Sveikata

Nakvišų aliejus: kuo dar naudinga hormonus reguliuojanti ir širdį stiprinanti priemonė?

Publikuotas 2017 15 vasario views 58429
Nakvišų aliejus: kuo dar naudinga hormonus reguliuojanti ir širdį stiprinanti priemonė? shutterstock.com

Jei tik turėtumėme pakankamai žinių ir laiko, daugelį ligų galėtumėme išsigydyti natūraliomis priemonėms. Tuo tarpu sveiku gyvenimo būdu įmanoma užkirsti kelią net ir klastingiausiems susirgimams. Šįkart pasakojame apie dar vieną gerokai primirštą natūralų vaistą – nakvišų aliejų.

Iš Šiaurės Amerikos kilusios laukinės gėlės savybės pastebėtos jau prieš šimtus metų – indėnai ją naudojo žaizdų gydymui, gamino kompresus. Dabar nakvišos gausiai paplitusios ir lietuvių soduose, o iš sėklų spaudžiamas aliejus itin vertinamas kaip omega-6 riebalų rūgščių, ypač gama linoleno rūgšties (GLR), šaltinis. Nakvišų aliejus organizmą veikia taip:

  1. Atstato moteriškų hormonų balansą

Šimtus metų moterys nakvišų aliejų vartojo tam, kad palengvintų menstruacijų bei menopauzės simptomus. To priežastis – omega-6 riebalų rūgštis gama linolenas, padedantis atkurti hormonų balansą. Mokslininkai mano, kad priešmenstruacinio sindromo metu moters organizmas nesugeba pilnu pajėgumu perdirbti riebalų į GLR, o nakvišų aliejus paskatina šį procesą.

Taip palengvinami tokie PMS simptomai kaip krūtų jautrumas, pilvo pūtimas, skysčių sulaikymas, aknė, irzlumas bei karščio bangos menopauzės metu. Beje, ši priemonė gali sunormalizuoti menstruacijų ciklą. Jei kenčiate nuo kurios nors iš aukščiau išvardintų problemų, per dieną suvartokite po 3-4 g nakvišų aliejaus. Tiesa, rezultatus pajusite tik po kelių savaičių ar mėnesių.

Daugiau būdų įveiktų menstruacijų skausmus: Kaip sumažinti mėnesinių skausmą? 6 natūralūs būdai

  1. Padidina šansus susilaukti vaikų

Reguliariai vartojamas nakvišų aliejus pagerina vaisingumą, kadangi skatina gimdos kaklelio gleivių gamybą. Priemonė taip pat verčia gimdos sienelę susitraukti ir atsipalaiduoti, tokiu būdu paruošdama organą nėštumui. Visgi jau besilaukiančios moterys prieš vartodamos nakvišų aliejų turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Naujausi tyrimai rodo, kad aliejus daro teigiamą įtaką ir vyrų vaisingumui, kadangi gerina kraujotaką į varpą. Priemonės efektą sustiprinsite kartu vartodami ginkgo biloba bei vitamino E papildus.

  1. Gydo hormonų disbalanso sukeltą aknę

Ir vaikams, ir suaugusiems aknę dažnai sukelia hormoninės sistemos sutrikimai. Būtent todėl menstruacijų ar menopauzės metu moterų veidus dažnai nusėja spuogai. Jei jūsų aknės priežastis – hormoninė, specialistai rekomenduoja nevargti su kremais ar tepalais, o problemą spręsti iš pagrindų ir vartoti reikiamus papildus.

Tiesa, nakvišų aliejuje esančios omega-6 riebalų rūgštys ne tik reguliuoja hormonų veiklą, bet ir stimuliuoja odos augimą, ląstelių gijimą ir atsinaujinimą. Priemonė slopina uždegimą, todėl pradingsta odos raudonis bei patinimas.

Populiariausi mitai apie aknę: Specialistė paneigia 7 populiariausius mitus apie aknę: kodėl vis dar jais tikime?

Nakvišų aliejus: kuo dar naudinga hormonus reguliuojanti ir širdį stiprinanti priemonė?

shutterstock.com

  1. Lengvina reumatoidinio artrito simptomus

Reumatoidinis artritas – uždegiminė, autoimuninė liga, paveikianti rankose ir kojose esančius smulkiuosius sąnarius. Pagrindinėmis sutrikimo priežastis galima įvardinti hormonus, genus ir oksidacinį stresą. Vadinasi, nakvišų aliejus šiuo atveju naudingas ne tik dėl savybės reguliuoti hormoninę sistemą, bet ir sugebėjimo veiksmingai kovoti su iš aplinkos mus pasiekiančiais laisvaisiais radikalais. Specialistai rekomenduoja per dieną suvartoti nuo 540 mg iki 2,8 gr aliejaus ir neapleisti gydytojo skirtos terapijos.

  1. Užkerta kelią osteoporozei

Net pusė 50-ies sulaukusių moterų patiria bent vieną su osteoporoze susijusį kaulų lūžį, o ši liga nužudo daugiau moterų nei visi ginekologinės kilmės vėžiniai susirgimai kartu sudėjus. Kadangi viena pagrindinių osteoporozės priežasčių – sumažėjęs moteriško hormono estrogeno lygis, nakvišų aliejus vyresnio amžiaus moterims itin naudingas dėl savybės atkurti hormonų balansą. Jei vartosite priemonę kartu su žuvų taukais, kaulai pradės lengviau įsisavinti kalcį.

  1. Kovoja su odos ligomis ir infekcijomis

Nakvišų aliejus – vienas geriausių būdų gydyti egzemą ir kitas odos ligas, pagerinti bendrą odos būklę. Priemonė labai švelni, puikiai sudrėkina išsausėjusias vietas bei pagerina kraujotaką, todėl suteikia gyvybės pavargusiai odai ir akims. Ligos ar infekcijos pažeistas vietas du kartus per dieną nuvalykite aliejumi sudrėkintu vatos diskeliu.

  1. Stiprina širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą

Nakvišų aliejus širdžiai – tikrai ne priešas. Reguliarius jo vartojimas gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį, kraujo spaudimą, apsaugoti nuo vainikinių arterijų ligos, užkirsti kelią širdies smūgiui.

  1. Malšina, o kai kuriais atvejais visai išgydo migreną

Natūralios medicinos šalininkai labai dažnai nakvišų aliejų naudoja galvos skausmo, ypač migrenos, gydymui. Tyrimo metu, kuriame dalyvavo 129 pacientai, paaiškėjo, kad po 6 mėnesių polinesočiųjų riebalų rūgščių vartojimo, net 86% dalyvių sumažėjo priepuolių dažnumas ir trukmė. Tuo tarpu 22% iš jų apskritai išsigydė migreną. Manoma, kad pagrindinė stulbinančių rezultatų priežastis – nakvišų aliejuje esantis fenilalaninas.

Viskas, ką būtina žinoti apie migreną: Migrena: kas ją sukelia ir kokiomis natūraliomis priemonėmis gydytis?

  1. Palengvina abstinencijos simptomus

Alkoholikai paprastai kenčia nuo gama linoleno rūgšties trūkumo, kurį gali atstatyti nakvišų aliejus. Priemonė taip pat saugo nervų sistemą ir kepenis, o nutraukus alkoholio vartojimą palengvina abstinencijos simptomus.

Nakvišų aliejus – ne kiekvienam

  • Nakvišų aliejus turi antikoagulianto, t.y. kraujo krešėjimą stabdančios medžiagos. Todėl turintiems kraujotakos problemų ar vartojantiems kraujo krešėjimų mažinančius preparatus, nakvišų aliejus padidina nukraujavimo riziką;
  • Kenčiantiems nuo epilepsijos taip pat reikėtų susilaikyti nuo nakvišų aliejaus, kadangi jis gali išprovokuoti priepuolį. Dėl nakvišų aliejaus pasikonsultuoti su gydytoju derėtų ir tiems, kurie medikamentais gydosi šizofreniją ar kitus psichikos sutrikimus;
  • Kadangi aliejus padidina nukraujavimo riziką, porą savaičių prieš ir po operacijos jo geriau atsisakyti.

Šalutinis nakvišų aliejaus poveikis labai retas, tačiau nėra neįmanomas. Jis pasireiškia pykinimu, skrandžio ir galvos skausmu. Jei pradėjote viduriuoti ar suskaudo skrandį, greičiausiai suvartojote per didelę dozę.

Dėl genetinių skirtumų, nakvišų aliejus skirtingus žmones gali veikti ne vienodai efektyviai. Todėl ieškodami natūralių būdų pagerinti sveikatą, išbandykite įvairias priemones, ir, žinoma, pasikonsultuokite su gydytoju.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 359
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 741
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 710
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2774
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3126