Šaltuoju metų laiku prisiversti sportuoti darosi dar sunkiau: nemotyvuoja nei sau ir aplinkiniams duoti pažadai, nei „stebuklingu būdu“ ankštesniais tampantys mėgstamiausi drabužiai. Todėl siūlome motyvacijos pasisemti sau metant šį iššūkį – jis iš jūsų įtemptos dienotvarkės „pavogs“ vos kelias minutes per dieną.
I savaitė: Pirmiausia, labai svarbu išmokti taisyklingai atlikti šį pratimą. Atsistokite tiesiai, pėdos – pečių plotyje. Paprašykite aplinkinių, kad jus pajudintų, t.y. sutrikdytų jūsų pusiausvyrą. Tuo tarpu atkreipkite dėmesį raumenis, įdarbinamus norint tiesiai išsilaikyti. Būtent taip jausitės darydami lentos pratimą.
Tuomet atsigulkite ant pilvo, dilbiais ar delnais, tieisiai po petimis, atsispauskite nuo grindų. Atsistokite ant kojų pirštų, suspauskite sėdmens raumenis. Tokioje padėtyje išbūkite 30-35 sekundes. Jei pavargote, kelioms sekundėms ant grindų nuleiskite kelius.
II savaitė: jei pradėję daryti pratimą pajaučiate pečių ar apatinės nugaros dalies skausmą, o sėdmenys krypsta link lubų, sustokite ir bandykite pakartoti iš naujo. Kai taisyklingoje pozicijoje galėsite išbūti 30 sekundžių, penkioms sekundėms pastatykite kūną į „šuns, žiūrinčio žemyn“ pozą (kaip parodyta nuotraukoje). Grįžkite į „plank“ poziciją, joje išsilaikykite dar 15 sekundžių.
Kitą dieną lentos pozicijoje išsilaikykite 45 sekundes, tuomet 5 sekundėms pastatykite kūną į „šuns, žiūrinčio žemyn“ pozą, bei 30-iai sekundžių sugrįžkite į lentos poziciją.
Darosi per lengva? Tuomet išbandykite šį kietą riešutėlį: 60 sekundžių „plank“, 5 sekundės „šuns, žiūrinčio žemyn“, bei dar 30 sekundžių „plank“.
III savaitė: visas šias variacijas atlikite bent po 1 minutę. Stenkitės techniką ištobulinti taip, kad galėtumėte jas atlikti vieną po kitos.
Šis iššūkis jums per lengvas? Išbandykite šiek tiek pasunkintas lentos pratimo versijas. O jei nusprendėte prisidėti prie iššūkio, būtinai apie tai praneškite komentare – taip motyvuosite ne tik save, bet ir kitus skaitytojus!