Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

10 jogos pozų: paprasta, greitina medžiagų apykaitą ir padeda atsipalaiduoti

tags
Publikuotas 2017 vasario 26 views 15042
10 jogos pozų: paprasta, greitina medžiagų apykaitą ir padeda atsipalaiduoti shutterstock.com

Greita medžiagų apykaita – stiprios sveikatos ir puikios savijautos garantas. Deja, nejudrus gyvenimo būdas, mažai skaidulų turintis maistas ir žalingi įpročiai ją sulėtina. Patariama šią problemą spręsti keičiant mitybą bei imant reguliariai sportuoti, tačiau trumpalaikį efektą gali atnešti ir šios 10 jogos asanų.

  1. „Susukta kėdė”

Nauda: pratimas įdarbina kiekvieną kūno raumenį ir tokiu būdu suaktyvina kraujotaką. Ši poza taip pat „pažadina” vidinius organus, ir, svarbiausia, pagreitina virškinimą.

Kaip atlikti? Atsistokite tiesiai, kojos – suglaustos. Sulenkite kelius ir nuleiskite klubus žemyn taip, tarsi sėstumėtės ant kėdės. Suspauskite delnus, juos laikykite prieš krūtinę. Pasukite nugarą taip, kad dešinė alkūnė priliestų kairiojo kelio išorę. Tokioje pozoje išbūkite 30-45 sekundes, tą patį pakartokite su kita puse.

  1. Skėrio poza

Nauda: Asana stiprina kojų ir apatinės nugaros dalies raumenis, pakelia bendrą energijos lygį.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant pilvo, rankos – prigludusios prie šonų, delnai „žiūri” aukštyn. Pakelkite galvą, viršutinę nugaros dalį, rankas bei kojas nuo grindų. Tokioje pozoje išbūkite 45 sekundes, sugrįžkite į pradinę poziciją ir nuleiskite galvą ant šono. Iš viso pratimą atlikite 3 kartus.

  1. Lanko poza

Nauda: pratimas pakelia energijos lygį, suaktyvina medžiagų apykaitą bei stiprina nugaros raumenis.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant pilvo, rankos – prigludusios prie šonų, delnai „žiūri” aukštyn, kojos – klubų plotyje. Sulenkite kelius, atsilenkite atgal tam, kad rankomis sugriebtumėte kulkšnis. Mentikauliai – visą laiką nuleisti. Tokioje pozoje išbūkite 30-45 sekundes, tuomet sugrįžkite į pradinę poziciją. Iš viso pratimą atlikite 3 kartus.

  1. Erelio poza

Nauda: asana ne tik suteikia energijos bei gerina virškinimą, bet ir dailina kojas.

Kaip atlikti? Stovėdami šiek tiek sulenkite kelius. Dešine koja apvyniokite kairę, dešinė pėda – už kairės blauzdos. Nuleiskite klubus ir nugarą tarsi sėsdamiesi ant kėdės, sukryžiuokite rankas per alkūnes ir riešus. Tokioje pozoje išbūkite 45-60 sekundžių. Sugrįžkite į pradinę poziciją, pakratykite kojas ir pratimą atlikite su kita kūno puse.

  1. Pusmėnulio įtūpsto poza

Nauda: pagreitina širdies ritmą, kuris suaktyvina metabolizmą. Kaip ir įprasti įtūpstai, ši asana stiprina kojų raumenis.

 

„Žemyn žiūrinčio šuns“ poza

Kaip atlikti? Pradėkite nuo „žemyn žiūrinčio šuns” pozos (kaip parodyta paveikslėlyje). Tada nuleiskite klubus į įtūpsto poziciją, perkelkite kūno svorį ant galinės pėdos pagalvėlės. Ištiesinkite viršutinę kūno dalį taip, tarsi tiesiai stovėtumėte, klubai – vienoje linijoje. Iškelkite rankas link lubų, delnai „žiūri” vienas į kitą. Tokioje pozoje išbūkite 30-60 sekundžių, pratimą atlikite su kita puse.

 

  1. Tiltelio poza

Nauda: šio pratimo metu masažuojama skydliaukė. To pasekmė – pagreitėjusi medžiagų apykaita.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, keliai – sulenkti, pėdos – klubų plotyje ir nuleistos ant grindų. Pirštų galiukais pabandykite pasiekti kulnus. Jei nepavyksta, pritraukite kulnus arčiau kūno. Kilstelėkite klubus link lubų, šlaunys – lygiagrečios viena kitai. Rankas pakiškite po savimi, pabandykite sukabinti delnus, mentikauliai – vienas šalia kito. Tokioje pozoje išbūkite 30-45 sekundes, tuomet sugrįžkite į pradinę poziciją. Iš viso pratimą atlikite 3 kartus.

  1. Plūgo poza

Nauda: pagerina kraujo apytaką į skydliaukę, antinksčius ir hipofizę. Tai skatina laimės pojūtį sukeliančių endorfinų gamybą bei palaiko normalią medžiagų apykaitą.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, kojas iškelkite link lubų, jas laikykite kiek įmanoma tiesesnes. Rankos – palei kūną, delnai – ant grindų. Suspauskite delnus ir palenkite kojas virš galvos. Jei kojų pirštais negalite priliesti ant grindų, rankomis suimkite nugarą. Jei pėdos visgi liečia žemę, sukabinkite delnus ir stenkitės suspausti mentikaulius.

  1. Stovėjimas ant pečių

Nauda: kaip ir plūgo poza, skatina endorfinų gamybą bei palaiko medžiagų apykaitą. Taip pat stiprina kaklą ir viršutinę nugaros dalį.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, rankos – palei kūną, delnai – ant grindų. Iškelkite kojas link lubų. Suspausdami delnus palenkite kojas virš galvos taip, kad atsidurtumėte plūgo pozoje. Stenkitės suspausti mentikaulius, tuomet rankomis suimkite apatinę nugaros dalį. Po vieną kojas iškelkite link lubų, jos – kiek įmanoma tiesesnės. Iškeltas kojas laikykite 1-3 minutes.

  1. Žuvies poza

Nauda: ši poza ne tik pagreitina medžiagų apykaitą, bet ir nuramina.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, delnai – po sėdmenimis. Sulenkite alkūnes ir priglauskite jas prie grindų. Iškelkite krūtinę link lubų taip, kad nugara išsilenktų. Pritraukite alkūnes arčiau viena kitos, atloškite galvą.

  1. Lengvas stuburo pasukimas

Nauda: itin lengvas pratimas stimuliuoja virškinimą, ir tokiu būdu padeda ne tik geriau jaustis, bet ir atsikratyti viršsvorio.

Kaip atlikti? Atsigulkite ant nugaros, kelius pritraukite prie krūtinės. Prie krūtinės laikydami kairį kelį, dešinę koją ištieskite ant grindų. Laikydami mentikaulius ant grindų, kairį kelį nuleiskite į priešingą kūno pusę, galvą pasukite į kairę. Tokioje pozoje išbūkite 45-60 sekundžių, pritraukite abu kelius prie krūtinės ir tą patį pakartokite su kita koja.

Šaltinis: shape.com

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Atsispaudimai: 10 priežasčių, kodėl juos praktikuoti turėtų kiekvienas
Sportas

Atsispaudimai: 10 priežasčių, kodėl juos praktikuoti turėtų kiekvienas

Atsispaudimai – kietas riešutėlis, ypač silpnų rankų savininkams. Kol vyrai bando jais įrodyti savo vyriškumą, moterys pratimo apskritai privengia. Tačiau visai be reikalo: atsispaudimai stiprina raumenis, gerina laikyseną, padeda numesti svorio ir net didina kaulų tankį! Atsispaudimai: 10 puikių priežasčių juos atlikti 1. Atlikdami atsispaudimus, įdarbinate visus pagrindinius viršutinės kūno dalies raumenis, tarp jų – […]

views 15425
Penki tibetietiški pratimai - amžinas jaunystės šaltinis?
Sportas

Penki Tibeto pratimai – amžinas jaunystės šaltinis?

Tibetietiški pratimai ne veltui vadinami jaunystės šaltiniu, kadangi jie stiprina visus pagrindinius kūno raumenis, gerina pusiausvyrą, skatina medžiagų apykaitą, pakelia energijos lygį, padeda deginti riebalus ir t.t. Juos atlikti galite bet kur ir bet kada, pratimams nereikės jokių papildomų priemonių ir tik 10-ies minučių. Pratimas nr. 1 Atsistokite, į šonus ištieskite rankas, jos turi būti […]

views 30583
Sportas

6 savaičių treniruočių planas kūnui stiprinti

views 2222
3 pratimai, medžiagų apykaitai gerinti
Sportas

3 pratimai, medžiagų apykaitai gerinti

Sulėtėjusi medžiagų apykaita – viena pagrindinių viršsvorio priežasčių. Ją įmanoma pagreitinti ne tik minimaliais mitybos pokyčiais, bet ir sporto pagalba. Šiuos pratimus galite atlikti bet kur ir bet kada, jiems nereikia jokios specialios įrangos, be to, reguliariai skirdami keletą minučių, kaip reikiant sutvirtinsite raumenukus. Iš pradžių atlikite kiekvieną pratimą, trunkantį po 30 sekundžių, po vieną […]

views 14024
13 pratimų pilvo presui, kuriuos galite atlikti tiesiog stovėdami
Sportas

13 pratimų pilvo presui, kuriuos galite atlikti tiesiog stovėdami

Kiekvienas trokšta lygaus ir tarsi akmuo kieto pilvuko, tačiau ne visiems patinka daryti dešimtis atsilenkimų ar „kankintis” lentos (plank) pozicijoje. Jei esate vienas iš jų, turime gerų žinių: pilvo presą galite išryškinti ir darydami stovimus pratimus! Kaip atlikti? Išsirinkite 2-3 labiausiai patikusius pratimus ir jais papildykite įprastą kardio arba jėgos treniruotę. Svarmenis galite pakeisti buteliais, […]

views 25519

Ar norėtumėte gauti

Nemokamą leidinį?

Kiekvieną sekmadienio rytą?

Įveskite savo el. pašto adresą

Nemokamo leidinio

prenumeratai

Ačiū!

Jūs buvote sėkmingai įtrauktas į leidinio prenumeratorių sąrašą!


Pasimatysime sekmadienį!