Psichologija

8 laimingų žmonių įpročiai, atliekami prieš miegą

Publikuotas 2015 lapkričio 23 views 10558
iprociai-pries-miega

Visiems žinoma, koks svarbus mums yra miegas. Tačiau retas susimąsto, jog veiksmai, kuriuos atliekame prieš eidami į lovą, taip pat turi įtakos gyvenimo kokybei. Daugelis prieš miegą žiūri televiziją iki pat vėlumos ar net paryčių, atsigaivina pasirinktu alkoholiniu gėrimu, sukerta porciją ne itin sveiko maisto ir, žinoma, pasitikrina visus įmanomus socialinius tinklus arba tiesiog dirba iki visiško išsekimo.

Dauguma laimingų, savo gyvenimu ir jo ritmu patenkintų žmonių turi tam tikrus ritualus, kuriuos atlieka prieš eidami miegoti. Tai jiems padeda maloniai praleisti vakarą bei užtikrina dar geresnį atsipalaidavimą ir kokybiškesnį miegą. Šie žmonės su malonumu laukia, kada galės pasiruošti saldžiam miegui ir tai daro ne dėl to, kad būtinai reikia, o todėl, kad to trokšta jų kūnas. Pateikiame keletą ritualų, atliekamų prieš miegą, iš kurių galbūt pritaikysite vieną kitą ir sau.

  1. Laimingi žmonės prieš miegą renkasi skaityti knygą!

Laimingieji prieš miegą mėgsta skaityti knygas, įvairias istorijas ar įkvepiančius straipsnius. Socialiniai tinklai nepriskiriami prie skaitinių, kuriuos būtų verta skaityti prieš miegą. Taip pat verta žinoti, jog telefono ar kompiuterio skleidžiama šviesa gali jus išblaškyti ir vėliau trukdyti užmigti. Skaitant įkvepiančias knygas, vaizduotėje pradeda kurtis teigiami vaizdai, kurie motyvuoja žvelgti į gyvenimą pozityviai. Užmigę su maloniomis ir gražiomis mintimis, gerai pailsėsite ir pabusite su dideliu troškimu siekti savo gyvenimo tikslų.

     2. Laimingieji planuoja

Visada išlošite, jei šiek tiek iš anksto planuosite savo laiką, dienotvarkę ar kitos dienos užduotis. Savo kitos dienos pagrindinių tikslų bei planų žinojimas, žmogui leidžia jaustis patogiai ir suprasti užduočių kiekį bei jį suvaldyti. Prieš eidami miegoti laimingi žmonės ramiai susiplanuoja ir susidėlioja kitos dienos užtuotis, kad atsibudę iškart turėtų aiškų dienos planą.

     3. Laimingi žmonės analizuoja

Laikas yra pats brangiausias šaltinis iš visų kitų ir turi būti panaudotas tinkamai, nes prarastas laikas negįžta, teigia B. Franklin. Stenkitės analizuoti savo dienos rezultatus, po darbo dienos paklauskite savęs: ką gero nuveikiau šiandien per darbo dieną? Tai padės jums suprasti, nustatyti bei įvertinti tikslus, kuriuos pasiekėte, o prie kurių dar reikia padirbėti ir tobulinti. Pabandykite išmėginti šį metodą, atlikdami jį 5-10 minučių prieš miegą.

     4. Laimingieji jaučiasi dėkingi

Laimingi žmonės visuomet jaučiasi dėkingi už tai, ką jie turi, ir už žmones, kurie šalia. Šį mažą ritualą rekomenduojama atlikti lovoje, prieš užmiegant. Tereikia užsimerkti ir pagalvoti apie dalykus, už kuriuos esate dėkingi. Tai gali būti paprastos smulkmenos, pavyzdžiui, kolega jus pavežėjo iki namų, ar jūsų antroji pusė, kuri palaiko esant sunkumams. Dėkingumas yra pozityvi emocija, kuri veikia motyvuojančiai. Tai leis jums ne tik užmigti su gražiomis, švariomis mintimis bet su jomis ir atsibusti.

     5. Laimingi žmonės – atsipalaiduoja

Gyvenimo džiaugsmu trykštantys žmonės prieš miegą atranda laiko meditacijai. Meditacijos nauda yra moksliškai įrodyta: reguliari meditacija tobulina smegenų veiklą, padeda kovoti su stresu ir depresija, sumažina širdies smūgio ar insulto riziką. Medituodami prieš miegą, išvalysite savo mintis nuo visų susikaupusių dienos rūpesčių ir pasiruošite pasitikti naują dieną. Žinoma, visi esame skirtingi, todėl ir atsipalaidavimo būdus suprantame ir pasirenkame skirtingai. Be abejo, visi žmonės susiduria su stresinėmis situacijomis. Kai kurie žmonės, esant stresinėmis situacijoms, pasirenka karštą vonią, kitiems užtenka karštos arbatos puodelio, dar kiti pasirenka atsipalaiduoti užsiimant mėgstama veikla, pavyzdžiui piešimu, mezgimu ir panašiai. Tiesiog pagalvokite, kas jus ramina ir atlikite tai prieš eidami miegoti.

     6. Laimingieji renkasi sveikus gėrimus ir sveiką maistą

Prieš miegą, pasak profesionalų ir įvairių tyrimų geriau porą valandų nevalgyti ir negerti skysčių, tokiu būdu neapkrausite savo organizmo nakčiai. Tačiau yra keletas išimčių, kurios gali prisidėti prie miego gerovės. Prieš miegą galite pasimėgauti bananu, nes šie pasižymi medžiaga, kuri padeda atsipalaiduoti. Jeigu jaučiate alkį, rinkitės avižinius dribsnius, kurie neapsunkins skrandžio. Norint atsigaivinti, galima rinktis klasiką – žolelių arbatą ar šilto pieno stiklinę su medumi, kuri ne tik nuramina bet ir sukelia mieguistumą. Prieš miegą stenkitės nevartoti greito maisto, kavos bei alkoholinių gėrimų. Laimingi žmonės jaučiasi puikiai tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Juk nesijausite gerai, jei prieš miegą sukirsite porą greitojo maisto užkandžių, pavyzdžiui mėsainių.

     7. Laimingi žmonės stengiasi kiek įmanoma atsiriboti nuo technologijų

Šiais laikais gausu technologijų, kuriomis naudojamės prieš eidami miegoti. Prieš miegą daugelis tikrina elektroninį paštą, naujienas, socialinius tinklus ir pan. Tačiau šie dalykai nesuteikia jokios naudingos informacijos, tiesiog sugaištate savo brangų laiką menkai naudos teikiančiai informacijai. Šį laiką galima paskirti žymiai įdomesnei veiklai atlikti.

     8. Laimingi žmonės susikuria atmosferą

Ruošimasis miegoti gali tapti gražiu ir mėgstamu ritualu, kuris teiktų jums džiaugsmą ir pasitenkinimą. Prieš miegą paklausykite raminančios muzikos. Įsitikinkite, jog kambario temperatūra yra maloni, ne per aukšta ar ne per žema. Didelę reikšmę miegui gali turėti ir miegamojo kvapas. Išvėdinkite kambarį, o orą pravalykite ir suteikite jam puikaus aromato pasitelkdami eterinius aliejus. Laimingi žmonės savo miegamąjį paverčia patogia, malonia vieta, kuri teikia saugumo, ramumo ir lengvumo jausmą. Be abejo, svarbu turėti tinkamą ir patogų čiužinį, atitinkantį jūsų poreikius, gerą pagalvę. Miegamąjame palaikykite tvarką, o daiktai šiame kambaryje turėtų būti tik tie, kurie kelia teigiamas emocijas.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 2807
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 3657
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 3219

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 3440

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 3081