Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

7 praktiški patarimai padės karštą naktį miegoti vėsiau

tags
Publikuotas 2016 liepos 26 views 9469
7 praktiški patarimai padės karštą naktį miegoti vėsiau shutterstock.com

Ilgus žiemos mėnesius svajojame apie vasarišką orą, tačiau vos jam atėjus susiduriame su nemenka problema – naktimis varginančiu karščiu. Dėl jo suprastėja miego kokybė arba visiškai negalime užmigti, todėl kitą dieną blogai jaučiamės. Nuo karščio gelbstintis kondicionierius nemažai kainuoja, o su juo atkeliaujančios elektros sąskaitos tikrai nedžiugina kišenės, todėl išbandykite šiuos nemokamus atsivėsinimo būdus.

  1. Ruošdamiesi miegoti, patalynės užvalkalus bei paklodę šiek tiek palaikykite šaldiklyje. Tam, kad patalai neprisigertų maisto kvapo, prieš tai juos įdėkite į užsandarinamą plastikinį maišą. Toks būdas neužtikrins vėsos visai nakčiai, tačiau bent jau užmigdami pailsėsite nuo karščio.
  1. Tokią gudrybę naudojo senovės egiptiečiai ir jei Jūsų negąsdina drėgmė, išbandykite šį patarimą: šaltu vandeniu sudrėkinkite paklodę arba rankšluostį ir juo pakeiskite antklodę. Tiesa, rekomenduojame po savimi patiesti sausą rankšluostį – taip čiužinys nesugers viso vandens. 
  1. Pabudote išpilti prakaito ir norite atvėsti vos per kelias sekundes? Ant pulsuojančių kūno vietų (riešų, kaklo, kirkšnies, kulkšnies ar galinės kelio pusės) palaikykite ledukų arba šaltą kompresą.
  1. Net ir įprastos elektros lemputės gali prišildyti kambarį, todėl karštomis dienomis stenkitės kiek įmanoma ilgiau džiaugtis natūralia šviesa. Beje, panašiai veikia ir elektriniai prietaisai – net išjungti jie skleidžia karštį, tol prieš eidami miegoti jų kištukus ištraukite iš elektros lizdų. Kartu sutaupysite elektros!
  1. Nesinori ant savęs kloti drėgnos antklodės? Tuomet sušlapinkite paklodę ir pakabinkite ją priešais atidarytą langą. Tokiu būdu pučiantis vėjas šiek tiek atvėsins kambario temperatūrą.
  1. Orkaitėje arba ant viryklės gaminami patiekalai namus apdovanoja ne tik maloniais aromatais, bet ir karščiu. Todėl vasarą vietoj sudėtingų patiekalų rinkitės tuos, kuriems nereikia papildomo apdorojimo, pavyzdžiui, salotas. Be to, prisivalgius šilto maisto, kūnas gamina daugiau šilumos.
  1. Kruopos – ne tik geriausi pusryčiai, bet ir puiki pagalbinė priemonė alinančią naktį. Pabandykite prikimšti pagalvę grikių, kadangi jie nesugeria karščio taip kaip medvilnė arba pūkai. Be to, galite pasigaminti tokį kompresą: pripilkite į kojinę ryžių, užriškite jos galą ir palaikykite šaldiklyje bent vieną valandą. Kompresas vėsins apie 30 minučių – maždaug tol, kol užmigsite.

Per karščius savimi rūpinkitės ne tik naktį, bet ir dieną: gerkite daug vandens, nepamirškite patikimo kremo nuo saulės bei galvos apdangalo.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 40
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21694
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 30
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 30
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 32