Važinėjimas dviračiu yra greitas ir smagus būdas pasimankštinti. Vienintelis „bet“ yra tai, kad norint efektyvios ir naudingos treniruotės, nepakanka tik mokėti minti pedalus. Susipažinkite su didžiausiomis pasitaikančiomis pradedančiųjų (ir ne tik) dviratininkų klaidomis ir būdais, kaip jų išvengti.
Nepasirūpinate patogia sėdyne
Dviračio sėdynė turi įtakos jūsų kūno padėčiai, o tai gali padidinti ar sumažinti gaunamą apkrovą. Jeigu po keleto pasivažinėjimų pajaučiate diskomfortą ir jis vargina kaskart sėdint ant dviračio, pirmas dalykas, kurį reikėtų keisti – dviračio sėdynė. Iš pradžių pareguliuokite aukštį ir sėdynės padėtį: važiuojant turėtumėte sėdėti stabiliai, nesikraipyti į šonus, nejausti didelio spaudimo nei nugarai, nei keliams. Kad išlaikytumėte ją tinkamoje pozicijoje nuolat – apklijuokite sėdynės strypą lipnia juostele. Jeigu padėties reguliavimas nepadeda, greičiausiai derėtų paieškoti tinkamesnės formos, išlenkimo, patogesnių paminkštinimų turinčios sėdynės, kad galėtumėte pasukti savo dubenį į priekį, išlaikyti tiesų stuburą ir sumažinti spaudimą rankoms, kaklui ir pečiams.
Netinkamai laikote vairą
Rankų padėtis laikant vairą gali pakeisti visą jūsų pasivažinėjimą. Jeigu laikote rankas tiesiai, galima nuvarginti dilbius ir riešus, bus sudėtingiau manevruoti dviratį ir atlaikyti netikėtai kelyje pasitaikančias duobes. Vietoj to, išmėginkite keletą pozicijų:
Pamirštate užkandžius
Jeigu važinėjate daugiau nei valandą, jau po 45min. turėtumėte pradėti atstatyti sudegintų kalorijų kiekį (maždaug 100-200 kalorijų per valandą). Obuolys ar veganiškas batonėlis padės išvengti galvos svaigimo ir silpnumo jausmo. Jeigu sportuojant užkandžiauti atrodo paradoksalu, nepamirškite, kad fizinė veikla spartina medžiagų apykaitą, tad greitai sudeginsite ne tik šis, bet ir kitas per dieną suvartotas kalorijas. Be to, nepamirškite gerti pakankamai vandens. Skysčiai yra ypač svarbu sportuojant. Nelaukite, kol pradėsite jausti kojų mėšlungį ir gerkite net kol dar nesate ištroškę.
Nežinote, kaip pripūsti nuleistą padangą
Šiek tiek išmanyti apie dviračio mechaniką ir gebėti susitvarkyti su pagrindiniais gebėjimais yra būtina kiekvienam dviratininkui. Visai nereikia būti meistru, bet svarbu mokėti pripūsti padangą ar sutvarkyti nukritusią dviračio grandinę, ypatingai jeigu važinėjatės vienas. Taip pat pravartu nuolat turėti minimalų įrankių rinkinėlį, kuris padės sulopyti prakiurusią padangą ar prisukti atsilaisvinusį vairą.
Neprižiūrite savo dviračio
Lygiai taip, kaip grįžę nusivalote batus, turėtumėte nuvalyti ir dviratį – taip jis ilgiau tarnaus ir atrodys nepriekaištingai. Kai grandinė pradeda cypti, sutepkite ją tepalu, palikite trumpam įsigerti, po to nuvalykite perteklių medžiagine šluoste. Prižiūrimas dviratis tarnaus ilgiau ir suteiks kur kas daugiau džiaugsmo akimirkų, lekiant su vėjeliu.