Sportas

Visa tiesa apie netikėtus rezultatus žadančias sporto programas

Publikuotas 2016 14 lapkričio views 13502
Visa tiesa apie netikėtus rezultatus žadančias sporto programas shutterstock.com

Informacijos su įvairiais patarimais, kokio maisto produkto atsisakyti, ką daryti kitaip, yra daugybė. Tuomet pažvelgiame į save ir kyla klausimas, kodėl man taip nesiseka? Gal mano sporto klubas prastas? O gal treneris blogas? O gal, o gal… Trenerė ir sveikos mitybos specialistė Gerda Sakavičiūtė šiandien pasakoja apie tas „stebuklingas“ sporto programas.

Didelė pasiūla – sunkiau išsirinkti  

Gyvenime turėti autoritetą ir siektiną pavyzdį yra labai šaunu. Jis motyvuoja, veda mus į priekį, kai būna sunku padeda nesustoti pusiaukelėje. Iš jo galime pasimokyti, galime nekartoti jo padarytų klaidų ir būti dar geresniais už savo autoritetus. Kalbu apie tokius autoritetus kaip sporto treneriai. Šiandien, kai pasiūla yra tokia didelė ir plati žmonės yra pasimetę ir kartu išlepę. Išlepinti technologijų, įpratę viską gauti greitai, čia ir dabar su minimaliomis pastangomis. Mes nebenorime kovoti ir stengtis, kad ką nors gautume ar pasiektume. Lygiai tokia pati situacija ir sporto srityje. Sporto klubų yra labai daug, o juose dirbančių trenerių dar daugiau. Kiekvienas skirtingas, kiekvienas savotiškas, kiekvienas turi savo metodiką bei įsitikinimus, natūraliai kyla klausimas, o kaip išsirinkti tinkamą būtent sau.  

Kodėl pradėjau kalbėti nuo autoriteto ir didelės pasiūlos? Todėl, kad gyvendami greitą gyvenimo būdą mes pamirštame, kas yra svarbiausia ir koks yra mūsų tikslas, būtent, koks yra tikslas! Žmonės, nusprendę pradėti sportuoti, turi nuspręsti ir kokia šios naujos pradžios esmė, viską įprasminti. Gal tai gera savijauta, turiningas laiko praleidimo būdas, figūros padailinimas ir t.t. Kai turime tikslą viskas sekasi daug lengviau ir paprasčiau, jo siekimas suteikia mums pasitenkinimą ir pasididžiavimą savimi, o tikslo pasiekimas tai tarsi olimpo viršukalnė. Tik yra viena didelė problema, kurią įvardinau pačioje pradžioje, tai didelė pasiūla, dėl kurios žmonės nebemoka atsirinkti tai, ko iš tiesų jie nori ir jų nebenorėjimas stengtis.

Sporto klubas negarantuoja sėkmės

Daugumos pradedančiųjų nuomonė būna viena ir labai panaši: „Ateinu į „mandriausią“ sporto klubą, pasiimu geriausiai atrodantį trenerį, užsisakau pas jį sporto bei mitybos programą ir po mėnesio laiko aš būsiu toks kaip mano treneris.“ Dažniausiai per mėnesį laiko pasiekti rezultatų nepavyksta, vadinasi, prastas treneris arba prasta programa, reikia keisti ir eiti pas kitą, jeigu ir pas kitą nepasiekiame rezultatų, renkamės kitą sporto klubą. Na, ir toks užburtas ratas. O ką jau kalbėti apie pilną internetą straipsnių su „pokyčių“ nuotraukomis, „kaip per 2 mėnesius pavyko atsikratyti 10, 20, 30 kilogramų“. Tai žmones tik dar labiau klaidina ir pykdo, kad štai kam nors pavyko, o jiems nesiseka. Tik labai retai žmogus yra linkęs kaltinti save, juk daug lengviau apkaltinti ką nors kitą. Būtent internetas, aplinkiniai ir ta beprotiškai didelė pasiūla verčia mus patikėti, kad tikrai yra stebuklingi treneriai, kurie padaro viską už jus, stebuklingos programos, kurias užtenka įsigyti ir skaityk jau yra rezultatas. Deja, turiu Jus visus nuvilti, to tikrai nėra. Be tikslo, didelio noro, darbo ir daug pastangų, nebus nieko. Galite lankytis prabangiausiame sporto klube, turėti patį garsiausią trenerį, įsigyti visas įmanomas programas, bet be Jūsų pačių darbo, noro ir laiko, nebus jokių rezultatų. Viskas savu laiku, tad būkime kantrūs ir nepasiduokime anksčiau laiko.

Kaip išsirinkti sporto klubus, trenerius, programas?

Pasikartosiu, kad viskas priklauso nuo Jūsų tikslo. Nesilygiuokite į kitus, stenkitės būti pačia geriausia savo versija. Kodėl sakau nesilygiuokite į kitus? Nes Jūs jau matote pasiektą rezultatą, bet nežinote, kokį kelią žmogus nuėjo, kad tai pasiektų. Mums visada atrodo, kad kitiems viskas sekasi daug lengviau ir greičiau nei mums. Sporto klubas turi būti toks, kad Jums būtų patogu, kad būtų jauku ir visada gera jame lankytis.

Su treneriu yra kiek sudėtingiau ir jį reikėtų rinktis kiek atsakingiau nei patį klubą. Jeigu jau nusprendėte sportuoti su treneriu, nepatingėkite ir pasidomėkite, kuris treneris Jums bus labiausiai tinkamas ir padės įgyvendinti Jūsų tikslus. Tai neturi būti treneris turintis daugiausiai klientų, didžiausią patirties bagažą ar baigęs daugiausiai mokslų. Tai turi būti būtent Jums tinkantis žmogus, žmogus, kuriam tikrai rūpėsite, kuris norės, kad Jums sektųsi, kad pasiektumėte savo tikslą ir svarbiausia, kuris tikės Jumis labiau nei patys savimi. Treneris turi motyvuoti, po darbo (treniruotės) su treneriu turite jaustis pakylėti. Treneris turėtų būti Jums kaip autoritetas ir panašiausias į Jūsų siekiamus tikslus. Svarbiausia pasirinkti trenerį, kuris bus nuoširdus ir kuriam nebus svarbiausias faktas vien tas, kaip kuo daugiau iš jūsų išvilioti pinigų, o tai šiomis dienomis dažna problema.

Problema gali slypėti ne tik Jumyse, bet ir treneryje  

Dirbdama sporto klube dažnai matau, kaip ilgą laiką žmonės dirba su tais pačiais treneriais, diena iš dienos daro treniruotes, o pokyčių kaip nesimato taip nesimato. Tam yra tik dvi priežastys: arba treneris nesistengia ir nori, kad klientas kuo ilgiau su juo sportuotų, nes jam nuo to kapsi pinigėliai arba klientas nedaro to, ką liepia treneris. Jeigu kritiškai įvertinus save, sąžinė lieka rami, kad padarėte viską, ką galėjome ir ką sakė treneris, vadinasi problema treneryje ir laikas su juo pasikalbėti. Taip, tai komercija, labai liūdna, bet šiuo metu ji vyrauja labai daugelyje sričių ir netgi sporte. Tad rinkimės trenerius atsakingai, nepatingėkime daugiau pasidomėti apie trenerius, su jais pasikalbėti, papasakoti savo tikslus. Jeigu mano draugui ar draugei vienas treneris yra labai geras, tai nereiškia, kad ir man jis bus geras ir tinkamas. Taip pat jeigu treneris gerai atrodo, tai dar nepasako, kad jis kaip treneris yra geras, galbūt jis visai nemoka motyvuoti žmonių? Galbūt nemoka dirbti su moterimis? O gal priešingai – su vyrais?

„Jeigu atsisakysite tam tikro produkto, papildomi kilogramai ištirps savaime!“ – ne, taip tikrai nebus

Nėra stebuklingų mitybų, tokių kaip: valgant tik vieną ar kitą produktą, geriant stebuklingus kokteilius ar vartojant tam tikrus papildus ištirps visi nereikalingi kilogramai, arba priešingai, priaugsite masės. Mityba turi būti subalansuota, nuosekli, turite maitintis sveikai, nepersivalgyti, nebadauti. Sporto programos irgi turi būti nuoseklios. Tinkančios būtent jums, pagal jūsų fizinį pasirengimą. Jokiu būdu nesinaudokite draugui ar draugei sudaryta programa. Klaidingą nuomonę turi dauguma moterų, kurios nori numesti nereikalingus kilogramus. Jos mano, kad užtenka daryti vien kardio pratimus ir nuo to kris svoris. Taip svoris kris, tačiau kris ir jūsų raumenynas, tad apsiriboti vien kardio nereikėtų, turite palaikyti ir raumenų tonusą.

Svarbiausios taisyklės, kurias turite atminti:

  • Pirma, turite turėti aiškų ir konkretų tikslą, dėl ko tai darote. Ne veltui yra sakoma, „kai nežinai, į kokį uostą plauki, jokie vėjai nėra palankūs“.
  • Antra, nusiimkite rožinius akinius ir supraskite, kad stebuklingų trenerių, mitybos programų ir sporto programų, kurios be jokių pastangų padės pasiekti rezultatų – nėra. Visur ir viskam reikia pastangų, didelių pastangų, norint ką nors turėti, reikia ir ką nors aukoti.
  • Ir trečia, svarbiausia, trenerius rinkitės rimtai bei atsakingai, juk tai bus žmogus, kuris ves Jus jūsų tikslo link!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1301
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7248
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77364
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4609
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5091