Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

Šuoliukai žergtai – glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

tags
Publikuotas 2017 balandžio 5 views 9196
Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą? Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Šuoliukai žergtai – glaustai (angl. jumping jacks) – daugeliui bene ryškiausias prisiminimas iš kūno kultūros pamokų. Pasirodo, kad mokytojas šį pratimą taip mėgo ne veltui: jis stiprina raumenis bei kaulus, saugo širdį ir net apsaugo nuo virusų.

Šuoliukai žergtai – glaustai: nauda kūnui ir sielai

1. Šis pratimas pagreitina širdies ritmą ir sustiprina patį svarbiausią mūsų organą. Stipri širdis sugeba į organizmą išpumpuoti daugiau kraujo ir taip lengviau juo aprūpinti visus organus. Reguliariai atlikdami šuoliukus ir užsiimdami fizine veikla, gerokai sumažinsite širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, nutukimo bei diabeto riziką.

2. Atlikdami tokius aerobikos pratimus kaip šuoliukai žergtai – glaustai, stiprinate visas pagrindines raumenų grupes, ypač ties pilvu ir blauzdomis. Taip ne tik tampate gerokai stipresni bei lankstesni, bet ir džiaugiatės patraukliau atrodančiu kūnu.

3. Pratimo metu sąveikauja kaulai ir raumenys, todėl suaktyvėja naujų kaulų audinių formavimasis. Reguliariai mankštinantis mūsų kaulai darosi stipresni ir tankesni, gerokai sumažėja osteoporozės rizika. Šios ligos prevencija itin aktuali vyresnio amžiaus žmonėms, ypač su menopauze susidūrusiomis moterimis.

4. Šuoliukai žergtai – glaustai – gana varginantis pratimas, todėl nenuostabu, kad būtent jis daro mus stipresniais ir ištvermingesniais. Jei mėgstate bėgti ilgas distancijas, šios savybės Jums tikrai pravers.

5. Norite per trumpą laiką atsikratyti daug kalorijų? Neapsigausite pasirinkę šuoliuokus! Skaičiuojama, kad vidutinio sudėjimo žmogus (65-70 kg) per pusvalandį jumping jacks pratimo gali sudeginti beveik 300 kCal. Šis skaičius nedaro įspūdžio? Kuo energingesnius šuoliukus atliksite, tuo daugiau kalorijų atsikratysite. Jei kalorijas tirpdantį pratimą suderinsite su sveika subalansuota mityba, galėsite visam laikui ištarti „sudie“ viršsvoriui ir jo keliamoms ligoms.

6. Aerobiniai pratimai, tarp jų – šuoliukai žergtai – glaustai, stiprina imuninę sistemą. Todėl reguliari fizinė veikla padeda mums kovoti bei užkirsti kelią tokioms virusų sukeltoms ligoms kaip peršalimas ar gripas.

7. Vos pusvalandis šuoliukų ir jūsų kūne išsiskiria laimės hormonu vadinamas endorfinas. Jis pakelia nuotaiką, padeda susidoroti su stresu bei atsipalaiduoti. Be to, patraukliau atrodydami (už tai „ačiū“ galime tarti jumping jacks), jaučiamės kur kas geriau psichologiškai.

8. Sulėtėjusi medžiagų apykaita – daugybės sėslų gyvenimo būdą propaguojančių žmonių problema. Ją „pagreitinti“ padės šuoliukai žergtai – glaustai: jei juos atliksite kartu su rytine mankšta, sparčia medžiagų apykaita džiaugsitės visą dieną.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Šuoliukai žergtai – glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Kaip taisyklingai atlikti pratimą?

Prieš užsiimdami aktyvia fizine veikla, būtinai atlikite viso kūno apšilimą – taip kur kas sumažinsite traumų bei sužeidimų riziką.

1. Atsistokite, pėdos – klubų plotyje, nugara – tiesi, pečiai – atitraukti atgal, pilvo raumenys – įtempti. Nuleistas rankas laikykite šonuose.
2. Šiek tiek sulenkę kelius pašokite aukštyn. Tuo pačiu išskėskite kojas ir virš galvos iškelkite rankas. Pasistenkite judesius atlikti sinchroniškai;
3. Nusileisdami šiek tiek pritūpkite, kartu nuleiskite rankas.
4. Aukščiau aprašytus veiksmus pakartokite iš naujo.

Šuoliukai žergtai – glaustai: 4 pratimo variacijos

1. „Lentos” šuoliukas. Kūnas – atsispaudimo pozicijoje. Pašokdami pastatykite pėdas keletą centimetrų į šonus, tuomet sugrįžkite į pradinę poziciją. Pilvo raumenys turi likti įtempti, nugara – tiesi.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

2. Šuoliukas su suplojimu. Atsistokite, rankos – ištiestos į šonus, vienoje linijoje su pečiais. Pašokdami išskėskite kojas, tuo pačiu suplokite delnais. Kitu šuoliuku grįžkite į pradinę poziciją.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

3. Šuoliukas su pasisukimu. Atlikite įprastą šuoliuką, tačiau pašokdami pasisukite į kairę, sugrįžkite į pradinę poziciją, tuomet pasisukite į dešinę.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

4. „Žvaigždė”. Pradinė pozicija – pritūpimo. Pašokdami į šonus ištieskite kojas ir rankas – jūsų kūnas turi priminti raidę „X”. Sugrįžkite į pradinę poziciją ir pakartokite.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Šaltinis: www.prevention.com 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 40
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21695
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 30
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 30
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 32