę vilkai. Manoma, kad maudimas atsiranda dėl daugybės raumens mikro įtrūkimų ir jų sukeltos uždegiminės reakcijos. Tačiau jei nemalonūs pojūčiai apninka namo parsinešus sunkesnį pirkinių krepšį, nuėjus vienu kilometru daugiau ar nubėgus iki autobuso, vadinasi, Jūsų raumenys labai silpni ir juos reikia treniruoti. O pats raumenų skausmas tegu neatbaido nuo treniruočių – juk yra būdų jį sumažinti.

  1. Palaipsniui auga svoris
shutterstock.com

shutterstock.com

Jau ne kartą girdėjote šią dailios figūros formulę: maždaug 70% Jūsų lieknėjimo sudaro subalansuota mityba, tuo tarpu sportas – vos 30%. Tačiau jei nuolat priaugate svorio, nors racione puikuojasi sveiki produktai, vadinasi, vis tiek suvartojate daugiau kalorijų nei jų sudeginate. Beje, sportas ne tik naikina kalorijas, bet ir padeda išlaikyti raumenų masę bei greitina medžiagų apykaitą.

  1. Širdies ritmas normalizuojasi lėtai

Sveikų ir sportuojančių žmonių širdies ritmas po fizinės veiklos susinormalizuoja labai greitai. Jei po trumpos intensyvios fizinės veiklos praėjus 5–10 minučių Jūsų širdis vis dar smarkiai daužosi, vadinasi, reikia daugiau mankštintis. Liūdną situaciją pasauliniu mastu iliustruoja ir tai, jog atlikus apklausą paaiškėjo, kad net pusė Didžiosios Britanijos gyventojų pritrūksta kvapo bėgdami į autobusą.

  1. Cukraus kiekis kraujyje – nestabilus

Sportas ypač svarbus tiems, kurie nori išvengti diabeto rizikos, kadangi mankštinantis padidėja ląstelių jautrumas insulinui. Kai aktyviai judame, raumenys priverčiami įdarbinti kraujyje esantį cukrų, todėl organizme sumažėja gliukozės kiekis. Gydytojų teigimu, kasdien lengvai judėdami bent po pusvalandį, diabeto riziką galime sumažinti net iki 40%!

Kad ir kaip neturėtumėte jėgų, pabandykite pajudėti bent 15 minučių: rezultatus pajusite ne tik Jūs, bet ir Jūsų šypseną išvydę artimieji.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 560
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 62084
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 588
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 853
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 1556