Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

9 būdai sportuoti efektyviau

Publikuotas 2016 spalio 29 views 15289
sportuoti efektyviau shutterstock.com

Jeigu intensyviai sportuojate ir ieškote būdų, kaip treniruotes padaryti maksimaliai efektyvias, tuomet Jums padėti gali šie patarimai. Kviečiame peržvelgti visą sąrašą, pabandyti ir atrasti, kas veikia būtent Jums.

  1. Sutrumpinkite treniruotes iki 30-40 minučių. Kartais mažiau yra daugiau: tai tinka ir laikui sporto salėje. Teigiama, kad pirmąsias 30 ar 40 minučių yra palaikomas didžiausias treniruotės intensyvumas. Tad jeigu sporto salėje praleidžiate 2 valandas, pabandykite pažiūrėti, ar labai skiriasi rezultatai sutrumpinant šį laiką.
  2. Nepamirškite baltymų. Jeigu sportuojate, turite dėmesio skirti ir savo mitybai bei įsitikinti, kad gaunate pakankamai baltymų, reikalingų raumenims augti. Juk ne veltui baltyminiai kokteiliai yra tokie paklausūs.
  3. Gerkite daug vandens. Tai turi būti taikoma ne tik prieš ir po treniruotės, bet visą dieną. Laikas, per kurį kūnas pasisavina vandenį gali trukti net iki poros valandų, todėl svarbu išsiugdyti įproti ir nuolatos palaikyti pakankamą skysčių kiekį.
  4. Angliavandeniai taip pat svarbūs. Taip, kai kurie sportininkai pasisako prieš, bet angliavandeniai turi būti įtraukti į racioną, nes tai – pagrindinis energijos šaltinis kūnui. Kaip gi sportuosite, jeigu neturite jėgų?
  5. Sulėtinkite judesius. Svarmenį keliate lėtai, tiesa? O ar kontroliuojate raumenis, kai svorį leidžiate žemyn? Judesiai bus kur kas efektyvesni, jeigu į abi puses atliksite lėtus judesius.
  6. Balansuokite dirbdami su svoriais. Vietoj to, kad tam tikrus pratimus atliktumėte sėdėdami, pabandykite atsistoti ir netgi balansuoti ant vienos kojos. Tai įdarbinsite ir kitus kūno raumenis, tad treniruotė bus visapusiškesnė.
  7. Atraskite mėgstamiausią kardio pratimų rūšį. Paslaptis paprasta – jeigu tuo nesimėgausite, tuomet ir neatliksite pilnos treniruotės. Kardio pratimų ir treniruoklių įvairovė didelė, todėl čia leiskite sau tai, kas Jus labiausiai traukia.
  8. Svarbiausia – atlikimo technika. Ir sveikatai, ir rezultatams labai svarbu, kad pratimus atliktumėte taisyklingai. Todėl geriau iš pradžių rinkitės mažesnius svorius, bet dirbkite ties pratimo technika ir jokiu būdu nekelkite didesnių svorių, jeigu nepavyksta išlaikyti pratimo formos.
  9. Kalvos padės efektyvinti kardio. Jeigu bėgiojate ar važinėjate dviračiu ir palaikote gan aukštą tempą, rinkitės kalvas, kad dar efektyviau išnaudotumėte laiką, skirtą kardio treniruotei.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 40
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21695
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 30
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 30
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 32