Daugeliui lieknėjimas nėra pati maloniausia tema pokalbiui. Tačiau jeigu išsiugdysite keletą gerų ir sveikų įpročių, sulieknėti galite greitai, sveikai ir ilgam.
Viena iš dažniausių lieknėjančių žmonių klaidų yra noras pasiekti matomų rezultatų per labai trumpą laiką. Svorio metimas yra sunkus darbas, todėl lieknėti būtina lėtai, tam, kad organizmas prisitaikytų prie įvykusių pokyčių. Taigi norint svorio atsikratyti ilgam laikui, svarbu būti kantriems ir siekti savo tikslo, suprantant, kad tikro ir ilgalaikio rezultato per naktį tikrai nepasieksite.
Išsiugdę teisingus įpročius, pirmuosius rezultatus pastebėsite po 3-4 mėnesių. Taigi kokie įpročiai yra svarbūs, norint ilgam sulieknėti?
Drastiškos dietos gali padėti pasiekti gerų rezultatų, tačiau, deja, jie išnyks iškart, vėl pradėjus neteisingai maitintis. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kodėl turėtumėte vengti tokių dietų.
Drastiškos dietos yra žalingos Jūsų sveikatai. Tyrimai rodo, kad greiti svorio šuoliai kenkia Jūsų širdžiai. Leiskite paaiškinti: jūsų širdis varinėja deguonį ir kraują po visą kūną ir jeigu kūno svoris greitai kinta, širdis turi prie to prisitaikyti, o tai sukelia papildomą stresą. Greiti svorio pokyčiai gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, o blogiausiu atveju – net širdies nepakankamumą. Todėl kur kas geriau yra lieknėti sveikai ir palaipsniui, o paskui išlaikyti esamą svorį.
Prisiminkite, kad kalorijos nėra svarbiausias dalykas lieknėjant. Sveikai maitindamiesi jūs su maistu turite gauti įvairiausių maistinių medžiagų: baltymų, angliavandenių, vitaminų, ląstelienos. Norint padidinti metabolizmą, naudinga valgyti dažniau, bet mažesnėmis porcijomis. Svarbus ir maisto kramtymas, jeigu maistą kramtysite ilgiau negu 20 sekundžių, tai žymiai pagerins jūsų virškinimą. Geras virškinimas yra pirmas žingsnis norint išlaikyti sveiką ir normalų kūno svorį.
„Tingulys yra įprotis pailsėti dar prieš pavargstant“ – Jules Renard.
Suprantama, kad kartais tingulys yra gerokai stipresnis negu motyvacija, todėl treniruočių atidėliojimas yra viena dažniausiai pasitaikančių klaidų. Tačiau jeigu norite netekti svorio, privalote mankštintis. Norint sulieknėti, bėgiojimas yra geras pasirinkimas. Kaitaliodami bėgiojimą su ėjimu sudeginsite nereikalingus riebalus ir stipriai neapkrausite širdies bei raumenų.
Patariama mankštintis mažiausiai 3 kartus per savaitę. Pradėkite nuo mažo intensyvumo ir neilgų treniruočių ir kas dvi savaites didinkite treniruočių laiką ir intensyvumą.
Kasdienis (arba beveik kasdienis) pasivaikščiojimas yra geras būdas lieknėti, ypač jei norite liekną figūrą išlaikyti ir ateityje. Vaikščiojimas degina kalorijas ir taip pat didina metabolizmą, o tai yra vieni svarbiausių sveiko ir ilgalaikio lieknėjimo faktorių. Taip pat vaikščiojimas pagerina Jūsų bendrą fizinę būklę ir yra naudingas sveikatai.
Viena dažniausių klaidų yra nekreipti dėmesio į tai, koks svarbus vanduo yra mūsų organizmui ir bendrai sveikatai. Tyrimai rodo, kad vandens vartojimas žymiai padidina medžiagų apykaitą ir padeda numesti svorio. Taip pat įrodyta, kad tarp valgių geriamas vanduo gerokai pagerina virškinimo procesą. Dvi stiklinės vandens prieš kiekvieną valgį leis jums jaustis sotesniam, taip išvengsite ir vieno pagrindinio lieknėjimo priešo – emocinio valgymo.
Obuolių sidro actas gali būti geras sąjungininkas, jums pradedant lieknėjimo kelionę. Jis gerina virškinimą, mažina cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje ir, pasak daktaro Jarvio, padeda gerokai greičiau sudeginti riebalus. Visgi šį actą svarbu gerti mažomis dozėmis. Ekspertai pataria jį vartoti prieš valgį: išmaišius vieną arba du arbatinius šaukštelius acto stiklinėje vandens.
Labai svarbu pabrėžti, kad daržovių valgymas yra vienas svarbiausių įpročių, kuris gali jums padėti sulieknėti. Daržovės yra būtinos tiek gerai sveikatai, tiek lieknėjimui. Deja, daržovių paprastai suvalgome gerokai mažiau negu sūrio, picos, mėsos ar kito kaloringo maisto.
Daržovės yra daugelio maistinių medžiagų šaltinis, padeda mums pasisotinti, yra mažiau kaloringos, jau nekalbant apie naudą mūsų sveikatai. Pasak ekspertų, geriausia yra valgyti sveiką maistą, kuris mūsų organizmą nedideliu energijos kiekiu aprūpina palaipsniui, pavyzdžiui, vaisių ir daržovių.
Galbūt tai bus netikėčiausias dalykas, kurį perskaitėte šią savaitę, tačiau ne visi riebalai žmogui yra blogai. Didžiąją dalį žmogaus riebalinio audinio sudaro baltieji riebalai, kurie saugo energiją. Štai apie juos mes paprastai kalbame, kai kalbame apie riebalus. Tačiau Jūsų kūne taip pat yra nedidelis kiekis rudųjų riebalų, kurie naudoja energiją tam, kad jus sušildytų. Todėl galite gerokai paspartinti lieknėjimą, atšaldydami savo kūną ir taip stimuliuodami rudųjų riebalų augimą.
Yra keletas būdų, kaip tai padaryti. Palaikykite šiek tiek žemesnę temperatūrą savo namuose arba vilkėkite lengvesnius drabužius dieną. Jūs taip pat galite išgerti stiklinę ledinio vandens kiekvieną rytą ir kiekvieną vakarą. Ruduosius riebalus galite paveikti ir tiesiogiai juos šaldydami. Šios rūšies riebalai yra išsidėstę kakle, viršutinėje krūtinės dalyje ir nugaroje. Taigi stimuliuokite juos šaltu vandeniu duše arba dėkite ledo kompresus, pavyzdžiui, kaklo srityje.