Sportas

Vilniaus sporto festivalio konferencijose – žymūs sportininkai ir specialistai

Publikuotas 2016 rugsėjo 16 views 2598
Vytautas Dranginis (organizatorių nuotr.)

Lieka vos daugiau nei savaitė iki Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančio didžiausio miesto rudens sporto renginio – Vilniaus sporto festivalio. Svarbia festivalio dalimi bus „Skynet“ konferencija „Active Training“, kurioje lankytojai galės pasiklausyti žymių Lietuvos sportininkų, o taip pat mūsų šalies ir užsienio specialistų lekcijų bei pasakojimų bei pabendrauti su mūsų ypatingais sportininkais „Valandoje su parolimpiečiais”.

Penktąsyk rengiamame sporto festivalyje konferencijų zona nėra naujiena. Šiemet „Skynet“ pristatomoje „Active Training“ konferencijoje sau įdomią temą turėtų rasti kiekvienas. Į susirinkusiuosius kreipsis Vaida ir Deividas Česnauskiai, Žydrūnas Savickas, Andrius Pauliukevičius ir daugelis kitų Lietuvos bei užsienio sporto specialistų. Konferencijas moderuos sporto žurnalistas Saulius Nalivaika, jos bus tiesiogiai transliuojamos internetu abi festivalio dienas.

Andrius Pauliukevičius (organizatorių nuotr.)

Andrius Pauliukevičius (organizatorių nuotr.)

Futbolininkas Deividas Česnauskis bei su Lietuvos futbolo federacija ir sporto renginiais dirbanti jo žmona Vaida Česnauskienė pažvelgs į sportą šeimoje ir pasidalins patirtimi – kaip išauginti sportišką vaiką. Apie asmeninio trenerio svarbą kiekvienam sportininkui pasakos galiūnas Žydrūnas Savickas, Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas Aurimas Mačiukas bei vienas garsiausių šalies asmeninių trenerių Andrius Pauliukevičius.

Lankytojai galės išgirsti apie pirmosios Lietuvoje profesionalios dviračių sporto komandos „Staki – Baltik vairas“ kasdienybę, užkulisius bei planus. Vytautas Karklelis papasakos apie Kung fu, kaip priemonę pažinti save ir atrasti prasmingo gyvenimo kelią.

Simona Pajaujienė

Simona Pajaujienė (organizatorių nuotr.)

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė kalbės apie sportininkų mėgėjų mitybą ir jos svarbą, o apie svorio kontrolės mitus ir tikrovę papasakos Lietuvos sporto universiteto dėstytoja, ,,ActiveTraining‘’ programų direktorė ir koordinatorė ,,EuropeActive” profesionalų standartų komiteto narė dr. Simona Pajaujienė.

Lietuvos burlenčių čempionas Girmantas Neniškis interaktyviai pristatys idėją ir galimybes naujai banglenčių sporto infrastruktūrai Lietuvoje, o Evaldas Bružė šįsyk pasakos apie keliones ir žiemos sportą – ,,kaip patirti malonumą slidinėjant ir nenusisukti sprando”.

Girmantas Neneniškis nušvies banglenčių sporto Lietuvoje situaciją ir perspektyvas. Sportininkas įsitikinęs, kad banglenčių sportas gali būti aktualus ne tik prie jūros esantiems miestams. Jo teigimu banglentės gali tapti Lietuvos ateitimi.

Girmantas Neniškis

Girmantas Neniškis (organizatorių nuotr.)

Nebus apsieita ir be rezonansinių temų. Vasaros pradžioje kritiką Lietuvos olimpiečių stiliui pažėręs ir alternatyvią aprangą sukūręs dizaineris Aleksandras Pogrebnojus kalbės apie sporto madą ir kaip nuo idėjos nukeliauti iki rezultato.

„Galiu pasakyti, kad ir būnant mažam kartais galima padaryti net geriau nei sporto mados gigantai. Kaip Lietuva būdama maža šalis gali daug pasiekti, lygiai tas pats ir sporto madoje. Čia kaip su šuoliais į aukštį – jei šokinėsi per mažą aukštį, tai visuomet liksi koks dešimtas. O jei pasirinksi aukštesnę kartelę tai arba sudegsi, arba pasieksi daug, – viziją pristatė mados kūrėjas. – Visi galvoja, kad tai nerealu, neįmanoma. Išties visada galima pirmauti, tik reikia būti keliais žingsniais priekyje ir nebijoti rizikuoti, daryti kažką įdomaus“.

Alfredas Pliadis organizatorių nuotr.)

Alfredas Pliadis organizatorių nuotr.)

Įdomūs turėtų būti ir fotografų Vytauto Dranginio bei Alfredo Pliadžio pasakojimai apie sporto fotožurnalistiką. Abu fotografai neseniai grįžo iš Rio olimpinių žaidynių, kur fiksavo geriausių Lietuvos bei viso pasaulio sportininkų varžybų akimirkas.

Specialistai neturėtų praleisti žymaus Airijos hipnoterapeuto Andy Brady paskaitos „Hipnoterapija: Sportas akims ir sielai“. Lektorius įsitikinęs, kad sportinius rezultatus galima pagerinti savihipnozės pagalba. Jo devizas – gyvenime matyti ne ribas, o jų nebuvimą ir tikėti, kad galime pasiekti absoliučiai viską, ko trokštame. Beje, A. Brady laisvalaikiu žvilgsniu lanksto šaukštus, tad ragina kiekvieną atsinešti po šaukštą, kurį, jei pageidausite, jis galės jums stebint sulankstyti, taip parodydamas, kad nėra nieko neįmanomo.

Andy Brady (organizatorių nuotr.)

Andy Brady (organizatorių nuotr.)

Primename, kad „Skynet“ konferencija „Active Training“ bus tik maža dalis rugsėjo 24-25 dienomis vyksiančio Vilniaus sporto festivalio. Renginio metu taip pat vyks klubų ir būrelių mugė, sporto prekių ir įrangos paroda, „Brasa CrossFix“ treniruotės, „Reebok Fitness Challenge“ bei gausybė kitų renginių.

Organizatorių tikslas – į šventę pritraukti kuo daugiau įvairaus amžiau sostinės gyventojų. Prie sporto šventės rengimo prisideda ir Vilniaus miesto savivaldybė, Kūno kultūros ir sporto departamentas, „Reebok“, „Brasa CrossFit“ klubas bei Lietuvos galiūnų federacija.

Bilietus į rugsėjo 24-25 dienomis vyksiantį Vilniaus sporto festivalį platina „bilietai.lt“. Vaikai iki 16 metų, senjorai ir žmonės su negalia įleidžiami nemokamai.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 560
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 62084
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 588
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 853
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 1556