Sportas

Ką verta prisiminti važinėjantiems dviračiu?

Publikuotas 2016 balandžio 13 views 5680
Ką verta prisiminti važinėjantiems dviračiu?

Važinėjimas dviračiu yra greitas ir smagus būdas pasimankštinti. Vienintelis „bet“ yra tai, kad norint efektyvios ir naudingos treniruotės, nepakanka tik mokėti minti pedalus. Susipažinkite su didžiausiomis pasitaikančiomis pradedančiųjų (ir ne tik) dviratininkų klaidomis ir būdais, kaip jų išvengti.

Nepasirūpinate patogia sėdyne

Dviračio sėdynė turi įtakos jūsų kūno padėčiai, o tai gali padidinti ar sumažinti gaunamą apkrovą. Jeigu po keleto pasivažinėjimų pajaučiate diskomfortą ir jis vargina kaskart sėdint ant dviračio, pirmas dalykas, kurį reikėtų keisti – dviračio sėdynė. Iš pradžių pareguliuokite aukštį ir sėdynės padėtį: važiuojant turėtumėte sėdėti stabiliai, nesikraipyti į šonus, nejausti didelio spaudimo nei nugarai, nei keliams. Kad išlaikytumėte ją tinkamoje pozicijoje nuolat – apklijuokite sėdynės strypą lipnia juostele. Jeigu padėties reguliavimas nepadeda, greičiausiai derėtų paieškoti tinkamesnės formos, išlenkimo, patogesnių paminkštinimų turinčios sėdynės, kad galėtumėte pasukti savo dubenį į priekį, išlaikyti tiesų stuburą ir sumažinti spaudimą rankoms, kaklui ir pečiams.

Netinkamai laikote vairą

Rankų padėtis laikant vairą gali pakeisti visą jūsų pasivažinėjimą. Jeigu laikote rankas tiesiai, galima nuvarginti dilbius ir riešus, bus sudėtingiau manevruoti dviratį ir atlaikyti netikėtai kelyje pasitaikančias duobes. Vietoj to, išmėginkite keletą pozicijų:

  • Pradedančiųjų: atsargiai padėkite savo rankas ant dviračio rankenų viršaus, arčiau stabdžių, pirštai turėtų laisvai pasiekti stabdžius bet kuriuo reikiamu metu, nykštys turėtų neapkabinti rankenos, o būti laisvai padėtas ištiestas.
  • Vidutinio sunkumo: vairą laikykite šiek tiek arčiau rankenų išorės, nykščiu apglėbę strypą, stabdžiai bus toliau.
  • Pažengusiųjų: aerodinamiškai idealiausia važiavimo dviračiu padėtis yra kai rankas laikote išlenkto vairo apačioje. Taip nuleidžiamas kūno svorio centras, turite daugiau jėgos stabdydami ir manevruodami bei važiuojate greičiau.

Pamirštate užkandžius

Jeigu važinėjate daugiau nei valandą, jau po 45min. turėtumėte pradėti atstatyti sudegintų kalorijų kiekį (maždaug 100-200 kalorijų per valandą). Obuolys ar veganiškas batonėlis padės išvengti galvos svaigimo ir silpnumo jausmo. Jeigu sportuojant užkandžiauti atrodo paradoksalu, nepamirškite, kad fizinė veikla spartina medžiagų apykaitą, tad greitai sudeginsite ne tik šis, bet ir kitas per dieną suvartotas kalorijas. Be to, nepamirškite gerti pakankamai vandens. Skysčiai yra ypač svarbu sportuojant. Nelaukite, kol pradėsite jausti kojų mėšlungį ir gerkite net kol dar nesate ištroškę.

Nežinote, kaip pripūsti nuleistą padangą

Šiek tiek išmanyti apie dviračio mechaniką ir gebėti susitvarkyti su pagrindiniais gebėjimais yra būtina kiekvienam dviratininkui. Visai nereikia būti meistru, bet svarbu mokėti pripūsti padangą ar sutvarkyti nukritusią dviračio grandinę, ypatingai jeigu važinėjatės vienas. Taip pat pravartu nuolat turėti minimalų įrankių rinkinėlį, kuris padės sulopyti prakiurusią padangą ar prisukti atsilaisvinusį vairą.

Neprižiūrite savo dviračio

Lygiai taip, kaip grįžę nusivalote batus, turėtumėte nuvalyti ir dviratį – taip jis ilgiau tarnaus ir atrodys nepriekaištingai. Kai grandinė pradeda cypti, sutepkite ją tepalu, palikite trumpam įsigerti, po to nuvalykite perteklių medžiagine šluoste. Prižiūrimas dviratis tarnaus ilgiau ir suteiks kur kas daugiau džiaugsmo akimirkų, lekiant su vėjeliu.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 5485
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 73694
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4033
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 4534
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 6360