Po ilgos ir varginančios darbo dienos daugeliui norisi tik griūti į lovą šalia pasidėjus krūvas skanėstų. Žinoma, niekas nedraudžia to daryti, tačiau norintiems geriau jaustis bei atsikratyti keleto ant pilvo ir šlaunų nugulusių kilogramų, derėtų išsiugdyti kur kas sveikesnius įpročius.
Tie, kurie negali pasigirti reaktyviniu greičiu veikiančia medžiagų apykaita, rūpinasi savo sveikata ir bando sulieknėti, kitos dienos valgį planuoja iš anksto. Jei maistingus ir mažai kalorijų turinčius pietus paruošite vakare, tikimybė, jog per pietų pertrauką užsuksite į greito maisto restoraną ar prisivalgysite kolegės iškeptų keksiukų, gerokai sumažėja.
Tiesa, projekto „Sveikesnė versija“ dalyvius konsultavusi mitybos specialistė Vaida Kurpienė pataria gaminamus patiekalus planuoti ne vieną, o keturias dienas į priekį. Taip iš įvairių produktų gausite visų naudingų medžiagų ir paskutinę minutę neprisipirksite kaloringų gardėsių.
Stereotipas, jog sveikuoliai specialiose programėlėse fiksuoja kiekvieną kąsnį ir nueitą kilometrą, kelia juoką? Deja, tokius metodus Jums teks pritaikyti ir savo gyvenime! Tiesa, tokių kraštutinių priemonių imtis nereikia, tačiau akylas per dieną suvalgomo maisto stebėjimas ir vakarinė jo analizė tikrai padeda numesti svorio. Tam gali padėti nemokamos programėlės „MyFitnessPal” bei „Lose It!”.
Tuo tarp šios išmaniosios programėlės motyvuos judėti bei padės sporte pasiekti geresnių rezultatų.
shutterstok.com
Akylas kalorijų skaičiavimas labai naudingas tuo, jog leidžia suvalgyti ir labai mėgstamų, tačiau ne visada sveikų gardumynų. Paprastai griežtos dietos tai draudžia, todėl nustojus jų laikytis kilogramai grįžta tarsi bumerangu. Nepamirškite, kad gera dieta yra ta, kuri tinka Jūsų gyvenimo būdui, o ne ta, dėl kurios jūs radikaliai keičiate gyvenseną.
Šiuo atveju reikėtų prisiminti ir mitybos specialistės V. Kurpienės rekomendacijas, jog per dieną galime mėgautis vienu nedideliu, tačiau labai kokybišku saldumynu, kurio iš tikrųjų geidžiame.
Jei noras būti sveikiems ir liekniems neigiamai atsiliepia Jūsų gyvenimo būdui, pavyzdžiui, kasdienis sportas atima laiką, kurį galėtumėte skirti artimiesiems, vadinasi, reikia kažko atsisakyti. Manoma, kad geriausiai svorį sekasi mesti tiems, kurie neapsiriboja vien lieknėjimu ir turi mėgstamos veiklos, pavyzdžiui, skaito, groja gitara arba žaidžia su vaikais.
Neigiamos emocijos, pavyzdžiui, vienatvė, nuobodulys ar pyktis yra pagrindinės emocinio valgymo (ir nuolatinio persivalgymo) priežastys. Be to, leidžiant laiką su tais, šalia kurių jaučiamės ramesni, organizmas gamina mažiau streso hormono kortizolio, kuris verčia piktnaudžiauti sūriu arba saldžiu maistu.
Aktyvi fizinė veikla – neatsiejama lieknėjimo dalis. Tačiau tam, kad nepageidaujami kilogramai tirpte tirptų, ne mažiau svarbu ir kaip reikiant pailsėti. Kūnui tiesiog būtinas geras miegas, kurio metu atsinaujina ląstelės bei auga raumenys. Be to, gerai išsimiegoję, ryte nepuolame tonizuotis kava ar saldumynais, turime daugiau jėgų bei motyvacijos keliauti į sporto salę.