Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Publikuotas 2017 6 balandžio views 45620

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą.

Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama?

Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas – dažniausia viduriavimo priežastis tarp kūdikių ir vaikų, kasmet visame pasaulyje pražudanti apie 500 tūkst. mažamečių. Liga pavadinimą gavo dėl ratą primenančios viruso formos: lotyniškai rota reiškia ratas. Dauguma Roto virusu perserga dar ankstyvoje vaikystėje.

Pagrindiniai viruso simptomai – kokie jie?

Pagrindiniai Roto viruso simptomai yra šie: pakilusi kūno temperatūra, vėmimas, vandeningas viduriavimas, kai kuriais atvejais pasireiškia pilvo ir galvos skausmai. Išvardinti simptomai paprastai tęsiasi 3-9 dienas. Vieną kartą persirgus virusu, įgaunamas imunitetas, todėl pasikartojančios infekcijos nebėra tokios stiprios.

Roto virusas labai dažnai siejamas su dehidratacija, kadangi dėl kelias dienas trunkančio viduriavimo ir vėmimo prarandama daug skysčių. Retais atvejais viruso sukelta dehidratacija gali baigtis mirtimi. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją jei pastebėjote šiuos požymius (ypač galioja vaikams): apatija, išsausėjusi oda, verkiant nėra ašarų, išsausėjusi ar lipni burna, „įkritusios akys”, troškulys, nusilpęs ar kaip tik labai pagreitėjęs širdies ritmas, darosi sunku kvėpuoti ir/ar atsistoti.

Roto virusas: kaip juo užsikrečiama?

Virusu užsikrėsti labai paprasta, dažniausiai tai įvyksta oro-lašeliniu keliu, t.y. kai sergantis žmogus išmatose esančias bakterijas perduoda ant savo rankų ar įvairių paviršių. Roto virusas daug atsparesnis tampa šaltuoju metų laiku, todėl tuomet būtina kiek įmanoma dažniau plauti rankas bei stiprinti organizmą. Užsikrėtus simptomai pasireiškia po 2-3 dienų.

Kai kuriais atvejais virusai aptinkami kvėpavimo takų išskyrose ir kituose kūno skysčiuose. Kadangi virusas aktyvus išlieka ir aplinkoje, juo galima užsikrėsti per maistą bei vandenį. Ant kietų ir sausų paviršių virusai išgyvena kelias dienas, ant žmogaus rankų – kelias valandas.

Kaip gydomas Roto virusas?

Nors Roto virusas pasitaiko itin dažnai, specialus jo gydymas – neegzistuoja. Pacientams rekomenduojama padidinti suvartojamą skysčių kiekį (padeda išvengti dehidratacijos), gali būti skiriami viduriavimą stabdantys ar karščiavimą slopinantys preparatai, žarnyno mikroflora atkuriama probiotikų pagalba.

Roto viruso simptomus palengvinti gali šios natūralios priemonės:

1. Druskoje gausu natrio, padedančio atstatyti elektrolitų balansą ir užkirsti kelią vėmimo bei viduriavimo sukeliamai dehidratacijai. Be to, druska kovoja su infekcijomis ir palaiko virškinamojo trakto pH. Kaip vartoti?

  • 4 stiklines filtruoto vandens sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu druskos bei 2 valgomaisiais šaukštais cukraus. Mišinį nedideliais kiekiais gurkšnokite visą dieną.

2. Imbieras naudingas kovoje su virusais dėl stiprių antibakterių, antivirusinių, antiuždegiminių ir antioksidantų savybių. Augalas gali susilpninti tokius simptomus kaip vandeningos išmatos, pykinimas, vėmimas ir skrandžio skausmas. Tiesa, imbiero derėtų vengti kenčiantiems nuo aukšto kraujo spaudimo. Kaip vartoti?

  • Į vieną stiklinę verdančio vandens įberkite vieną arbatinį šaukštelį smulkintos imbiero šaknies. Uždenkite, po 10-15 minučių įdėkite medaus, viską gerai išmaišykite. Šią arbatą gurkšnokite 2-3 kartus per dieną.

3. Asafetida, arba tiesiog kvapni derva, išgaunama iš pankolio šaknies, efektyviai kovoja su virusais ir bakterijoms, gerina virškinimą bei stiprina virškinamąjį traktą. Kaip vartoti?

  • ½ arbatinio šaukštelio asafetidos miltelių sumaišykite su stikline šilto vandens. Gautą skystį gerkite 2 kartus per dieną tol, kol pasijusite geriau.

4. Obuolių sidro actas padeda išlaikyti normalų skrandžio pH lygį bei iš kūno pašalinti kenksmingus toksinus. Dėl sudėtyje esančio pektino, priemonė ramina sudirgintą skrandį, malšina jo skausmą, pykinimą, vėmimą bei dujų kaupimąsi. Kaip vartoti?

  • Į stiklinę šilto vandens įpilkite 1 arbatinį šaukštelį nefiltruoto organiško obuolių sidro acto. Skystį gerkite likus 30 minučių iki kiekvieno valgio.
  • Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį nefiltruoto organiško obuolių sidro acto su stikline vynuogių sulčių, gerkite du kartus per dieną tol, kol pasijusite geriau.

5. Bazilikas malšina daugumą Roto viruso simptomų bei stiprina skrandį. Kaip vartoti?

  • Tam, kad numalšintumėte skrandžio skausmą, lygiomis dalimis sumaišykite baziliko ir imbiero sultis. Gautą mišinį gerkite 2-3 kartus per dieną.
  • Iš 10-15 baziliko lapelių ir vandens pasigaminkite arbatą, gerkite pagardinę žiupsneliu druskos arba medumi.

6. Pipirmėtė kovoja su mikrobais, malšina spazmus, todėl slopina pykinimą, skrandžio bei žarnyno skausmą. Kaip vartoti?

  • Į stiklinę verdančio vandens įberkite 1 arbatinį šaukštelį džiovintų pipirmėtės lapelių. Uždenkite, po 10 minučių nukoškite. Įdėkite šiek tiek medaus. Gerkite šią žolelių arbatą 3 kartus per dieną.

7. Ramunėlės, kaip ir imbieras, kovoja su mikrobais bei uždegimu. Todėl nenuostabu, jog augalas malšina tokius simptomus kaip viduriavimas, skrandžio skausmai ir pykinimas. Kaip vartoti?

  • Į stiklinę karšto vandens įberkite 2 arbatinius šaukštelius džiovintų arba 1 valgomąjį šaukštą ramunėlių žiedų. Po 10-15 minučių nukoškite, skystį pagardinkite citrinos sultimis ir medumi. Arbatą gerkite keletą kartų per dieną.

8. Bananai – dar vienas veiksmingas ginklas kovoje su Roto virusu. Vaisiai ne tik malšina simptomus, bet ir aprūpina organizmą dviem itin svarbiais elektrolitais – kaliu bei magniu. Kaip vartoti?

  • Keletą banano gabalėlių sumaišykite su natūraliu jogurtu, valgykite 2-3 kartus per dieną. Jei neturite jogurto, užteks vien gerai prinokusių bananų.

9. Probiotikai padeda virškinamajame trakte sunaikinti blogąsias bakterijas bei apgyvendinti naudingus mikroorganizmus. Todėl patariama vartoti specialius papildus arba tokius probiotikų turinčius produktus kaip jogurtas ar kefyras.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 1654
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 1838
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 1729
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 37967
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 34740