Sportas

9 būdai sportuoti efektyviau

Publikuotas 2016 spalio 29 views 16233
sportuoti efektyviau shutterstock.com

Jeigu intensyviai sportuojate ir ieškote būdų, kaip treniruotes padaryti maksimaliai efektyvias, tuomet Jums padėti gali šie patarimai. Kviečiame peržvelgti visą sąrašą, pabandyti ir atrasti, kas veikia būtent Jums.

  1. Sutrumpinkite treniruotes iki 30-40 minučių. Kartais mažiau yra daugiau: tai tinka ir laikui sporto salėje. Teigiama, kad pirmąsias 30 ar 40 minučių yra palaikomas didžiausias treniruotės intensyvumas. Tad jeigu sporto salėje praleidžiate 2 valandas, pabandykite pažiūrėti, ar labai skiriasi rezultatai sutrumpinant šį laiką.
  2. Nepamirškite baltymų. Jeigu sportuojate, turite dėmesio skirti ir savo mitybai bei įsitikinti, kad gaunate pakankamai baltymų, reikalingų raumenims augti. Juk ne veltui baltyminiai kokteiliai yra tokie paklausūs.
  3. Gerkite daug vandens. Tai turi būti taikoma ne tik prieš ir po treniruotės, bet visą dieną. Laikas, per kurį kūnas pasisavina vandenį gali trukti net iki poros valandų, todėl svarbu išsiugdyti įproti ir nuolatos palaikyti pakankamą skysčių kiekį.
  4. Angliavandeniai taip pat svarbūs. Taip, kai kurie sportininkai pasisako prieš, bet angliavandeniai turi būti įtraukti į racioną, nes tai – pagrindinis energijos šaltinis kūnui. Kaip gi sportuosite, jeigu neturite jėgų?
  5. Sulėtinkite judesius. Svarmenį keliate lėtai, tiesa? O ar kontroliuojate raumenis, kai svorį leidžiate žemyn? Judesiai bus kur kas efektyvesni, jeigu į abi puses atliksite lėtus judesius.
  6. Balansuokite dirbdami su svoriais. Vietoj to, kad tam tikrus pratimus atliktumėte sėdėdami, pabandykite atsistoti ir netgi balansuoti ant vienos kojos. Tai įdarbinsite ir kitus kūno raumenis, tad treniruotė bus visapusiškesnė.
  7. Atraskite mėgstamiausią kardio pratimų rūšį. Paslaptis paprasta – jeigu tuo nesimėgausite, tuomet ir neatliksite pilnos treniruotės. Kardio pratimų ir treniruoklių įvairovė didelė, todėl čia leiskite sau tai, kas Jus labiausiai traukia.
  8. Svarbiausia – atlikimo technika. Ir sveikatai, ir rezultatams labai svarbu, kad pratimus atliktumėte taisyklingai. Todėl geriau iš pradžių rinkitės mažesnius svorius, bet dirbkite ties pratimo technika ir jokiu būdu nekelkite didesnių svorių, jeigu nepavyksta išlaikyti pratimo formos.
  9. Kalvos padės efektyvinti kardio. Jeigu bėgiojate ar važinėjate dviračiu ir palaikote gan aukštą tempą, rinkitės kalvas, kad dar efektyviau išnaudotumėte laiką, skirtą kardio treniruotei.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 4373
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 71299
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 3319
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 3756
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 5401