Sportas

Abejingų neliks! Šis žaidimas padės deginti kalorijas žiūrint krepšinio varžybas

Publikuotas 2016 6 spalio views 8680
žaidimas padės deginti kalorijas žiūrint krepšinio varžybas shutterstock.com

Nuslūgus Olimpinių žaidynių aistroms, prasideda tikrasis krepšinio sezonas – Eurolyga, LKL, NBA… Kam gi nepažįstami vakarai sėdint priešais televizorių ir sergant už savo komandą. Šioje idilėje siūlome pakeisti tai, kas labiausiai kenkia Jūsų formoms – vietoj sėdėjimo tebūnie varžybų žiūrėjimas aktyvus žaidimas! Prisijungti gali visa kompanija!

Šiai krepšinio mankštai-žaidimui reikės tik kėdės, televizoriaus ir bent minimalaus krepšinio taisyklių supratimo. Jei visgi antrosios lietuvių religijos perprasti nepavyko, Jums mielai padės mylimasis. Taisyklės labai paprastos:

  1. Kaip ir ekrane matomi profesionalūs sportininkai, savo mankštą pradėkite nuo apšilimo.

Visą kūną išjudinančius „Jumping Jacks“ stiliaus šuoliukus 30-60 sekundžių be sustojimų atlikite iškart po to, kai saviškių komanda įmes pirmuosius taškus.

6

  1. Apšilote? Puiku! Per pirmąjį kėlinį Jums teks atlikti atsispaudimus ir sūkius į šoną/viršų.

Atsispaudimų padėtis: rankos ir kojos ant žemės, rankos šiek tiek plačiau pečių pločio, kūnas tiesus nuo galvos iki pėdų. Nusileiskite ant rankų beveik prie žemės, maždaug iki tol, kol alkūnės pasieks 90 laipsnių kampą. Atsispauskite ir pasukite kūną šonu, iškelkite ranką į viršų. Grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite pratimą į abi puses po 10 kartų arba 30 sekundžių.

1

  1. Kiekviena saviškių pražanga – du atsispaudimai tricepsui. 

Padėkite rankas ant kėdės, ištieskite kojas į priekį ir kulnais atsiremkite į grindis. Leiskite dubenį žemyn. Po to pakilkite į viršų. Kuo žemiau nuleisite dubenį, tuo didesnė apkrova rankoms ir geresnis rezultatas. Pratimą atlikite 3 kartus po 10-20 pakartojimų.

  1. Kiekvieną kartą varžovams įmetus tris taškus, atlikite po užlipimą ant kėdės su kiekviena koja.

Aistringam krepšinio fanui priešininkų tritaškis – tikras širdies skausmas, o Jums nuo jo greičiausiai skaudės tik šlaunis. Pratimo technika labai paprasta: statote vieną koją ant kėdės, pakeliate kūną ir pristatote antrą koją, taip pat po vieną koją atbulomis nulipate nuo kėdės.

  1. Pasibaigė pirmas arba trečias kėlinys? Deja, ilsėsis tik krepšininkai, o ne Jūs! Puiki proga 30-60 sekundžių išbūti lentos (plank) pozicijoje. Jei pratimas Jums per lengvas, išbandykite įvairias jo versijas.

  1. Kai per ilgąją pertrauką kiti bėga papildyti užkandžių atsargų, Jūs stojatės ant rankų nuo alkūnių.

Pradinė padėtis: kojos ant pirštų galų, alkūnės remiasi į žemę, kūnas tiesus, pilvo ir nugaros raumenys įtempti. Šio pratimo esmė – nuo alkūnių pereiti į padėtį stovint ant rankų. Rankas keiskite pakaitomis. Pratimą atlikite nuo 30 iki 60 sek.

3

  1. Mūsiškiai meta baudas? Puiku, nes tuo pačiu metu Jūs tirpdote pilvo srities riebaliukus. Tam puikiai pasitarnaus atsilenkimai.

Pradinė padėtis: atsigulkite ant nugaros, keliai sulenkti, rankos ištiestos į priekį, padėtos ant kelių. Pasikelkite į viršų taip, kad nugara palaipsniui pakiltų nuo žemės, o juosmuo neatsiloštų, rankų delnai slysta keliais. Pratimą kartokite apie 3 serijas po 15-30 kartų.

7

Sakoma, kad svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Patikiname, kad šiose rungtynėse sudalyvavote ne prasčiau nei laimėjusi komanda! Gali būti, kad partneris, pamatęs Jūsų ryžtą ir ištvermę, kitą kartą ir pats įsijungs į šį paprakaituoti verčiantį, tačiau linksmą žaidimą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 2516
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 8209
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78774
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4836
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5331