Specialistė paneigia 7 populiariausius mitus apie aknę: kodėl vis dar jais tikime?

Publikuotas 2016 30 lapkričio views 13378

„Aknė“ bent vienu gyvenimo etapu su ja susidūrusiems skamba tarsi baisiausias keiksmažodis. Dažnas, išbandęs brangias priemones ar netikėčiausius liaudies metodus, niekaip negali atsikratyti veidą dengiančių spuogelių. Todėl šįkart prašome grožio ir estetikos studijos „Skinny“ vadovės Zinaidos Raškauskienės paneigti populiariausius mitus apie aknę.

Mitas nr. 1: Aknė – paauglių problema, iš kurios laikui bėgant išaugama

Specialistės teigimu, aknės statistika negailestinga – net 95% paauglių susiduria su viena ar kita jos forma. Tačiau kartu su jais kenčia ir maždaug 30-40% suaugusiųjų, kuriems odos problemos prasideda jau gerokai peržengus pilnametystės slenkstį. Z. Raškauskienė primena, jog daug dažniau aknė kankina moteris, nes ligą gali išprovokuoti hormonų svyravimai.

Mitas nr. 2: Nori greitai išsigydyti aknę? Pabūk saulėje be apsauginio kremo

Anot Z. Raškauskienės, nesunku suvokti, kodėl šis mitas vis dar toks populiarus: „Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad saulė „išdžiovina” spuogus, o įdegis užmaskuoja paraudimus. Visgi ilgalaikėje perspektyvoje UV spinduliai odai pridaro daugiau žalos, nei naudos. Odai smarkiai nudegus išsiskiria laisvieji radikalai, naikinantys ląstelių DNR ir tokiu būdu galintys sukelti net odos vėžį. Be to, saulė skatina ląstelių kaitą: kuomet negyvų susidaro per daug, jos užkemša poras ir sukuria tobulą terpę aknei. Jei deginamės jau turėdami spuogų, jų vietoje gali atsirasti net pigmentinės dėmės”.

Aknė: 7 populiariausi mitai apie gydymą

shutterstock.com

Specialistės teigimu, lauke praleidžiantiems ilgiau nei 20 minučių, būtina naudoti apsauginį kremą: „Tam, kad dar labiau neužkimštumėte porų, rinkitės kremus su fiziniu filtru, t.y. atspindinčius saulės šviesą. Geriau naudoti priemones, sudėtyje neturinčias aliejų, o tokios medžiagos kaip cinko oksidas kaip tik padeda naikinti aknę sukeliančias bakterijas”.

Mitas nr. 3: Aknė pradings, jei nebeliesiu odos nešvariomis rankomis ir kuo dažniau prausiu veidą

„Žinoma, nėra gerai veidą čiupinėti nešvariomis rankomis, tačiau vien tai aknės nesukelia”, – teigia Z. Raškauskienė. Anot specialistės, aknės protrūkius lemiančios bakterijos jau yra ant mūsų odos, o daugintis ima pradėjusios maitintis pertekliniais riebalais. Z. Raškauskienė tikina, kad norint nuo odos paviršiaus pašalinti riebalus bei nuplauti negyvas odos ląsteles, užtenka prausti veidą vieną – du kartus per dieną. Tuo tarpu su aknę sukeliančiomis bakterijomis teks kovoti stipresnėmis priemonėmis, pvz., su benzoilo peroksidu.”

Kaip vieną efektyviausių ir universaliausių odos priežiūros priemonių Z. Raškauskienė įvardija micelinį vandenį: „Priemonė nesausina odos, o kaip tik padeda palaikyti jos drėgmės pusiausvyrą. Micelinis vanduo neveikia epidermio taip agresyviai kaip kitos prausimosi priemonės, todėl juo nusiprausus nejuntamas odos tempimas, nesukeliamas odos uždegimas ar alergija. Priemonė ne tik iš porų ištraukia purvą bei negyvas odos ląsteles, bet ir nuvalo vandeniui atsparią kosmetiką. Todėl miceliniu vandeniu galite drąsiai pakeisti toniką, losjoną ar prausimosi pienelį.”

Grožio ir estetikos studijos „Skinny“ vadovė įspėja jokiu būdu nepiktnaudžiauti šveitimo procedūromis: „Jos gali suerzinti odą, o ant paviršiaus atsiradę mažyčiai įbrėžimai ar įplyšimai atveria duris infekcijoms, ir, tuo pačiu, aknei”.

Aknė: 7 populiariausi mitai apie gydymą

shutterstock.com

Mitas nr. 4: Pagrindiniai aknės kaltininkai – šokoladas ir greitas maistas

Jau 8 metus grožio srityje dirbanti Z. Raškauskienė tvirtina, kad netinkama mityba atsispindi ne tik figūroje, bet ir veido odoje. Tačiau specialistė ragina nesuversti visos kaltės saldumynams ir mėsainiams: „Labai riebus ar daug cukraus turintis maistas, palyginti su hormonų pokyčiais ar veido odos priežiūros klaidomis, daro labai nedidelę įtaką”.

Specialistės teigimu, kai kuriems žmonėms aknės protrūkius išprovokuoja dideliais kiekiais vartojami paprastieji angliavandeniai, mėsos ir pieno produktuose esantys antiobiotikai bei hormonai. Visgi nėra universalios taisyklės, kokio maisto būtina atsisakyti, o kokio – ne.

„Vanduo veido odai bei bendrai organizmo būklei – gyvybiškai svarbus, tačiau neverta tikėtis, kad gerdami didesnį nei rekomenduojamą kiekį „išplausime” visas su maistu į kūną patekusias kenksmingas medžiagas ir taip užkirsime kelią aknei”, – šypsosi Z. Raškauskienė.

Mitas nr. 5: Dantų pasta – vaistas ir nuo ėduonies, ir nuo spuogų

Grožio ir estetikos studijos „Skinny“ vadovė džiaugiasi, kad šį, sovietmečiu itin gajų mitą, vis rečiau išgirsta iš klientų lūpų: „Taip, dantų pastoje yra medžiagų, galinčių išsausinti spuogus, pavyzdžiui, vandenilio peroksido, alkoholio, mentolio ir t.t., tačiau ši priemonė nėra skirta veido odai, todėl gali dar labiau ją suerzinti ir sukelti bėrimą”.

Mitas nr. 6: Spuogų greičiau atsikratysiu juos spaudydamas

Savo klientams Z. Raškauskienė griežtai rekomenduoja nespaudyti spuogų, kadangi taip aknės iškankintai odai pakenkiama dar labiau: „Neliečiamas spuogas išgytų per tris dienas, o štai jį išspaudus gijimo laikas gali prasitęsti iki vieno mėnesio. Be to, tokiu būdu pažeidžiame odą, padidėja uždegimo ir infekcijų tikimybė.” Vietoj to specialistė pataria aknę gydyti priemonėmis, sudėtyje turinčiomis benzoilo peroksido ar salicilo rūgšties.

Mitas nr. 7: Aknei išgydyti nereikia specialių vaistų ar procedūrų

Ne vienas yra girdėjęs istorijų apie mitybą pakeitusius ir tokiu būdu aknės atsikračiusius pažįstamus. Deja, taip pasiseka retam – daugelis neapsieina be profesionalų pagalbos. „Jokiu būdu nesidalinkite vaistais su nuo aknės kenčiančiais artimaisiais – medikamentai Jums gali ne tik nepadėti, bet ir dar labiau pabloginti situaciją”, – pas profesionalus ragina kreiptis Z. Raškauskienė.

Specialistė Zinaida Raškauskienė paneigia 7 populiariausius mitus apie aknę: kodėl vis dar jais tikime?

Zinaida Raškauskienė

Specialistė tikina, kad procedūras galima rinktis šiek tiek drąsiau. Pavyzdžiui, klinikoje „Skinny” naudojama „Elōs“ technologija aknei gydyti tinka visiems odos tipams: procedūros metu saugiai išvalomi giliausi uždegimo židiniai ir sureguliuojama riebalinių liaukų veikla. „Per 15-20 minučių pašaliname ne problemos padarinius, o priežastį, todėl klientai gali džiaugtis ilgalaikiais rezultatais”, – tikina klinikos vadovė.

„Labai dažnai klientai skundžiasi ne tik spuogais, bet ir nuo netinkamo gydymo likusiais randeliais. Dabar išeitį galime pasiūlyti ir jiems: randų po spuogų šalinimo procedūrų metu naudojame „Sublative™” technologiją, pasiekiančią tikrosios odos sluoksnį ir čia suaktyvinančią natūralius atsinaujinimo procesus. Paprastai užtenka vos trijų kartų tam, kad būtų visiškai panaikinti nemalonūs randai”, – pasakoja Z. Raškauskienė.

Kad ir kokį gydymo būdą pasirinktumėte, būtina nedelsti ir kovoti jau su pirmaisiais aknės simptomais. Be to, specialistė primena: „Svarbiausia – vidinis grožis, todėl neleiskite Jūsų pasitikėjimo savimi sumenkinti net nemaloniems spuogams ar randams”.

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai