Sveikata

Organizmo valymas: ką apie tai mano ekspertai?

Publikuotas 2015 gruodžio 16 views 5164
Organizmo valymas: ką apie tai mano ekspertai?

Organizmo valymas gali sugrąžinti prarastą energiją, padėti sureguliuoti organizmo procesus bei pagerinti emocinę, psichinę būklę. Tai sveikatą geriniantis procesas, dėl jo efektyvumo šį metodą palaiko dauguma sveikos gyvensenos ekspertų. Išvalyti organizmą galite ir jūs, tam tereikia paskirti vieną savaitę per metus.

Organizmo valymas dažnai apibūdinamas, kaip detoksikacija, kurios tikslas – nešvarumų ir susikaupusių nuodingų medžiagų pašalinimas iš kūno. Egzistuoja daugybė įvairiausių organizmo valymo arba detoksikacinių dietų formų ir dydžių. Pavyzdžiui: veganiniai, becukriniai ir žalio maisto organizmo valymai, taip pat organizmo valymai, naudojant tiktai skysčius – vandenį ar sultis. Tačiau žodis “apsivalyti” šiais laikais pradėjo įgauti kitą prasmę ir kai kuriose sferose tapo žodžio dieta analogu.

Kodėl žmonės renkasi organizmo valymą?

Dauguma mano, jog organizmo valymas duoda teigiamų rezultatų per labai trumpą laiko tarpą. Tačiau vertėtų žinoti, kad organizmo valymas dažniausiai susideda iš kalorijų mažinimo, kalorijų sumažinimą toliau seka svorio metimas. Organizmo valymas nėra paprasčiausia dieta. Daugelis tvirtina, kad šalindami iš organizmo kenksmingus „toksinus“ jie jaučiasi žymiai geriau. Svarbu pabrėžti, jog organizmo valymas skiriasi nuo tradicinių dietų. Dauguma atliekančių organizmo valymą turi ir kitų priežasčių be kovos su svorio metimu. Šios priežastys gali būti:

  • Atsikratyti nepageidaujamo svorio;
  • Tapti ir jaustis sveikesniais;
  • Įgyti ilgalaikių teigiamų įpročių;
  • Pašalinti iš kūno nuodingas medžiagas;

Ekspertų nuomonė: ar organizmo valymas yra naudingas?

Atlikti moksliniai tyrimai teigia, jog mūsų organai ir imuninė sistema patys atlieka kūno detoksikavimą, o ne dietos. C. Doyle (Amerikos vėžio draugijos mitybos ir fizinio aktyvumo vadovė) teigia, jog jai niekada neteko matyti publikuotų bandymų, kurie priverstų patikėti, jog sveikam kūnui reikia pagalbos pašalinti toksinus iš plaučių, inkstų ir kepenų.

Daugeliui žmonių organizmo valymas priimtinas dėl maistinių medžiagų, kurios dalyvauja šiuose organizmo valymo procesuose. Pasak dietologų, pats svarbiausias žingsnis siekiant pagerinti bendrą savo sveikatą, yra valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių. Organizmo valymai ir sulčių dietos gali padėti įsitvirtinti šiam naujam jūsų įpročiui.

Valyti organizmą ar nevalyti?

  • Nenaudokite organizmo valymo, kaip dietos. Jei norite numesti svorio, tai – bendras tikslas, tačiau už šio tikslo slepiasi noras labiau savimi pasitikėti, turint tam tikrą svorį ir sveikatos lygį. Organizmo valymas neturėtų būti naudojamas kaip dieta. Tai turėtų būti tarsi pradžios taškas, padedantis nustatyti savo ilgalaikius sveikos gyvensenos įpročius.
  • Susidarykite tinkamą maisto planą. Saugokitės pernelyg ribojančių organizmo valymo būdų, kurie žymiai sumažintų įprastą kalorijų ir maistinių medžiagų kiekį. Atimdami iš organizmo reikalingas kalorijas ar maistingas medžiagas, viską radikaliai pakeisite – pradedant nuotaika, baigiant energijos stoka ir dingusiu noru mankštintis.
  • Prieš atlikdami tai, nuspręskite ar tai reikalinga. Didžioji mokslininkų dalis sutinka, kad teiginiai, jog organizmo valymas detoksikuoja kūną, turi mažai pagrindo.
  • Svarbiausias – jūsų tikslas. Jei neplanuojate tęsti bent dalies pradėtų sveikos mitybos įpročių, kuriuos pradėjote organizmo valymo metu, tuomet pagalvokite, ar verta tuo užsiimti ir be reikalo alinti savo kūną. Jei tai jums reikalinga kaip trumpalaikė nauda – nesitikėkite nuostabių rezultatų, nes greitu metu vėl grįšite prie blogų įpročių ir tokiu būdu galite paloginti situaciją.

Pasirinkite tinkamus organizmo valymo metodus, kurie atitiktų jūsų ilgalaikį mitybos planą. Dauguma mano, jog ilgai naudojant tą pačią dietą, ši praranda savo unikalų efektyvumą. Tačiau tik patikimas mitybos planas ir sveika mityba gali padėti jums išlaikyti sveikatą ir optimalų svorį.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 28609
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 37698
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 28316
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 41317
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 36994