Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

Vaikščiojimo nauda sveikatai

tags
Publikuotas 2016 kovo 30 views 1953
Vaikščiojimo nauda sveikatai

Gyvenimas didmiestyje, užterštas oras, stresas, nuolatinis skubėjimas vargina ne vieną. Pirmasis žingsnis nuo to ištrūkti yra tiesiog žengti žingsnį. O po to – dar ir dar vieną! Taip, kalbame apie pasivaikščiojimą. Padidėjęs fizinis aktyvumas užtikrins geresnę savijautą, o jeigu tai darysite gamtoje, efektas bus dar didesnis! Lengvi pasivaikščiojimai miške, parke ar prie ežero atgaivins kūną ir protą. Ne tik tradiciniai metodai, bet ir moksliniai tyrimai byloja, kad buvimas gamtoje ir jos stebėjimas teigiamai veikia mūsų savijautą, nuotaiką ir yra labai naudingas sveikatai. Kodėl ir kaip pasivaikščiojimas gamtoje suteiks daugiau jėgų ir naudos?

Buvimas gamtoje stiprina organizmą, taigi pagerėja bendra savijauta. Vos pusvalandis per dieną, praleistas vaikštant žaliame parke, ar užmiestyje, stiprina širdies veiklą, padeda sureguliuoti svorį, gerina imuninę sistemą ir kraujo gebėjimą prijungti deguonį. Gamta – natūralaus vitamino D ir neigiamų jonų šaltinis. Pastarieji teigiamai veikia organizmo biocheminius procesus ir netgi gali sumažinti skausmo pojūtį.

Raminanti gamtos aplinka slopina stresą. Japonijoje atliktas tyrimas parodė, kad žmonių, kurie keletą valandų per dieną išeidavo pasivaikščioti po miškus ar parkus, kortizolio (streso hormono), pulso dažnio bei kraujospūdžio rodikliai buvo žemesni nei tų, kurie pasivaikščioti ėjo į miestą. Kuo daugiau gryno oro ir buvimo gamtoje rekomenduojama sergantiems nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, įtampos ir net depresijos.

Pasivaikščiojimas gamtoje – fizinė veikla, prie kurios greitai priprantama. 2013 m. publikuotas (British Journal of Sports Medicine) tyrimas įrodė, kad natūrali aplinka skatina fizinį aktyvumą: gamtoje pasportavę ar pavaikščioję tyrimo dalyviai turėjo kur kas daugiau ketinimų tai pakartoti nei tie, kurie naudojo bėgimo takelį patalpoje. Tad jeigu niekaip neprisiverčiate daugiau judėti, pasivaikščiojimai gamtoje bus tinkamas sprendimas.

Vaikščiodami gamtoje daug ką išmoksite, jei tik esate nusiteikę stebėti ir atrasti. Daugelis senovės civilizacijų rodė didelę pagarbą gamtai ir būtent gamtoje ieškojo problemų sprendimų, susijusių su sveikata ir klestėjimu. Eidami ir stebėdami gamtos procesus išmoksite, kaip efektyviau spręsti problemas, sutarti su kitais, tapti savarankiškiems ir nepalaužiamiems ar sulėtinti tempą, kad galėtume pasimėgauti ramybe.

Natūrali aplinka aktyvina smegenų procesus. Pasivaikščioję gamtoje tyrimų dalyviai demonstravo pagerėjusią trumpalaikę atmintį, gebėjo kūrybingiau mąstyti ir spręsti problemas. Be to, įrodyta ir tai, kad gamtos vaizdai įkvėpė šviesesnes, pozityvesnes mintis. Tokio poveikio nebuvo tiems, kurie vaikščiojo mieste.

Grynas oras yra būtinybė, ypač sergantiems kvėpavimo takų ligomis. Idealu, jei galite pasivaikščioti prie jūros ar spygliuočių miške, – laimei, tokių vietų Lietuvoje netrūksta. Kvėpuodami juoduotu jūros ar gaiviu miško oru padėsite išsivalyti plaučiams. Kuo daugiau gryno oro ir buvimo gamtoje rekomenduojama sergantiems visomis nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, įtampos ir net depresijos.

Įsitikinkite, koks malonus yra vaikščiojimas gamtoje! Kviečiame atidaryti vaikščiojimo sezoną jau balandžio 16 dieną Vilniuje ir prisijungti prie mūsų pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiose masinio ėjimo varžybose. Tai visai šeimai tinkamas iššūkis gamtos apsuptyje ir galimybė laimėti prizų, o dalyvavimas nemokamas! Varžybos vyks Pavilnių regioniniame parke, startas prie Belmonto poilsiavietės. Registruokitės!

Ėjimo varžybos

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 110
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 21814
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 78
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 68
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 78