Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

Ženklai, išduodantys, kad kūnui trūksta fizinės veiklos

tags
Publikuotas 2016 liepos 20 views 30915
Ženklai, išduodantys, kad kūnui trūksta fizinės veiklos shutterstock.com

Nors gyvename laikais, kai sportuoti pagaliau tapo madinga, reguliariai mankštintis prisiverčia ne kiekvienas. Visgi fizinis aktyvumas žmogaus organizmui – tiesiog būtinas, o jo trūkumą išduoda ne tik papilnėjęs juosmuo, bet ir bendra savijauta.

2015–aisiais atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog nepakankama fizinė veikla žmogaus organizmui kenkia dvigubai labiau nei nutukimas. Mokslininkų teigimu, bent 20 minučių greito ėjimą per dieną ankstyvos mirties riziką sumažina iki 30%. Be to, nejudrumą galima įvardinti viena pagrindinių lėtinių ligų priežasčių. Net jei nejaučiate rimtų negalavimų, verta pradėti sportuoti jau dabar. Apsisprendimą palengvins kūno siunčiami išdavikiški signalai.

  1. Patiriate chronišką nuovargį ir stresą

Tiems, kurie nuolat jaučiasi išsekę, suskausta vien nuo minties apie bėgimo takelį ar jogos kilimėlį. Ironiška, tačiau būtent fizinė veikla paverčia mus energingesniais. Mankštinantis organizme išsiskiria hormonas endorfinas, sukeliantis palaimos jausmą bei „įkraunantis” energijos. Beje, dėl to paties hormono poveikio atslūgsta įtampa bei nerimas, kuris laikomas vienu didžiausių energijos vagių. Tam, kad palengvintumėte nuovargio ir streso simptomus, rinkitės Jums malonią sporto rūšį: bėgimą, važinėjimą dviračių, aerobiką, kovos menus ir pan.

SVARBU: Chroniškas nuovargis gali signalizuoti ir rimtas ligas (vėžinius susirgimus, anemiją, tuberkuliozę, cukrinį diabetą ir t.t.), todėl nenumokite į šį simptomą ranką ir pasikonsultuokite su gydytoju.

  1. Skauda raumenis vos pajudėjus

Raumenų skausmo neišvengia nei dar „žali” sportininkai, nei patyrę vilkai. Manoma, kad maudimas atsiranda dėl daugybės raumens mikro įtrūkimų ir jų sukeltos uždegiminės reakcijos. Tačiau jei nemalonūs pojūčiai apninka namo parsinešus sunkesnį pirkinių krepšį, nuėjus vienu kilometru daugiau ar nubėgus iki autobuso, vadinasi, Jūsų raumenys labai silpni ir juos reikia treniruoti. O pats raumenų skausmas tegu neatbaido nuo treniruočių – juk yra būdų jį sumažinti.

  1. Palaipsniui auga svoris
shutterstock.com

shutterstock.com

Jau ne kartą girdėjote šią dailios figūros formulę: maždaug 70% Jūsų lieknėjimo sudaro subalansuota mityba, tuo tarpu sportas – vos 30%. Tačiau jei nuolat priaugate svorio, nors racione puikuojasi sveiki produktai, vadinasi, vis tiek suvartojate daugiau kalorijų nei jų sudeginate. Beje, sportas ne tik naikina kalorijas, bet ir padeda išlaikyti raumenų masę bei greitina medžiagų apykaitą.

  1. Širdies ritmas normalizuojasi lėtai

Sveikų ir sportuojančių žmonių širdies ritmas po fizinės veiklos susinormalizuoja labai greitai. Jei po trumpos intensyvios fizinės veiklos praėjus 5–10 minučių Jūsų širdis vis dar smarkiai daužosi, vadinasi, reikia daugiau mankštintis. Liūdną situaciją pasauliniu mastu iliustruoja ir tai, jog atlikus apklausą paaiškėjo, kad net pusė Didžiosios Britanijos gyventojų pritrūksta kvapo bėgdami į autobusą.

  1. Cukraus kiekis kraujyje – nestabilus

Sportas ypač svarbus tiems, kurie nori išvengti diabeto rizikos, kadangi mankštinantis padidėja ląstelių jautrumas insulinui. Kai aktyviai judame, raumenys priverčiami įdarbinti kraujyje esantį cukrų, todėl organizme sumažėja gliukozės kiekis. Gydytojų teigimu, kasdien lengvai judėdami bent po pusvalandį, diabeto riziką galime sumažinti net iki 40%!

Kad ir kaip neturėtumėte jėgų, pabandykite pajudėti bent 15 minučių: rezultatus pajusite ne tik Jūs, bet ir Jūsų šypseną išvydę artimieji.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 40
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21695
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 30
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 30
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 32