Sportas

Kaip pradėti sportuoti? Atsisakykite pasiteisinimų!

Publikuotas 2015 lapkričio 11 views 4636
Kaip pradėti sportuoti?

Kaip pradėti sportuoti? Juk draugai, bendradarbiai, šeimos nariai ir, žinoma, mes patys,- visi kartais ieškome pasiteisinimų nesportuoti. Keista, bet kartais tie pasiteisinimai suveikia ir lengvai sutinkame “Na taip, išties, ką čia sportuosi, kai…” Ne, šįkart mes šių teiginių nepriimsime ir paaiškinsime kaip 5 populiariausi pasiteisinimai dėl nesportavimo gali būti paneigti. Nebemeluokite sau ir kitiems!

1. Prastai atrodau, tad nenoriu eiti į sporto salę

Suprantama, bet… šiais laikais seniai nebereikia salės tam, kad įgautumėte puikią formą! Trenerių filmukai, įrašytos treniruotės, begalė patarimų internete – viskas taip lengvai pasiekiama. Sportuoti galite namie ar lauke, o patarimų apie profesionalias treniruotes galite rasti visur – Gamtos Grožio Formulė tik vienas iš šių šaltinių. Tad dirbkite, kol būsite patenkinti savo kūnu, o tada galėsite išbandyti ir sporto salę.

Beje, gali būti, jog pamatę, kokie efektyvūs gali būti pratimai namuose, nebenorėsite net ir eiti į sporto salę. Nieko čia blogo. Savarankiškai besidomėdami, atsirinksite, kas jums tinka ir patinka, po to galėsite įsigyti reikiamos įrangos, o informacija internete užtikrins, kad sportuotumėte taisyklingai. Na, kuo dabar teisinsitės?

2. Aš jau per senas, ką čia besportuosi…

Na jau, nereikia. Pasaulyje daugybė pavyzdžių, kaip sportuoja net ir labai seni žmonės. Vyresnio amžiaus žmonėms sportas yra dar svarbesnis. Senstant retėja kaulų struktūra, jie silpnėja. Vienas užtikrintas būdas sustiprinti kūną ir išvengti šių problemų – sportas. Pradėkite tuojau pat ir pasijusite geriau jau po kelių dienų. Tiesiog pradėkite!

Kaip pradėti sportuoti?

3. Nerandu, kas sutiktų sportuoti su manimi, o vienas nenoriu

Išties griebiatės šiaudo… Kiek turite draugų ir pažįstamų? Ir manote, kad tarp jų neatsirastų nei vieno, kuris taip pat nori sportuoti? Čia bėda yra bendravime. Ar klausėte jų? Galbūt kiti nedrįsta prašyti pagalbos ir siūlytis į kompaniją. Bet juk jūs norite būti sveiki, ar ne? Tad pirmyn! Paklausinėkite, ar tikrai neatsiras nei vieno norinčio prisijungti. Jeigu išklausinėję visus nesulauksite teigiamo atsakymo – pripažinsime šį pasiteisinimą (… ir paskatinsime sportuoti savarankiškai!)

4. Man netinka sportiniai drabužiai arba neturiu ką apsirengti

Parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo sportinių drabužių įvairovės. Bet netgi ne tame esmė. Sportuojant ir nebūtina atrodyti pritrenkiančiai! Be to, jeigu jau taip rūpinatės savo išvaizda, kaip tik turėtumėte trokšti sportuoti, kad visi tie madingi drabužėliai atrodytų stulbinančiai ant jūsų tobulo, stangraus kūno. Tad siūlome spintoje susirasti senas kelnes, patogią palaidinę, paprastus sportinius batelius, paieškoti internete, pavyzdžiui, jogos pratimų pradedantiesiems ir pirmyn! Patogi, neįpareigojanti treniruotė namuose – ir kas gi jus mato?

5. Neturiu laiko

Tai neabejotinai populiariausias teiginys. Tikrai nerandate bent 10 minučių? Na, tada atleiskite, bet pasakysime tiesiai šviesiai – nevykusiai planuojate savo laiką ir prioritetus. Taip, gal ir skamba skaudžiai, bet paskaičiuokime – 10 minučių mažiau interneto, 10 minučių mažiau televizijos, 10 minučių trumpesnio pokalbio su draugais apie nieką – tai jau visas pusvalandis treniruotei!

Jeigu teko girdėti, kad efektyvi treniruotė trunka bent jau valandą ir nuolatos sau kartojate šį teiginį, prašome paaiškinti, kuo jokio sporto geriau nei pusvalandis sporto? Išnagrinėkite savo dienotvarkę ir raskite, kada galite skirti bent truputį laiko savo kūnui, nes geriau mažiau negu nieko. Rytinę mankštą darykite prausdamiesi, per pietų pertrauką prasitampykite ir pasivaikščiokite, vakare sportuokite vietoj serialo (ar net jį žiūrėdami), o savaitgalį leiskite aktyviai. Viskas įmanoma!
Kad ir kurį pasiteisinimą (ar net kelis) sakydavote, pagalvokite apie savo kūno sveikatą ir raskite laiko sportui. Tai yra būtina. Pradėkite po truputį, bent jau mėnesį pabandykite nuoširdžiai atlikti keletą paprastų pratimų ir pamatysite, koks tai puikus įprotis. Pamilsite savo kūną, o jis jums už tai atsilygins!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 4506
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 71591
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 3425
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 3884
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 5517