Psichologija

Naujųjų metų pažadai, padėsiantys pagerinti sveikatą ir kasdieninį gyvenimą

Publikuotas 2016 4 sausio views 4059
Naujųjų metų pažadai, padėsiantys pagerinti sveikatą ir kasdieninį gyvenimą

Kokie Jūsų Naujųjų metų pažadai? Taip taip, kartais juos pamirštame, pametame. Bet juk pasiryžti kažką daryti yra jau pirmas žingsnis link tobulėjimo, tiesa? Parinkome keletą tikrai paprastų patarimų, kurie padėtų jums geriau išsimiegoti, įgauti geresnę formą ir atlikti daugiau užduočių dienos metu be jokio streso! Svarbiausia, kad jiems nereikia labai didelių pastangų. Tad kodėl gi nepabandžius to išmokti?

  • Prieš eidami miegoti, išjunkite elektroninius prietaisus

Televizoriaus, kompiuterio ar telefono ekranas spinduliuoja dirbtinę šviesą, kuri stimuliuoja smegenų dalį, reguliuojančią atsipalaidavimo ir miego procesus. Jei jums sunku užmigti arba nakties metu dažnai prabudinėjate, pamėginkite vietoj televizijos prieš miegą rinktis knygą. Tokiu būdu išvengsite smegenų stimuliavimo, kuris sudirgina jūsų vidinį organizmo laikrodį.

  • Prieš miegą skirkite bent 5 minutes atsipalaidavimui

Stresas gali labai prailginti jūsų užmigimo laiką. Tačiau jei prieš miegą skirsite bent 5 minutes atsipalaidavimui ar lengvai meditacijai, užmigsite žymiai greičiau, nes išvalysite neigiamas ir įtampą keliančias mintis. Kas vakarą atsipalaiduokite sėdėdami arba gulėdami pasirinktinai ant lovos arba grindų ir atlikite keletą gilių kvėpavimo pratimų, galvokite apie tai, kas daro jus laimingus.

  • Kiekvieną vakarą sudarykite kitos dienos užduočių sąrašą

Tai padidins jūsų produktyvumą ir padės išvalyti mintis nuo nereikalingo streso. Kiekvieną vakarą paprasčiausiai surašykite visas svarbiausias užduotis, kurios laukia jūsų kitą dieną. Taip bus paprasta pradėti naują dieną, nes tiksliai žinosite ką ir kada turite padaryti: būtent taip prieš miegą daro laimingi žmonės.

  • Mankštinkitės namuose

Sporto salė – brangus ir daug laiko užimantis malonumas. Jei tikrai norite po dienos darbų išjudinti savo kūną, atlikite pratimus, besiremiančius kūno svoriu, arba, geresniems rezultatams pasiekti, naudokite namie randamus svarelius (pavyzdžiui, įvairaus dydžio vandens buteliukai). Priklausomai nuo jūsų tikslų, pasirinkite patinkančius pratimus, tokius kaip: įtupstai, kojų pakėlimai, pritūpimai, atsilenkimai ar atsispaudimai ir treniruokite pagrindinius raumenis. Taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų.

Naujųjų metų pažadai, padėsiantys pagerinti sveikatą ir kasdieninį gyvenimą

  • Išnaudokite televizijos reklamą greitiems pratimams

Pagrindinis daugumos žmonių pasiteisinimas, jog trūksta laiko, yra visiškai netinkamas. Juk beveik visi kasdien žiūrime televiziją ir didelę dalį užima ilgos reklaminės pertraukos, kurios mums visiškai nepatinka, bet vistiek jas stebime. Kodėl gi jų naudingai neišnaudojus? Ateinančiais metais pasižadėkite per reklamas atlikti greitų ir nesudėtingų pratimų seriją: pritūpimas – šuoliukas, pritūpimas – šuoliukas; arba 15 atsilenkimų, 10 įtupstų ar 15 pritūpimų, o gal tiesiog paprastų tempimo pratimų ar visagalį „lentos“ pratimą.

  • Pradėkite dieną nuo stiklinės vandens

Vandens stiklinė ryte suteiks organizmui energijos ir palaikys gerą vidinių organų veiklą. Jei į vandenį įmaišysite Himalajų rausvosios druskos ir/arba žaliųjų citrinų sulčių – padėsite subalansuoti organizmo pH. Tai skanus vandens kokteilis, po nakties aprūpinantis organizmą reikalingais skysčiais. Juk šiemet norite būti sveiki?

Kiekvieną kartą valgant, stenkitės prieš maistą išgerti stilklinę vandens, kuri turės neįtikėtiną poveikį jūsų bendrai savijautai. Tokiu būdu ne tik aprūpinsite organizmą skysčiais, bet ir suvalgysite mažiau maisto jei norite sumažinti suvalgomas maisto porcijas. Įrodyta, kad vandens gėrimas prieš valgį gali sureguliuoti svorį! Tai pažadas, kurio tiktai nesunku laikytis.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 6202
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7649
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 8306

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7242

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5473