Sportas

5 gilaus kvėpavimo pratimai, padėsiantys atsikratyti pilvo riebalų

Publikuotas 2016 16 birželio views 54805
5 gilaus kvėpavimo pratimai, padėsiantys atsikratyti pilvo riebalų 5 gilaus kvėpavimo pratimai, padėsiantys atsikratyti pilvo riebalų

Netenkina atvaizdas veidrodyje, tačiau dar labiau liūdina vien tik salotų lapų prikrauta lėkštė ar geliantis raumenų skausmas po treniruotės? Išbandykite gilaus kvėpavimo pratimus, padėsiančius ne tik tirpdyti pilvo riebalus, bet ir pagerinti bendrą savijautą. Tam reikės vos keliolikos minučių per dieną!

Kvėpavimo pratimai užkerta kelią ligoms

Kvėpavimas – pati svarbiausia organizmo funkcija, kadangi be deguonies galėtume išbūti vos keletą minučių. Deguonis mūsų kūne daro tikrus stebuklus: gerina kraujotaką, dėl kurios greitėja medžiagų apykaita ir taip sudeginama daugiau kalorijų.

Gilaus kvėpavimo pratimai puikiai kovoja su bene problematiškiausioje kūno vietoje besikaupiančiu viršsvoriu – ant juosmens. Papildomus kilogramus pilvo srityje dažnai lydi rimti sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, padidėjęs cholesterolio lygis, insultas, aukštas kraujo spaudimas, širdies smūgis, diabetas ir pan.

Kiti gilaus kvėpavimo privalumai:

 • Padidėjęs deguonies kiekis kūne sumažina streso, baimės ir pykčio jausmą;
 • Mūsų kūnas net 70% toksinų pašalina kvėpuodamas, todėl gilus kvėpavimas padeda detoksikuoti organizmą;
 • Į smegenis patekus daugiau deguonies, sumažėja nerimas, atsipalaiduoja kūnas, mąstymas tampa aiškesnis;
 • Per gilų kvėpavimą į kūną patekęs deguonis padeda sudeginti susikaupusį riebalų perteklių bei numesti svorio;
 • Giliai kvėpuojant diafragmos judesiai masažuoja tokius svarbius organus kaip širdis, skrandis, kasa, kepenys, plonoji žarna bei pagerina kraujotaką juose.

5 gilaus kvėpavimo pratimai, padėsiantys atsikratyti pilvo riebalų:

 1. Diafragminis kvėpavimas

Tai vienas efektyviausių būdų mesti svorį, nes pradėjus giliau kvėpuoti pilvo raumenys tampa lankstesni. Jei pratimą atliksite kasdien, pagerinsite ir virškinimą. Pirmiausia atsigulkite ant nugaros. Kvėpuodami stebėkite, kaip krūtinė ir pilvas juda aukštyn bei žemyn. Su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu kvėpuokite vis giliau. Pratimą galite kartoti bet kuriuo paros metu, tiek laiko, kiek Jums norisi.

 1. Gilus kvėpavimas
  bigstockphoto.com

  bigstockphoto.com

Giliai kvėpuodami aprūpinate organizmą didesniu deguonies kiekiu ir taip sudeginate daugiau kalorijų. Be to, kasdien atliekamas pratimas padeda atstatyti hormonų balansą bei susitvarkyti su didžiuliu poreikiu nesveikam maistui, ypač – saldumynams. Instrukcija: atsisėskite ant kėdės, delnus padėkite ant kelių ir užsimerkite. Apie nieką negalvokite, susikoncentruokite tik į kvėpavimą. Pirmas keturias minutes kvėpuokite įprastai. Tuomet giliai įkvėpkite skaičiuodami nuo 1 iki 4, iškvėpkite – nuo 1 iki 6. Pratimą kartokite 10 minučių arba tol,  kol jausitės ramesni ir „šviežesni”.

 1. Raminantis ir liekninantis pratimas

Instrukcija: sėdėdami, gulėdami ar stovėdami visiškai nusiraminkite. Uždėkite ranką ant pilvuko taip, kad nykštys atsidurtų šalia bambos. Giliai kvėpuokite, neleiskite krūtinei kilnotis, judėti turi tik pilvas. Tai efektyvus būdas ištirpdyti papildomus kilogramus: pratimas įdarbina diafragmą ir po plaučiais esančius raumenis. Kartu gerina ištvermę, suteikia energijos, padeda įveikti nerimą. Pagrindinis Jūsų tikslas – tokiu būdu kvėpuoti visą laiką, kol atliekate pratimą.

 1. Gilus kvėpavimas burna

Pratimas atpalaiduoja ir tuo pačiu sutvirtina pilvo raumenis, skruostus bei smakrą. Atliekant pratimą kūno padėtis nesvarbi – galite sėdėti, stovėti ar gulėti. Išsižiokite, tolygiai ir lėtai kvėpuokite pro burną. Kai mintyse suskaičiuosite iki 10, giliai įkvėpkite. Iškvėpimas turi trukti šiek tiek ilgiau, pavyzdžiui, jei įkvepiate per 2 sekundes, iškvėpkite per 4. Jokiu būdu nepersistenkite ir nekankinkite savęs, kasdien darykite tiek, kiek išeina.

 1. Pratimas plokščiam pilvui

Šis pratimas – tiesiausias kelias į plokščia pilvuką. Pirmiausia atsigulkite ant grindų, sulenkite kelius, pėdas pastatykite ant žemės. Kiek įmanoma giliau kvėpuodami pilvą stumkite” aukštyn, tačiau stenkitės išlaikyti kūną ant žemės. Galite prie pilvo pridėti ranką tam, kad jaustumėte kaip jis kyla aukštyn. Šioje pozicijoje išbūkite apie 10 sekundžių, atsipalaiduokite lėtai iškvėpdami. Beje, pratimą galite atlikti ir sėdėdami bei stovėdami.

Kvėpavimo dietos atmintinė:

 • Venkite šiuos pratimus atlikti pilnu skrandžiu;
 • Jei sergate širdies ligomis, Jums diagnozuota stemplės išvarža arba opos, dėl pratimų pasikonsultuokite su gydytoju;
 • Tam, kad greičiau sudegintumėte riebalus, pirmiausia susireguliuokite mitybą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1654
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7627
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77822
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4677
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5172