Sveikata

Organizmo valymas: ką apie tai mano ekspertai?

Publikuotas 2015 16 gruodžio views 6093
Organizmo valymas: ką apie tai mano ekspertai?

Organizmo valymas gali sugrąžinti prarastą energiją, padėti sureguliuoti organizmo procesus bei pagerinti emocinę, psichinę būklę. Tai sveikatą geriniantis procesas, dėl jo efektyvumo šį metodą palaiko dauguma sveikos gyvensenos ekspertų. Išvalyti organizmą galite ir jūs, tam tereikia paskirti vieną savaitę per metus.

Organizmo valymas dažnai apibūdinamas, kaip detoksikacija, kurios tikslas – nešvarumų ir susikaupusių nuodingų medžiagų pašalinimas iš kūno. Egzistuoja daugybė įvairiausių organizmo valymo arba detoksikacinių dietų formų ir dydžių. Pavyzdžiui: veganiniai, becukriniai ir žalio maisto organizmo valymai, taip pat organizmo valymai, naudojant tiktai skysčius – vandenį ar sultis. Tačiau žodis “apsivalyti” šiais laikais pradėjo įgauti kitą prasmę ir kai kuriose sferose tapo žodžio dieta analogu.

Kodėl žmonės renkasi organizmo valymą?

Dauguma mano, jog organizmo valymas duoda teigiamų rezultatų per labai trumpą laiko tarpą. Tačiau vertėtų žinoti, kad organizmo valymas dažniausiai susideda iš kalorijų mažinimo, kalorijų sumažinimą toliau seka svorio metimas. Organizmo valymas nėra paprasčiausia dieta. Daugelis tvirtina, kad šalindami iš organizmo kenksmingus „toksinus“ jie jaučiasi žymiai geriau. Svarbu pabrėžti, jog organizmo valymas skiriasi nuo tradicinių dietų. Dauguma atliekančių organizmo valymą turi ir kitų priežasčių be kovos su svorio metimu. Šios priežastys gali būti:

  • Atsikratyti nepageidaujamo svorio;
  • Tapti ir jaustis sveikesniais;
  • Įgyti ilgalaikių teigiamų įpročių;
  • Pašalinti iš kūno nuodingas medžiagas;

Ekspertų nuomonė: ar organizmo valymas yra naudingas?

Atlikti moksliniai tyrimai teigia, jog mūsų organai ir imuninė sistema patys atlieka kūno detoksikavimą, o ne dietos. C. Doyle (Amerikos vėžio draugijos mitybos ir fizinio aktyvumo vadovė) teigia, jog jai niekada neteko matyti publikuotų bandymų, kurie priverstų patikėti, jog sveikam kūnui reikia pagalbos pašalinti toksinus iš plaučių, inkstų ir kepenų.

Daugeliui žmonių organizmo valymas priimtinas dėl maistinių medžiagų, kurios dalyvauja šiuose organizmo valymo procesuose. Pasak dietologų, pats svarbiausias žingsnis siekiant pagerinti bendrą savo sveikatą, yra valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių. Organizmo valymai ir sulčių dietos gali padėti įsitvirtinti šiam naujam jūsų įpročiui.

Valyti organizmą ar nevalyti?

  • Nenaudokite organizmo valymo, kaip dietos. Jei norite numesti svorio, tai – bendras tikslas, tačiau už šio tikslo slepiasi noras labiau savimi pasitikėti, turint tam tikrą svorį ir sveikatos lygį. Organizmo valymas neturėtų būti naudojamas kaip dieta. Tai turėtų būti tarsi pradžios taškas, padedantis nustatyti savo ilgalaikius sveikos gyvensenos įpročius.
  • Susidarykite tinkamą maisto planą. Saugokitės pernelyg ribojančių organizmo valymo būdų, kurie žymiai sumažintų įprastą kalorijų ir maistinių medžiagų kiekį. Atimdami iš organizmo reikalingas kalorijas ar maistingas medžiagas, viską radikaliai pakeisite – pradedant nuotaika, baigiant energijos stoka ir dingusiu noru mankštintis.
  • Prieš atlikdami tai, nuspręskite ar tai reikalinga. Didžioji mokslininkų dalis sutinka, kad teiginiai, jog organizmo valymas detoksikuoja kūną, turi mažai pagrindo.
  • Svarbiausias – jūsų tikslas. Jei neplanuojate tęsti bent dalies pradėtų sveikos mitybos įpročių, kuriuos pradėjote organizmo valymo metu, tuomet pagalvokite, ar verta tuo užsiimti ir be reikalo alinti savo kūną. Jei tai jums reikalinga kaip trumpalaikė nauda – nesitikėkite nuostabių rezultatų, nes greitu metu vėl grįšite prie blogų įpročių ir tokiu būdu galite paloginti situaciją.

Pasirinkite tinkamus organizmo valymo metodus, kurie atitiktų jūsų ilgalaikį mitybos planą. Dauguma mano, jog ilgai naudojant tą pačią dietą, ši praranda savo unikalų efektyvumą. Tačiau tik patikimas mitybos planas ir sveika mityba gali padėti jums išlaikyti sveikatą ir optimalų svorį.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 200
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 320
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2704
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3033
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 2741