Keliems psichologams buvo užduotas vienas klausimas: „Kokią knygą ar knygas jūs rekomenduotumėte perskaityti kiekvienam?“ Kai kurias knygas sutartinai pakartojo kone visi psichologai. Todėl jums pateikiame sąrašą knygų, kurias turėtumėte perskaityti, norėdami labiau pažinti bei suprasti save, o galbūt ir surasti atsakymus, į jums ilgai neduodančius ramybės klausimus.
Knyga apie tai, kaip nusimesti skausmingos praeities naštą ir atkurti dvasios ramybę. Pati autorė šią knygą rekomenduoja perskaityti visiems, ne tik tiems, kurių tėvai sirgo viena ar kita priklausomybe, bet ir tiems, kurių namuose buvo nedarna, įtampa, barniai, psichologinis smurtas, patyčios ir pan. Daktarė J. G. Woititz pati neturėjo nei priklausomybės nuo alkoholio, nei matė girtaujančius tėvus, tačiau jos vyras buvo alkoholikas, o jos vaikai natūraliai – alkoholiko vaikai. Daktarė netyli, neslepia sunkumų, o jais dalijasi su kitais, autorė knygoje aiškiai aptaria elgesio modelius, juos analizuoja, nurodo galimas priežastis ir pateikia instrukcijas, kaip keistis.
Šią knygą rekomendavo ne vienas psichologas. Ko gero, nėra ir ko stebėtis, juk kiekvienas gyvenime ieško prasmės. Knygoje autorius pristato sistemą, kuri padeda žmogui ieškoti savo gyvenimo prasmės ir ją atrasti, ši sistema autoriaus yra pavadinta logoterapija. Knygoje yra atskleidžiami ir pristatomi trys pagrindiniai logoterapijos principai. Pirma, gyvenimas yra besąlygiškai prasmingas. Antra, kiekvienam žmogui yra būdingas prasmės siekimas, o tai ir yra svarbiausias gyvenimo variklis. Trečia, kiekvienas žmogus yra laisvas pasinaudoti galimybe atrasti prasmę, ar ne.
Vidinė ramybė, gebėjimas praktiškai spręsti kasdieniškas ir sudėtingas gyvenimo problemas – tikrai yra dovana, kurią gauti norėtų ne vienas. Knygos autorius daugelį metų buvo vieno prestižiškiausių JAV Stanfordo universiteto psichiatrijos profesorius, jis ne tik profesionalus gydytojas, bet ir talentingas rašytojas, kurio knygos populiarios visame pasaulyje. Tai knyga apie paciento ir terapeuto kelionę, kupina išmintingų ir praktiškų įžvalgų apie tai, kuo naudinga psichoterapija, kaip ji gali pakeisti gyvenimo būdą ir praturtinti psichoterapeuto ir paciento santykius.
Knyga apie tai, koks svarbus yra suaugusiojo vaidmuo vaiko pasaulyje. Autorė knygoje aprašo, kaip vaiko išnaudojimas suaugusiųjų poreikiams, jo baudimas, smurtas, pažeidžia jauną žmogų. Autorė sako: „Neįmanoma pakeisti praeities, neįmanoma panaikinti vaikystėje patirtų traumų. Tačiau galime keistis patys, galime „sutaisyti“ save, atgauti prarastą vienovę.“ Tam, kad pavyktų „sutaisyti“ save, reikia sugrįžti į praeitį, atverti duris į vaikiškos tikrovės suvokimą bei sąmoningai išgyventi išstumtus jausmus. Tokiu būdu galima ne tik išsivaduoti iš vaikystėje patirtos baimės bei jos destruktyvių padarinių dabartyje, bet ir sustabdyti prievartos perdavimą iš kartos į kartą ateityje.
Naujoji meilės, tradicinių vertybių ir dvasinio tobulėjimo psichologija. Šią knygą taip pat sutartinai rekomendavo kone visi psichologai, kurių buvo klausta. Ši knyga yra žymiausias autoriaus kūrinys, atnešęs jam pasaulinę šlovę. Knygoje rašoma apie tai, kas padaro žmogų pilnaverčiu, remiantis autoriaus kaip psichiatro patirtimi. Knygoje yra aptariama disciplina, kuri yra emocinės, dvasinės ir psichologinės sveikatos pagrindas. Aptariama meilė ir pagrindiniai mitai apie ją. Analizuojama brandos ir religijos bei malonės klausimai. Psichologė Aurelija Ananjevaitė apie šią knygą sako: „M. Scott Peck drąsiai kalba apie tai, ko dažniausiai nenorime pastebėti savo gyvenime, skatina geriau pažinti save ir supantį pasaulį bei atvėręs psichologo duris padeda suprasti, ką išgyvena tiek klientas, tiek psichologas.“
Ši knyga – populiariosios psichologijos klasika. „Pagrindinės baimės formos“ – ilgametis bestseleris apie baimę. Knygoje autorius aptaria pagrindines baimės formas, labai išsamiai aprašo asmenybių tipus, įvardindamas tipams būdingus bruožus, profesijas, kurias dažniausiai renkasi vieno ar kito tipo atstovai, įvardija netgi sveikatos sutrikimus, kurie atsiranda dėl neišspręstų baimių ir t. t. Autorius teigia, kad baimės priėmimas ir jos įveikimas yra vystymosi žingsnis, leidžiantis mums po truputį bręsti.
Tai kasdienė knyga ir gydytojams, ir psichologams, ir socialiniams darbuotojams, ir plačiausiam skaitytojų ratui. Autorė atpažino per stiprios meilės fenomeną padirbėjusi alkoholikų ir narkomanų konsultante, todėl knygoje yra analizuojamas per stiprios meilės fenomenas kaip specifinių jausmų ir elgesio būdų sindromas, kai nelaimingi santykiai siejami su psichologine priklausomybe nuo kito asmens. Knygoje yra atskleidžiama šios problemos kilmė, raida, psichologinė žala bei pateikiama aiški ir išsami gydymosi programa.
Knyga „Bėgančios su vilkais“ – moters sielos pažinimas. Tai knyga, kuri tyrinėja moters dvasinį gyvenimą, išversta į daugiau kaip 25 kalbas ir įvertinta premijomis už psichoanalizės plėtojimą. Knygoje pasakojama apie Laukinę Moterį, apie moters prigimtį, apie tai, jog kiekvienoje moteryje slypi galinga jėga, tobulais instinktais, kūrybos aistra ir nesenstančia išmintimi, tačiau ši jėga nyksta, visuomenės griežti rėmai užgniaužia iš sielos gelmių aidintį vidinį balsą. Autorė padeda kiekvienai moteriai atrasti, pažinti, suprasti ir pamilti kiekvienoje glūdinčią Laukinę Moterį.