Sportas

Unikali šokio nauda kūnui

Publikuotas 2015 16 gruodžio views 7862
Unikali šokio nauda kūnui

Šokio nauda kūnui yra kur kas didesnė nei gali pasirodyti. Mūsų kūnas – sudėtinga sistema, kurią palaiko ritmas. Kuo labiau mūsų ritmas sutaps su gamtos, tuo mūsų fizinis kūnas, emocinė būsena bei gyvenimas bus harmoningesni. Juk išmokti šokti gali kiekvienas!

Šokis – sveikatai naudingas užsiėmimas, menas ir nuostabus socialinis reiškinys. Tai ne tik gražių judesių derinys, kurį malonu stebėti, bet suteikia mūsų kūnui ir sielai progą atsiskleisti, atsipalaiduoti ir bendrauti kūno kalba. Širdis, vidaus organai, raumenys ir psichologiniai procesai – veikia ritmingai. Šokiai gerina savijautą, padeda išlaikyti grakščią figūrą ir daugelio žmonių teigimu, padeda gydyti įvairius negalavimus.

Noras šokti turi prasidėti ne nuo sporto, o nuo nusiteikimo ir užsidegimo. Yra daugybė įvairiausių šokio formų, tačiau šokis poroje yra tarsi terapija. Kadangi šiais laikais gyvenimo tempas greitas ir pakankamai įtemptas – vyras ir moteris matosi mažai. Šokyje, vyras ir moteris turi visas pašalines emocijas palikti namuose, o šokiu išskleisti savo tikruosius pradus – moteriškąjį ir vyriškąjį. Šokis poroje turi juos išmokyti nekaltinti vienas kito, pamiršti pyktį ir susitaikyti. Rezultatas visai nesvarbus, svarbiausia tiesiog pajausti malonumą. Štai priežastys, kurios paskatins įsitraukti į šokių sūkurį:

Amžinai jauni. Šokiai yra nepaprastai naudingi, jeigu norite išsaugoti jaunystę. Jie intensyviai stabdo senėjimo procesą. Be to, tai naudinga širdžiai, kraujagyslių sistemai bei didina plaučių pajėgumą. Šokėjų raumenų įsitempimai ir kvėpavimo dažnis šokio metu prilygsta dviratininkų, plaukikų ir 800 metrų olimpinių bėgikų normoms.

Stiprūs kaulai, sutepti sąnariai. Šokiai dalyvauja vyrų ir moterų osteoporozės prevencijoje ir gydyme. Menopauzę patyrusioms moterims gali būti nukritęs estrogeno kiekis, kuris stabdo kalcio patekimą į kaulus. Šokiai taip pat gali padėti palaikyti tinkamą sąnarių sutepimą, siekiant užkirsti kelią artrito atsiradimui.

Deginamos kalorijos. Šokiai pagerina kūno cirkuliaciją ir padeda jį lavinti: sudeginti kalorijas ir gerinti ištvermę. Manoma, jog priklausomai nuo greičio bei intensyvumo šokant per minutę sudeginama nuo 5 iki 10 kalorijų. Pavyzdžiui, svingas ir mambo degina daugiau kalorijų, negu lėtas valsas. Sudegintų kalorijų kiekis priklauso nuo jūsų pasirinkto šokio ir jo ritmo.

Unikali šokio nauda kūnui

Reguliuojamas cholesterolio kiekis. Naujausi tyrimai rodo, jog tikrinantis savo sveikatą yra būtina nustatyti gerojo ir blogojo cholesterolio kiekį kraujyje. Šokiai padeda kontroliuoti lipidus, kurie pakelia HDL (gerasis cholesterolis) ir sumažina LDL (blogasis cholesterolis). Šokiai taip pat yra labai naudingi diabetu sergantiems žmoniems, nes padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Proto mankšta. Šokiai gerina mūsų atmintį priversdami mus prisiminti šokio žingsnelius, eigą ir šokio struktūrą. Tai puikūs pratimai smegenims. Didžiausia nauda – protiniai pratimai didina koncentraciją, tokiu būdu lavinsime savo protinę veiklą ir gerinsime atmintį.

Pusiausvyra. Pusiausvyros išlaikymas savarankiškai vienoje padėtyje gali būti nesunkus uždavinys, tačiau pusiausvyros išlaikymas įvairiomis padėtimis šokant – žymiai sudėtingesnis uždavinys. Šokėjai treniruodamiesi nuo mažų dienų išsiugdo gebėjimą išlaikyti pusiausvyrą daugelyje padėčių. Tai stiprina stabilizuojančius raumenis ir kartu apsaugo kaulus, mažina susižalojimų riziką kasdieniame gyvenime. Šokiai padeda pagerinti koordinaciją bei sustiprinti refleksus. Tai puikus būdas siekiant išlaikyti puikią nervų sistemos būklę, gerinant kūno ir protinės veiklos tarpusavio ryšį.

Socialinis pasitenkinimas. Šokiai ne tik poilsis bei pramogos, bet padeda mums kurti ir plėsti socialinį gyvenimą, suteikiant galimybę susirasti naujų draugų. Juk draugai padeda tobulėti, pralinksmina bei palaiko ir padeda, kai tenka mokytis.

Nugalimi kultūriniai skirtumai. Šokiai neturi jokių kultūrinių barjerų. Viso pasaulio žmonės, turintys skirtingą ideologiją, susitinka šokių aikštelėje. Kultūrinė sąveika gerina mūsų sveikatą, išplėsdama mūsų mintis dalindamasi puikia dvasia!

Dėmesys sau. Šokiai nėra tik pasilinksminimas ar romantika, tai taip pat skatina prisižiūrėjimą, nes šokio metu visi nori atrodyti puikiai. Tinkama priežiūra savimi gerina mūsų sveikatą ir nuolatinę higieną.

Pasitenkinimas savimi. Šokiai gerina mūsų nuotaiką, nes pakelia endorfino kiekį. Tai padeda mums įveikti įtampą ir depresiją – du didžiausius imuninės sistemos priešus! Šokiai prideda pasitikėjimo savimi bei užtikrina savidiscipliną – ugdo harmoniją tarp mūsų proto ir kūno.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1982
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7966
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78404
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4766
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5256