Sportas

7 praktiški patarimai padės karštą naktį miegoti vėsiau

Publikuotas 2016 26 liepos views 11974
7 praktiški patarimai padės karštą naktį miegoti vėsiau shutterstock.com

Ilgus žiemos mėnesius svajojame apie vasarišką orą, tačiau vos jam atėjus susiduriame su nemenka problema – naktimis varginančiu karščiu. Dėl jo suprastėja miego kokybė arba visiškai negalime užmigti, todėl kitą dieną blogai jaučiamės. Nuo karščio gelbstintis kondicionierius nemažai kainuoja, o su juo atkeliaujančios elektros sąskaitos tikrai nedžiugina kišenės, todėl išbandykite šiuos nemokamus atsivėsinimo būdus.

  1. Ruošdamiesi miegoti, patalynės užvalkalus bei paklodę šiek tiek palaikykite šaldiklyje. Tam, kad patalai neprisigertų maisto kvapo, prieš tai juos įdėkite į užsandarinamą plastikinį maišą. Toks būdas neužtikrins vėsos visai nakčiai, tačiau bent jau užmigdami pailsėsite nuo karščio.
  1. Tokią gudrybę naudojo senovės egiptiečiai ir jei Jūsų negąsdina drėgmė, išbandykite šį patarimą: šaltu vandeniu sudrėkinkite paklodę arba rankšluostį ir juo pakeiskite antklodę. Tiesa, rekomenduojame po savimi patiesti sausą rankšluostį – taip čiužinys nesugers viso vandens. 
  1. Pabudote išpilti prakaito ir norite atvėsti vos per kelias sekundes? Ant pulsuojančių kūno vietų (riešų, kaklo, kirkšnies, kulkšnies ar galinės kelio pusės) palaikykite ledukų arba šaltą kompresą.
  1. Net ir įprastos elektros lemputės gali prišildyti kambarį, todėl karštomis dienomis stenkitės kiek įmanoma ilgiau džiaugtis natūralia šviesa. Beje, panašiai veikia ir elektriniai prietaisai – net išjungti jie skleidžia karštį, tol prieš eidami miegoti jų kištukus ištraukite iš elektros lizdų. Kartu sutaupysite elektros!
  1. Nesinori ant savęs kloti drėgnos antklodės? Tuomet sušlapinkite paklodę ir pakabinkite ją priešais atidarytą langą. Tokiu būdu pučiantis vėjas šiek tiek atvėsins kambario temperatūrą.
  1. Orkaitėje arba ant viryklės gaminami patiekalai namus apdovanoja ne tik maloniais aromatais, bet ir karščiu. Todėl vasarą vietoj sudėtingų patiekalų rinkitės tuos, kuriems nereikia papildomo apdorojimo, pavyzdžiui, salotas. Be to, prisivalgius šilto maisto, kūnas gamina daugiau šilumos.
  1. Kruopos – ne tik geriausi pusryčiai, bet ir puiki pagalbinė priemonė alinančią naktį. Pabandykite prikimšti pagalvę grikių, kadangi jie nesugeria karščio taip kaip medvilnė arba pūkai. Be to, galite pasigaminti tokį kompresą: pripilkite į kojinę ryžių, užriškite jos galą ir palaikykite šaldiklyje bent vieną valandą. Kompresas vėsins apie 30 minučių – maždaug tol, kol užmigsite.

Per karščius savimi rūpinkitės ne tik naktį, bet ir dieną: gerkite daug vandens, nepamirškite patikimo kremo nuo saulės bei galvos apdangalo.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1664
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7638
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77850
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4683
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5175