Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

5 gilaus kvėpavimo pratimai, padėsiantys atsikratyti pilvo riebalų

tags
Publikuotas 2016 birželio 16 views 45414
5 gilaus kvėpavimo pratimai, padėsiantys atsikratyti pilvo riebalų 5 gilaus kvėpavimo pratimai, padėsiantys atsikratyti pilvo riebalų

Netenkina atvaizdas veidrodyje, tačiau dar labiau liūdina vien tik salotų lapų prikrauta lėkštė ar geliantis raumenų skausmas po treniruotės? Išbandykite gilaus kvėpavimo pratimus, padėsiančius ne tik tirpdyti pilvo riebalus, bet ir pagerinti bendrą savijautą. Tam reikės vos keliolikos minučių per dieną!

Kvėpavimo pratimai užkerta kelią ligoms

Kvėpavimas – pati svarbiausia organizmo funkcija, kadangi be deguonies galėtume išbūti vos keletą minučių. Deguonis mūsų kūne daro tikrus stebuklus: gerina kraujotaką, dėl kurios greitėja medžiagų apykaita ir taip sudeginama daugiau kalorijų.

Gilaus kvėpavimo pratimai puikiai kovoja su bene problematiškiausioje kūno vietoje besikaupiančiu viršsvoriu – ant juosmens. Papildomus kilogramus pilvo srityje dažnai lydi rimti sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, padidėjęs cholesterolio lygis, insultas, aukštas kraujo spaudimas, širdies smūgis, diabetas ir pan.

Kiti gilaus kvėpavimo privalumai:

 • Padidėjęs deguonies kiekis kūne sumažina streso, baimės ir pykčio jausmą;
 • Mūsų kūnas net 70% toksinų pašalina kvėpuodamas, todėl gilus kvėpavimas padeda detoksikuoti organizmą;
 • Į smegenis patekus daugiau deguonies, sumažėja nerimas, atsipalaiduoja kūnas, mąstymas tampa aiškesnis;
 • Per gilų kvėpavimą į kūną patekęs deguonis padeda sudeginti susikaupusį riebalų perteklių bei numesti svorio;
 • Giliai kvėpuojant diafragmos judesiai masažuoja tokius svarbius organus kaip širdis, skrandis, kasa, kepenys, plonoji žarna bei pagerina kraujotaką juose.

5 gilaus kvėpavimo pratimai, padėsiantys atsikratyti pilvo riebalų:

 1. Diafragminis kvėpavimas

Tai vienas efektyviausių būdų mesti svorį, nes pradėjus giliau kvėpuoti pilvo raumenys tampa lankstesni. Jei pratimą atliksite kasdien, pagerinsite ir virškinimą. Pirmiausia atsigulkite ant nugaros. Kvėpuodami stebėkite, kaip krūtinė ir pilvas juda aukštyn bei žemyn. Su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu kvėpuokite vis giliau. Pratimą galite kartoti bet kuriuo paros metu, tiek laiko, kiek Jums norisi.

 1. Gilus kvėpavimas
  bigstockphoto.com

  bigstockphoto.com

Giliai kvėpuodami aprūpinate organizmą didesniu deguonies kiekiu ir taip sudeginate daugiau kalorijų. Be to, kasdien atliekamas pratimas padeda atstatyti hormonų balansą bei susitvarkyti su didžiuliu poreikiu nesveikam maistui, ypač – saldumynams. Instrukcija: atsisėskite ant kėdės, delnus padėkite ant kelių ir užsimerkite. Apie nieką negalvokite, susikoncentruokite tik į kvėpavimą. Pirmas keturias minutes kvėpuokite įprastai. Tuomet giliai įkvėpkite skaičiuodami nuo 1 iki 4, iškvėpkite – nuo 1 iki 6. Pratimą kartokite 10 minučių arba tol,  kol jausitės ramesni ir „šviežesni”.

 1. Raminantis ir liekninantis pratimas

Instrukcija: sėdėdami, gulėdami ar stovėdami visiškai nusiraminkite. Uždėkite ranką ant pilvuko taip, kad nykštys atsidurtų šalia bambos. Giliai kvėpuokite, neleiskite krūtinei kilnotis, judėti turi tik pilvas. Tai efektyvus būdas ištirpdyti papildomus kilogramus: pratimas įdarbina diafragmą ir po plaučiais esančius raumenis. Kartu gerina ištvermę, suteikia energijos, padeda įveikti nerimą. Pagrindinis Jūsų tikslas – tokiu būdu kvėpuoti visą laiką, kol atliekate pratimą.

 1. Gilus kvėpavimas burna

Pratimas atpalaiduoja ir tuo pačiu sutvirtina pilvo raumenis, skruostus bei smakrą. Atliekant pratimą kūno padėtis nesvarbi – galite sėdėti, stovėti ar gulėti. Išsižiokite, tolygiai ir lėtai kvėpuokite pro burną. Kai mintyse suskaičiuosite iki 10, giliai įkvėpkite. Iškvėpimas turi trukti šiek tiek ilgiau, pavyzdžiui, jei įkvepiate per 2 sekundes, iškvėpkite per 4. Jokiu būdu nepersistenkite ir nekankinkite savęs, kasdien darykite tiek, kiek išeina.

 1. Pratimas plokščiam pilvui

Šis pratimas – tiesiausias kelias į plokščia pilvuką. Pirmiausia atsigulkite ant grindų, sulenkite kelius, pėdas pastatykite ant žemės. Kiek įmanoma giliau kvėpuodami pilvą stumkite” aukštyn, tačiau stenkitės išlaikyti kūną ant žemės. Galite prie pilvo pridėti ranką tam, kad jaustumėte kaip jis kyla aukštyn. Šioje pozicijoje išbūkite apie 10 sekundžių, atsipalaiduokite lėtai iškvėpdami. Beje, pratimą galite atlikti ir sėdėdami bei stovėdami.

Kvėpavimo dietos atmintinė:

 • Venkite šiuos pratimus atlikti pilnu skrandžiu;
 • Jei sergate širdies ligomis, Jums diagnozuota stemplės išvarža arba opos, dėl pratimų pasikonsultuokite su gydytoju;
 • Tam, kad greičiau sudegintumėte riebalus, pirmiausia susireguliuokite mitybą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 311
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 22154
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 255
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 223
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 229