Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

Ką verta prisiminti važinėjantiems dviračiu?

tags
Publikuotas 2016 balandžio 13 views 4415
Ką verta prisiminti važinėjantiems dviračiu?

Važinėjimas dviračiu yra greitas ir smagus būdas pasimankštinti. Vienintelis „bet“ yra tai, kad norint efektyvios ir naudingos treniruotės, nepakanka tik mokėti minti pedalus. Susipažinkite su didžiausiomis pasitaikančiomis pradedančiųjų (ir ne tik) dviratininkų klaidomis ir būdais, kaip jų išvengti.

Nepasirūpinate patogia sėdyne

Dviračio sėdynė turi įtakos jūsų kūno padėčiai, o tai gali padidinti ar sumažinti gaunamą apkrovą. Jeigu po keleto pasivažinėjimų pajaučiate diskomfortą ir jis vargina kaskart sėdint ant dviračio, pirmas dalykas, kurį reikėtų keisti – dviračio sėdynė. Iš pradžių pareguliuokite aukštį ir sėdynės padėtį: važiuojant turėtumėte sėdėti stabiliai, nesikraipyti į šonus, nejausti didelio spaudimo nei nugarai, nei keliams. Kad išlaikytumėte ją tinkamoje pozicijoje nuolat – apklijuokite sėdynės strypą lipnia juostele. Jeigu padėties reguliavimas nepadeda, greičiausiai derėtų paieškoti tinkamesnės formos, išlenkimo, patogesnių paminkštinimų turinčios sėdynės, kad galėtumėte pasukti savo dubenį į priekį, išlaikyti tiesų stuburą ir sumažinti spaudimą rankoms, kaklui ir pečiams.

Netinkamai laikote vairą

Rankų padėtis laikant vairą gali pakeisti visą jūsų pasivažinėjimą. Jeigu laikote rankas tiesiai, galima nuvarginti dilbius ir riešus, bus sudėtingiau manevruoti dviratį ir atlaikyti netikėtai kelyje pasitaikančias duobes. Vietoj to, išmėginkite keletą pozicijų:

  • Pradedančiųjų: atsargiai padėkite savo rankas ant dviračio rankenų viršaus, arčiau stabdžių, pirštai turėtų laisvai pasiekti stabdžius bet kuriuo reikiamu metu, nykštys turėtų neapkabinti rankenos, o būti laisvai padėtas ištiestas.
  • Vidutinio sunkumo: vairą laikykite šiek tiek arčiau rankenų išorės, nykščiu apglėbę strypą, stabdžiai bus toliau.
  • Pažengusiųjų: aerodinamiškai idealiausia važiavimo dviračiu padėtis yra kai rankas laikote išlenkto vairo apačioje. Taip nuleidžiamas kūno svorio centras, turite daugiau jėgos stabdydami ir manevruodami bei važiuojate greičiau.

Pamirštate užkandžius

Jeigu važinėjate daugiau nei valandą, jau po 45min. turėtumėte pradėti atstatyti sudegintų kalorijų kiekį (maždaug 100-200 kalorijų per valandą). Obuolys ar veganiškas batonėlis padės išvengti galvos svaigimo ir silpnumo jausmo. Jeigu sportuojant užkandžiauti atrodo paradoksalu, nepamirškite, kad fizinė veikla spartina medžiagų apykaitą, tad greitai sudeginsite ne tik šis, bet ir kitas per dieną suvartotas kalorijas. Be to, nepamirškite gerti pakankamai vandens. Skysčiai yra ypač svarbu sportuojant. Nelaukite, kol pradėsite jausti kojų mėšlungį ir gerkite net kol dar nesate ištroškę.

Nežinote, kaip pripūsti nuleistą padangą

Šiek tiek išmanyti apie dviračio mechaniką ir gebėti susitvarkyti su pagrindiniais gebėjimais yra būtina kiekvienam dviratininkui. Visai nereikia būti meistru, bet svarbu mokėti pripūsti padangą ar sutvarkyti nukritusią dviračio grandinę, ypatingai jeigu važinėjatės vienas. Taip pat pravartu nuolat turėti minimalų įrankių rinkinėlį, kuris padės sulopyti prakiurusią padangą ar prisukti atsilaisvinusį vairą.

Neprižiūrite savo dviračio

Lygiai taip, kaip grįžę nusivalote batus, turėtumėte nuvalyti ir dviratį – taip jis ilgiau tarnaus ir atrodys nepriekaištingai. Kai grandinė pradeda cypti, sutepkite ją tepalu, palikite trumpam įsigerti, po to nuvalykite perteklių medžiagine šluoste. Prižiūrimas dviratis tarnaus ilgiau ir suteiks kur kas daugiau džiaugsmo akimirkų, lekiant su vėjeliu.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 40
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21694
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 30
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 30
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 32