Sportas

Šuoliukai žergtai – glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Publikuotas 2017 5 balandžio views 13762
Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą? Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Šuoliukai žergtai – glaustai (angl. jumping jacks) – daugeliui bene ryškiausias prisiminimas iš kūno kultūros pamokų. Pasirodo, kad mokytojas šį pratimą taip mėgo ne veltui: jis stiprina raumenis bei kaulus, saugo širdį ir net apsaugo nuo virusų.

Šuoliukai žergtai – glaustai: nauda kūnui ir sielai

1. Šis pratimas pagreitina širdies ritmą ir sustiprina patį svarbiausią mūsų organą. Stipri širdis sugeba į organizmą išpumpuoti daugiau kraujo ir taip lengviau juo aprūpinti visus organus. Reguliariai atlikdami šuoliukus ir užsiimdami fizine veikla, gerokai sumažinsite širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, nutukimo bei diabeto riziką.

2. Atlikdami tokius aerobikos pratimus kaip šuoliukai žergtai – glaustai, stiprinate visas pagrindines raumenų grupes, ypač ties pilvu ir blauzdomis. Taip ne tik tampate gerokai stipresni bei lankstesni, bet ir džiaugiatės patraukliau atrodančiu kūnu.

3. Pratimo metu sąveikauja kaulai ir raumenys, todėl suaktyvėja naujų kaulų audinių formavimasis. Reguliariai mankštinantis mūsų kaulai darosi stipresni ir tankesni, gerokai sumažėja osteoporozės rizika. Šios ligos prevencija itin aktuali vyresnio amžiaus žmonėms, ypač su menopauze susidūrusiomis moterimis.

4. Šuoliukai žergtai – glaustai – gana varginantis pratimas, todėl nenuostabu, kad būtent jis daro mus stipresniais ir ištvermingesniais. Jei mėgstate bėgti ilgas distancijas, šios savybės Jums tikrai pravers.

5. Norite per trumpą laiką atsikratyti daug kalorijų? Neapsigausite pasirinkę šuoliuokus! Skaičiuojama, kad vidutinio sudėjimo žmogus (65-70 kg) per pusvalandį jumping jacks pratimo gali sudeginti beveik 300 kCal. Šis skaičius nedaro įspūdžio? Kuo energingesnius šuoliukus atliksite, tuo daugiau kalorijų atsikratysite. Jei kalorijas tirpdantį pratimą suderinsite su sveika subalansuota mityba, galėsite visam laikui ištarti „sudie“ viršsvoriui ir jo keliamoms ligoms.

6. Aerobiniai pratimai, tarp jų – šuoliukai žergtai – glaustai, stiprina imuninę sistemą. Todėl reguliari fizinė veikla padeda mums kovoti bei užkirsti kelią tokioms virusų sukeltoms ligoms kaip peršalimas ar gripas.

7. Vos pusvalandis šuoliukų ir jūsų kūne išsiskiria laimės hormonu vadinamas endorfinas. Jis pakelia nuotaiką, padeda susidoroti su stresu bei atsipalaiduoti. Be to, patraukliau atrodydami (už tai „ačiū“ galime tarti jumping jacks), jaučiamės kur kas geriau psichologiškai.

8. Sulėtėjusi medžiagų apykaita – daugybės sėslų gyvenimo būdą propaguojančių žmonių problema. Ją „pagreitinti“ padės šuoliukai žergtai – glaustai: jei juos atliksite kartu su rytine mankšta, sparčia medžiagų apykaita džiaugsitės visą dieną.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Šuoliukai žergtai – glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Kaip taisyklingai atlikti pratimą?

Prieš užsiimdami aktyvia fizine veikla, būtinai atlikite viso kūno apšilimą – taip kur kas sumažinsite traumų bei sužeidimų riziką.

1. Atsistokite, pėdos – klubų plotyje, nugara – tiesi, pečiai – atitraukti atgal, pilvo raumenys – įtempti. Nuleistas rankas laikykite šonuose.
2. Šiek tiek sulenkę kelius pašokite aukštyn. Tuo pačiu išskėskite kojas ir virš galvos iškelkite rankas. Pasistenkite judesius atlikti sinchroniškai;
3. Nusileisdami šiek tiek pritūpkite, kartu nuleiskite rankas.
4. Aukščiau aprašytus veiksmus pakartokite iš naujo.

Šuoliukai žergtai – glaustai: 4 pratimo variacijos

1. „Lentos” šuoliukas. Kūnas – atsispaudimo pozicijoje. Pašokdami pastatykite pėdas keletą centimetrų į šonus, tuomet sugrįžkite į pradinę poziciją. Pilvo raumenys turi likti įtempti, nugara – tiesi.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

2. Šuoliukas su suplojimu. Atsistokite, rankos – ištiestos į šonus, vienoje linijoje su pečiais. Pašokdami išskėskite kojas, tuo pačiu suplokite delnais. Kitu šuoliuku grįžkite į pradinę poziciją.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

3. Šuoliukas su pasisukimu. Atlikite įprastą šuoliuką, tačiau pašokdami pasisukite į kairę, sugrįžkite į pradinę poziciją, tuomet pasisukite į dešinę.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

4. „Žvaigždė”. Pradinė pozicija – pritūpimo. Pašokdami į šonus ištieskite kojas ir rankas – jūsų kūnas turi priminti raidę „X”. Sugrįžkite į pradinę poziciją ir pakartokite.

Šuoliukai žergtai - glaustai: kaip nušoliuoti į gerą sveikatą?

Šaltinis: www.prevention.com 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1272
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7215
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77323
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4604
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5083