Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

Vilniaus sporto festivalio konferencijose – žymūs sportininkai ir specialistai

Publikuotas 2016 rugsėjo 16 views 2402
Vytautas Dranginis (organizatorių nuotr.)

Lieka vos daugiau nei savaitė iki Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančio didžiausio miesto rudens sporto renginio – Vilniaus sporto festivalio. Svarbia festivalio dalimi bus „Skynet“ konferencija „Active Training“, kurioje lankytojai galės pasiklausyti žymių Lietuvos sportininkų, o taip pat mūsų šalies ir užsienio specialistų lekcijų bei pasakojimų bei pabendrauti su mūsų ypatingais sportininkais „Valandoje su parolimpiečiais”.

Penktąsyk rengiamame sporto festivalyje konferencijų zona nėra naujiena. Šiemet „Skynet“ pristatomoje „Active Training“ konferencijoje sau įdomią temą turėtų rasti kiekvienas. Į susirinkusiuosius kreipsis Vaida ir Deividas Česnauskiai, Žydrūnas Savickas, Andrius Pauliukevičius ir daugelis kitų Lietuvos bei užsienio sporto specialistų. Konferencijas moderuos sporto žurnalistas Saulius Nalivaika, jos bus tiesiogiai transliuojamos internetu abi festivalio dienas.

Andrius Pauliukevičius (organizatorių nuotr.)

Andrius Pauliukevičius (organizatorių nuotr.)

Futbolininkas Deividas Česnauskis bei su Lietuvos futbolo federacija ir sporto renginiais dirbanti jo žmona Vaida Česnauskienė pažvelgs į sportą šeimoje ir pasidalins patirtimi – kaip išauginti sportišką vaiką. Apie asmeninio trenerio svarbą kiekvienam sportininkui pasakos galiūnas Žydrūnas Savickas, Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas Aurimas Mačiukas bei vienas garsiausių šalies asmeninių trenerių Andrius Pauliukevičius.

Lankytojai galės išgirsti apie pirmosios Lietuvoje profesionalios dviračių sporto komandos „Staki – Baltik vairas“ kasdienybę, užkulisius bei planus. Vytautas Karklelis papasakos apie Kung fu, kaip priemonę pažinti save ir atrasti prasmingo gyvenimo kelią.

Simona Pajaujienė

Simona Pajaujienė (organizatorių nuotr.)

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė kalbės apie sportininkų mėgėjų mitybą ir jos svarbą, o apie svorio kontrolės mitus ir tikrovę papasakos Lietuvos sporto universiteto dėstytoja, ,,ActiveTraining‘’ programų direktorė ir koordinatorė ,,EuropeActive” profesionalų standartų komiteto narė dr. Simona Pajaujienė.

Lietuvos burlenčių čempionas Girmantas Neniškis interaktyviai pristatys idėją ir galimybes naujai banglenčių sporto infrastruktūrai Lietuvoje, o Evaldas Bružė šįsyk pasakos apie keliones ir žiemos sportą – ,,kaip patirti malonumą slidinėjant ir nenusisukti sprando”.

Girmantas Neneniškis nušvies banglenčių sporto Lietuvoje situaciją ir perspektyvas. Sportininkas įsitikinęs, kad banglenčių sportas gali būti aktualus ne tik prie jūros esantiems miestams. Jo teigimu banglentės gali tapti Lietuvos ateitimi.

Girmantas Neniškis

Girmantas Neniškis (organizatorių nuotr.)

Nebus apsieita ir be rezonansinių temų. Vasaros pradžioje kritiką Lietuvos olimpiečių stiliui pažėręs ir alternatyvią aprangą sukūręs dizaineris Aleksandras Pogrebnojus kalbės apie sporto madą ir kaip nuo idėjos nukeliauti iki rezultato.

„Galiu pasakyti, kad ir būnant mažam kartais galima padaryti net geriau nei sporto mados gigantai. Kaip Lietuva būdama maža šalis gali daug pasiekti, lygiai tas pats ir sporto madoje. Čia kaip su šuoliais į aukštį – jei šokinėsi per mažą aukštį, tai visuomet liksi koks dešimtas. O jei pasirinksi aukštesnę kartelę tai arba sudegsi, arba pasieksi daug, – viziją pristatė mados kūrėjas. – Visi galvoja, kad tai nerealu, neįmanoma. Išties visada galima pirmauti, tik reikia būti keliais žingsniais priekyje ir nebijoti rizikuoti, daryti kažką įdomaus“.

Alfredas Pliadis organizatorių nuotr.)

Alfredas Pliadis organizatorių nuotr.)

Įdomūs turėtų būti ir fotografų Vytauto Dranginio bei Alfredo Pliadžio pasakojimai apie sporto fotožurnalistiką. Abu fotografai neseniai grįžo iš Rio olimpinių žaidynių, kur fiksavo geriausių Lietuvos bei viso pasaulio sportininkų varžybų akimirkas.

Specialistai neturėtų praleisti žymaus Airijos hipnoterapeuto Andy Brady paskaitos „Hipnoterapija: Sportas akims ir sielai“. Lektorius įsitikinęs, kad sportinius rezultatus galima pagerinti savihipnozės pagalba. Jo devizas – gyvenime matyti ne ribas, o jų nebuvimą ir tikėti, kad galime pasiekti absoliučiai viską, ko trokštame. Beje, A. Brady laisvalaikiu žvilgsniu lanksto šaukštus, tad ragina kiekvieną atsinešti po šaukštą, kurį, jei pageidausite, jis galės jums stebint sulankstyti, taip parodydamas, kad nėra nieko neįmanomo.

Andy Brady (organizatorių nuotr.)

Andy Brady (organizatorių nuotr.)

Primename, kad „Skynet“ konferencija „Active Training“ bus tik maža dalis rugsėjo 24-25 dienomis vyksiančio Vilniaus sporto festivalio. Renginio metu taip pat vyks klubų ir būrelių mugė, sporto prekių ir įrangos paroda, „Brasa CrossFix“ treniruotės, „Reebok Fitness Challenge“ bei gausybė kitų renginių.

Organizatorių tikslas – į šventę pritraukti kuo daugiau įvairaus amžiau sostinės gyventojų. Prie sporto šventės rengimo prisideda ir Vilniaus miesto savivaldybė, Kūno kultūros ir sporto departamentas, „Reebok“, „Brasa CrossFit“ klubas bei Lietuvos galiūnų federacija.

Bilietus į rugsėjo 24-25 dienomis vyksiantį Vilniaus sporto festivalį platina „bilietai.lt“. Vaikai iki 16 metų, senjorai ir žmonės su negalia įleidžiami nemokamai.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 110
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21815
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 78
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 68
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 78