Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Publikuotas 2017 8 balandžio views 37968
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui.

Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis

Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar tiesiog kaip džiovintos žolelės. Augalas visame pasaulyje taip vertinamas ne be reikalo: žolininkus žavi jo sudėtyje esantys bioflavanoidai ir antioksidantai, reguliuojantys mūsų hormonus bei pagerinantys vidaus organų veiklą. Tiesa, kaip ir kiekvienas gydomasis augalas, jonažolės vartojimas gali pasireikšti šalutiniais poveikiais.

Jonažolė: kaip ji veikia mūsų organizmą ir kodėl ją verta įtraukti į racioną?

Kova su depresija – bene svarbiausia ir geriausiai žinoma jonažolės savybė, augalo preparatus kartu su antidepresentais pacientams skiria psichiatrai. Už tai galime dėkoti žolelės sudėtyje esančioms medžiagoms, kurios slopina ir/ar atideda tokių laimės hormonų kaip serotoninas, dopaminas bei norepinefrinas, reabsorbaciją. Taip tampame energingesni ir laimingesni, išsigydome kai kuriuos depresijos simptomus.

Jonažolė mūsų psichikai padeda ne tik įveikdama depresijos simptomus. Palaikantis hormonų balansą, augalas itin naudingas kenčiantiems nuo nerimo ar nuotaikų kaitos. Išsiderino medžiagų apykaita ar vidinis laikrodis? Ir šiuo atveju gali padėti jonažolės preparatai. Beje, augalas, dėl savybės malšinti stresą, gerina vidaus organų sveikatą.

Nuotaikų kaita priešmenstruacinio sindromo ar menopauzės metu – daugelio moterų problema. Todėl abiem laikotarpiais patariama vartoti jonažolės papildus. Beje, pastarieji padeda susidoroti su PMS metu patiriamu nerimu, irzlumu ir depresija.

Jonažolė efektyviai kovoja su virusais, todėl gali užkirsti kelią AIDS, hepatitui ir kitiems virusinės kilmės susirgimams. Tiesa, vartojami itin dideliais kiekiais, jonažolės papildai gali pasireikšti nemaloniu šalutiniu poveikiu, tad būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.

Hormonų pusiausvyros sutrikimai lemia daugelį nemalonių ligų, kurių kilmę kartais labai sunku nustatyti ir profesionalams. Jonažolė reguliuoja hormonų sistemą, todėl šio augalai preparatai gali padėti susidoroti įvairiais, tarp jų ir skydliaukės, sutrikimais.

Kaip ir minėjome anksčiau, jonažolėje gausu antioksidantų ir kitų uždegimą malšinančių komponentų. Dėl to augalas itin veiksmingas gydant artritą, podagrą, raumenų skausmų, odos ir skrandžio gleivinės uždegimą. Beje, dėl šių savybių jonažolė naudinga ir širdies bei kraujagyslių sistemos sveikatai.

Pagrindinis priešnuodis vėžiniams susirgimamsantioksidantai, kurių netrūksta jonažolės preparatuose. Žinoma, gydytis vien žolelėmis – nepatartina, tačiau reguliarus švento Jono žolės vartojimas gali tapti puikia oksidacinio streso, pažeidžiančio ląsteles, prevencija.

Jonažolės tinktūra, jei naudojama išoriškai, gydo odą: nudegimus, mėlynes bei nubrozdinimus. To priežastis – sugebėjimas stimuliuoti kraujotaką, tokiu būdu nunešti deguonį į odos ląsteles ir paskatinti jų atsinaujinimą.

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Kam derėtų susilaikyti nuo jonažolės ir kokio šalutinio poveikio tikėtis?

Dažniausiai pasitaikantis jonažolės šalutinis poveikis – galvos svaigimas, pykinimas ir nuovargis, tačiau jis pasireiškia tik nedidelei daliai žmonių. Jei kenčiate nuo bipolinio sutrikimo ar šizofrenijos, prieš vartodami preparatą būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Vartojantys keletą kitų vaistų, su jonažole turėtų būti itin atsargūs – hormonų reakcija gali būti nenuspėjama. Apskritai, net jei sveikata nesiskundžiate, prieš imdami vartoti žolinius preparatus, būtinai pasikonsultuokite su specialistu.

Natūralumo mėgėjams – gardi jonažolės arbata

Šaltuoju metų laikų paprastai vartojame kapsules ar iš augalo spaustą aliejų, tačiau birželio pabaigoje prisiskynę žolelių iš jo galite pasigaminti kvapnią arbatą:

Jums reikės: 1 valgomojo šaukšto džiovintos jonažolės, 1 stiklinės vandens, 1 arbatinio šaukštelio medaus.

Paruošimo būdas: užpilkite žoleles karštu vandeniu, po penkių minučių nukoškite ir pagardinkite medumi.

Jonažolės tinktūra išsprendžia visas odos problemas?

Riebią ar mišrią odą lengvai išvalysite jonažolės tinktūra. Jos paruošimo būdas labai paprastas – tereikia 8 arbatinius šaukštelius džiovintų žolelių užpilti dviem stiklinėmis verdančio vandens, dar pavirti 10-12 minučių. Tinktūrą atidėkite 1,5-2 valandoms, tuomet nukoškite. Ir, vualia – turite pigiausią kosmetikos priemonę!

Jei esate riebios ar mišrios, į aknę linkusios odos savininkas, pasigaminkite ledo kubelius iš jonažolės tinktūros. Į ledukų formeles supilkite tinktūrą, palikite šaldiklyje. Kiekvieną rytą jais švelniai pamasažuokite veidą – tokiu būdu sutrauksite poras, užkirsite kelią aknei bei pagyvinsite odą. Beje, tinktūrą galite praturtinti ir šalaviju, eukaliptu bei ramunėlėmis.

Veido oda sausa, nuolat šerpetoja, vis giliau įsirėžia raukšlės? Jums padės itin lengvai pagaminamas jonažolės serumas. Sumaišykite vieną valgomąjį šaukštą tinktūros su dviem arbatiniais šaukšteliais mėgstamo natūralaus aliejaus, tuomet įlašinkite 5-6 lašus šviežiai spaustų citrinos sulčių. Prieš vartojimą, mišinį gerai suplakite ir užtepkite ant odos kiekvieną vakarą eidami miegoti.

Sausą bei normalią odą atjauninsite ir spindesio suteiksite ją palepindami natūralia veido kauke. Sumaišykite tris valgomuosius šaukštus jonažolės tinktūros su 2 arbatiniais šaukšteliais medaus ir 3 valgomaisiais šaukštais agurkų sulčių. Užtepkite ant švarios odos, po 5-8 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.

Norite atgaivinti viso kūno odą, įveikti nuovargį bei sustiprinti nervų sistemą? Pasimėgaukite 15-20 minučių trukmės jonažolės voniomis!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 1654
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 1838
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 1729
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 45620
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 34741