Gyvenimas didmiestyje, užterštas oras, stresas, nuolatinis skubėjimas vargina ne vieną. Pirmasis žingsnis nuo to ištrūkti yra tiesiog žengti žingsnį. O po to – dar ir dar vieną! Taip, kalbame apie pasivaikščiojimą. Padidėjęs fizinis aktyvumas užtikrins geresnę savijautą, o jeigu tai darysite gamtoje, efektas bus dar didesnis! Lengvi pasivaikščiojimai miške, parke ar prie ežero atgaivins kūną ir protą. Ne tik tradiciniai metodai, bet ir moksliniai tyrimai byloja, kad buvimas gamtoje ir jos stebėjimas teigiamai veikia mūsų savijautą, nuotaiką ir yra labai naudingas sveikatai. Kodėl ir kaip pasivaikščiojimas gamtoje suteiks daugiau jėgų ir naudos?
Buvimas gamtoje stiprina organizmą, taigi pagerėja bendra savijauta. Vos pusvalandis per dieną, praleistas vaikštant žaliame parke, ar užmiestyje, stiprina širdies veiklą, padeda sureguliuoti svorį, gerina imuninę sistemą ir kraujo gebėjimą prijungti deguonį. Gamta – natūralaus vitamino D ir neigiamų jonų šaltinis. Pastarieji teigiamai veikia organizmo biocheminius procesus ir netgi gali sumažinti skausmo pojūtį.
Raminanti gamtos aplinka slopina stresą. Japonijoje atliktas tyrimas parodė, kad žmonių, kurie keletą valandų per dieną išeidavo pasivaikščioti po miškus ar parkus, kortizolio (streso hormono), pulso dažnio bei kraujospūdžio rodikliai buvo žemesni nei tų, kurie pasivaikščioti ėjo į miestą. Kuo daugiau gryno oro ir buvimo gamtoje rekomenduojama sergantiems nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, įtampos ir net depresijos.
Pasivaikščiojimas gamtoje – fizinė veikla, prie kurios greitai priprantama. 2013 m. publikuotas (British Journal of Sports Medicine) tyrimas įrodė, kad natūrali aplinka skatina fizinį aktyvumą: gamtoje pasportavę ar pavaikščioję tyrimo dalyviai turėjo kur kas daugiau ketinimų tai pakartoti nei tie, kurie naudojo bėgimo takelį patalpoje. Tad jeigu niekaip neprisiverčiate daugiau judėti, pasivaikščiojimai gamtoje bus tinkamas sprendimas.
Vaikščiodami gamtoje daug ką išmoksite, jei tik esate nusiteikę stebėti ir atrasti. Daugelis senovės civilizacijų rodė didelę pagarbą gamtai ir būtent gamtoje ieškojo problemų sprendimų, susijusių su sveikata ir klestėjimu. Eidami ir stebėdami gamtos procesus išmoksite, kaip efektyviau spręsti problemas, sutarti su kitais, tapti savarankiškiems ir nepalaužiamiems ar sulėtinti tempą, kad galėtume pasimėgauti ramybe.
Natūrali aplinka aktyvina smegenų procesus. Pasivaikščioję gamtoje tyrimų dalyviai demonstravo pagerėjusią trumpalaikę atmintį, gebėjo kūrybingiau mąstyti ir spręsti problemas. Be to, įrodyta ir tai, kad gamtos vaizdai įkvėpė šviesesnes, pozityvesnes mintis. Tokio poveikio nebuvo tiems, kurie vaikščiojo mieste.
Grynas oras yra būtinybė, ypač sergantiems kvėpavimo takų ligomis. Idealu, jei galite pasivaikščioti prie jūros ar spygliuočių miške, – laimei, tokių vietų Lietuvoje netrūksta. Kvėpuodami juoduotu jūros ar gaiviu miško oru padėsite išsivalyti plaučiams. Kuo daugiau gryno oro ir buvimo gamtoje rekomenduojama sergantiems visomis nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, įtampos ir net depresijos.
Įsitikinkite, koks malonus yra vaikščiojimas gamtoje! Kviečiame atidaryti vaikščiojimo sezoną jau balandžio 16 dieną Vilniuje ir prisijungti prie mūsų pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiose masinio ėjimo varžybose. Tai visai šeimai tinkamas iššūkis gamtos apsuptyje ir galimybė laimėti prizų, o dalyvavimas nemokamas! Varžybos vyks Pavilnių regioniniame parke, startas prie Belmonto poilsiavietės. Registruokitės!