Sportas

10 jogos pozų: paprasta, greitina medžiagų apykaitą ir padeda atsipalaiduoti

Publikuotas 2017 26 vasario views 26199
10 jogos pozų: paprasta, greitina medžiagų apykaitą ir padeda atsipalaiduoti shutterstock.com

Greita medžiagų apykaita – stiprios sveikatos ir puikios savijautos garantas. Deja, nejudrus gyvenimo būdas, mažai skaidulų turintis maistas ir žalingi įpročiai ją sulėtina. Patariama šią problemą spręsti keičiant mitybą bei imant reguliariai sportuoti, tačiau trumpalaikį efektą gali atnešti ir šios 10 jogos asanų.

  1. „Susukta kėdė”

Nauda: pratimas įdarbina kiekvieną kūno raumenį ir tokiu būdu suaktyvina kraujotaką. Ši poza taip pat „pažadina” vidinius organus, ir, svarbiausia, pagreitina virškinimą.

Kaip atlikti? Atsistokite tiesiai, kojos – suglaustos. Sulenkite kelius ir nuleiskite klubus žemyn taip, tarsi sėstumėtės ant kėdės. Suspauskite delnus, juos laikykite prieš krūtinę. Pasukite nugarą taip, kad dešinė alkūnė priliestų kairiojo kelio išorę. Tokioje pozoje išbūkite 30-45 sekundes, tą patį pakartokite su kita puse.

  1. Skėrio poza

Nauda: Asana stiprina kojų ir apatinės nugaros dalies raumenis, pakelia bendrą energijos lygį.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant pilvo, rankos – prigludusios prie šonų, delnai „žiūri” aukštyn. Pakelkite galvą, viršutinę nugaros dalį, rankas bei kojas nuo grindų. Tokioje pozoje išbūkite 45 sekundes, sugrįžkite į pradinę poziciją ir nuleiskite galvą ant šono. Iš viso pratimą atlikite 3 kartus.

  1. Lanko poza

Nauda: pratimas pakelia energijos lygį, suaktyvina medžiagų apykaitą bei stiprina nugaros raumenis.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant pilvo, rankos – prigludusios prie šonų, delnai „žiūri” aukštyn, kojos – klubų plotyje. Sulenkite kelius, atsilenkite atgal tam, kad rankomis sugriebtumėte kulkšnis. Mentikauliai – visą laiką nuleisti. Tokioje pozoje išbūkite 30-45 sekundes, tuomet sugrįžkite į pradinę poziciją. Iš viso pratimą atlikite 3 kartus.

  1. Erelio poza

Nauda: asana ne tik suteikia energijos bei gerina virškinimą, bet ir dailina kojas.

Kaip atlikti? Stovėdami šiek tiek sulenkite kelius. Dešine koja apvyniokite kairę, dešinė pėda – už kairės blauzdos. Nuleiskite klubus ir nugarą tarsi sėsdamiesi ant kėdės, sukryžiuokite rankas per alkūnes ir riešus. Tokioje pozoje išbūkite 45-60 sekundžių. Sugrįžkite į pradinę poziciją, pakratykite kojas ir pratimą atlikite su kita kūno puse.

  1. Pusmėnulio įtūpsto poza

Nauda: pagreitina širdies ritmą, kuris suaktyvina metabolizmą. Kaip ir įprasti įtūpstai, ši asana stiprina kojų raumenis.

 

„Žemyn žiūrinčio šuns“ poza

Kaip atlikti? Pradėkite nuo „žemyn žiūrinčio šuns” pozos (kaip parodyta paveikslėlyje). Tada nuleiskite klubus į įtūpsto poziciją, perkelkite kūno svorį ant galinės pėdos pagalvėlės. Ištiesinkite viršutinę kūno dalį taip, tarsi tiesiai stovėtumėte, klubai – vienoje linijoje. Iškelkite rankas link lubų, delnai „žiūri” vienas į kitą. Tokioje pozoje išbūkite 30-60 sekundžių, pratimą atlikite su kita puse.

 

  1. Tiltelio poza

Nauda: šio pratimo metu masažuojama skydliaukė. To pasekmė – pagreitėjusi medžiagų apykaita.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, keliai – sulenkti, pėdos – klubų plotyje ir nuleistos ant grindų. Pirštų galiukais pabandykite pasiekti kulnus. Jei nepavyksta, pritraukite kulnus arčiau kūno. Kilstelėkite klubus link lubų, šlaunys – lygiagrečios viena kitai. Rankas pakiškite po savimi, pabandykite sukabinti delnus, mentikauliai – vienas šalia kito. Tokioje pozoje išbūkite 30-45 sekundes, tuomet sugrįžkite į pradinę poziciją. Iš viso pratimą atlikite 3 kartus.

  1. Plūgo poza

Nauda: pagerina kraujo apytaką į skydliaukę, antinksčius ir hipofizę. Tai skatina laimės pojūtį sukeliančių endorfinų gamybą bei palaiko normalią medžiagų apykaitą.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, kojas iškelkite link lubų, jas laikykite kiek įmanoma tiesesnes. Rankos – palei kūną, delnai – ant grindų. Suspauskite delnus ir palenkite kojas virš galvos. Jei kojų pirštais negalite priliesti ant grindų, rankomis suimkite nugarą. Jei pėdos visgi liečia žemę, sukabinkite delnus ir stenkitės suspausti mentikaulius.

  1. Stovėjimas ant pečių

Nauda: kaip ir plūgo poza, skatina endorfinų gamybą bei palaiko medžiagų apykaitą. Taip pat stiprina kaklą ir viršutinę nugaros dalį.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, rankos – palei kūną, delnai – ant grindų. Iškelkite kojas link lubų. Suspausdami delnus palenkite kojas virš galvos taip, kad atsidurtumėte plūgo pozoje. Stenkitės suspausti mentikaulius, tuomet rankomis suimkite apatinę nugaros dalį. Po vieną kojas iškelkite link lubų, jos – kiek įmanoma tiesesnės. Iškeltas kojas laikykite 1-3 minutes.

  1. Žuvies poza

Nauda: ši poza ne tik pagreitina medžiagų apykaitą, bet ir nuramina.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, delnai – po sėdmenimis. Sulenkite alkūnes ir priglauskite jas prie grindų. Iškelkite krūtinę link lubų taip, kad nugara išsilenktų. Pritraukite alkūnes arčiau viena kitos, atloškite galvą.

  1. Lengvas stuburo pasukimas

Nauda: itin lengvas pratimas stimuliuoja virškinimą, ir tokiu būdu padeda ne tik geriau jaustis, bet ir atsikratyti viršsvorio.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, kelius pritraukite prie krūtinės. Prie krūtinės laikydami kairį kelį, dešinę koją ištieskite ant grindų. Laikydami mentikaulius ant grindų, kairį kelį nuleiskite į priešingą kūno pusę, galvą pasukite į kairę. Tokioje pozoje išbūkite 45-60 sekundžių, pritraukite abu kelius prie krūtinės ir tą patį pakartokite su kita koja.

Šaltinis: shape.com

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 2350
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 8189
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78669
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4825
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5315