Sportas

Vaikščiojimo nauda sveikatai

Publikuotas 2016 30 kovo views 5603
Vaikščiojimo nauda sveikatai

Gyvenimas didmiestyje, užterštas oras, stresas, nuolatinis skubėjimas vargina ne vieną. Pirmasis žingsnis nuo to ištrūkti yra tiesiog žengti žingsnį. O po to – dar ir dar vieną! Taip, kalbame apie pasivaikščiojimą. Padidėjęs fizinis aktyvumas užtikrins geresnę savijautą, o jeigu tai darysite gamtoje, efektas bus dar didesnis! Lengvi pasivaikščiojimai miške, parke ar prie ežero atgaivins kūną ir protą. Ne tik tradiciniai metodai, bet ir moksliniai tyrimai byloja, kad buvimas gamtoje ir jos stebėjimas teigiamai veikia mūsų savijautą, nuotaiką ir yra labai naudingas sveikatai. Kodėl ir kaip pasivaikščiojimas gamtoje suteiks daugiau jėgų ir naudos?

Buvimas gamtoje stiprina organizmą, taigi pagerėja bendra savijauta. Vos pusvalandis per dieną, praleistas vaikštant žaliame parke, ar užmiestyje, stiprina širdies veiklą, padeda sureguliuoti svorį, gerina imuninę sistemą ir kraujo gebėjimą prijungti deguonį. Gamta – natūralaus vitamino D ir neigiamų jonų šaltinis. Pastarieji teigiamai veikia organizmo biocheminius procesus ir netgi gali sumažinti skausmo pojūtį.

Raminanti gamtos aplinka slopina stresą. Japonijoje atliktas tyrimas parodė, kad žmonių, kurie keletą valandų per dieną išeidavo pasivaikščioti po miškus ar parkus, kortizolio (streso hormono), pulso dažnio bei kraujospūdžio rodikliai buvo žemesni nei tų, kurie pasivaikščioti ėjo į miestą. Kuo daugiau gryno oro ir buvimo gamtoje rekomenduojama sergantiems nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, įtampos ir net depresijos.

Pasivaikščiojimas gamtoje – fizinė veikla, prie kurios greitai priprantama. 2013 m. publikuotas (British Journal of Sports Medicine) tyrimas įrodė, kad natūrali aplinka skatina fizinį aktyvumą: gamtoje pasportavę ar pavaikščioję tyrimo dalyviai turėjo kur kas daugiau ketinimų tai pakartoti nei tie, kurie naudojo bėgimo takelį patalpoje. Tad jeigu niekaip neprisiverčiate daugiau judėti, pasivaikščiojimai gamtoje bus tinkamas sprendimas.

Vaikščiodami gamtoje daug ką išmoksite, jei tik esate nusiteikę stebėti ir atrasti. Daugelis senovės civilizacijų rodė didelę pagarbą gamtai ir būtent gamtoje ieškojo problemų sprendimų, susijusių su sveikata ir klestėjimu. Eidami ir stebėdami gamtos procesus išmoksite, kaip efektyviau spręsti problemas, sutarti su kitais, tapti savarankiškiems ir nepalaužiamiems ar sulėtinti tempą, kad galėtume pasimėgauti ramybe.

Natūrali aplinka aktyvina smegenų procesus. Pasivaikščioję gamtoje tyrimų dalyviai demonstravo pagerėjusią trumpalaikę atmintį, gebėjo kūrybingiau mąstyti ir spręsti problemas. Be to, įrodyta ir tai, kad gamtos vaizdai įkvėpė šviesesnes, pozityvesnes mintis. Tokio poveikio nebuvo tiems, kurie vaikščiojo mieste.

Grynas oras yra būtinybė, ypač sergantiems kvėpavimo takų ligomis. Idealu, jei galite pasivaikščioti prie jūros ar spygliuočių miške, – laimei, tokių vietų Lietuvoje netrūksta. Kvėpuodami juoduotu jūros ar gaiviu miško oru padėsite išsivalyti plaučiams. Kuo daugiau gryno oro ir buvimo gamtoje rekomenduojama sergantiems visomis nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, įtampos ir net depresijos.

Įsitikinkite, koks malonus yra vaikščiojimas gamtoje! Kviečiame atidaryti vaikščiojimo sezoną jau balandžio 16 dieną Vilniuje ir prisijungti prie mūsų pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiose masinio ėjimo varžybose. Tai visai šeimai tinkamas iššūkis gamtos apsuptyje ir galimybė laimėti prizų, o dalyvavimas nemokamas! Varžybos vyks Pavilnių regioniniame parke, startas prie Belmonto poilsiavietės. Registruokitės!

Ėjimo varžybos

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1653
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7627
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77822
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4677
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5172