Sportas

Kalanetika ir jos nauda: 10 metų jaunesnis kūnas per 10 valandų

Publikuotas 2016 27 sausio views 18955
Kalanetika ir jos nauda: 10 metų jaunesnis kūnas per 10 valandų

Kalanetika patiks tiems, kurie mėgsta lėtus, ramius užsiėmimus, bet nori gauti maksimalią naudą. Teigiama, kad valanda kalanetikos prilygsta 24 valandoms vidutinio intensyvumo aerobikos. Stebina, bet tai įmanoma, nes ši giliųjų raumenų tempimo sistema, subalansuota taip, kad vienu metu apkrova pasiskirsto visiems kūno raumenims. Sužinokite, kaip kalanetika atstato jūsų kūno pusiausvyrą. 

Istorija

Kalanetikos pradininkė Callan Pinckney turėjo rimtų įgimtų stuburo ir kojų sutrikimų, bet tas jai netrukdė savarankiškai keliauti aplink pasaulį, kartais dirbant sunkiausius darbus, o kartais nueinant ilgiausius atstumus iš vienos šalies į kitą. Prasta mityba, gyvenimas be patogumų, kuprinė ant pečių ir ilgos valandos fiziškai sunkiuose darbuose, lėmė itin pablogėjusią sveikatos būklę. Nuolat kęsdama skausmus, Callan Pinckney kreipėsi į gydytojus, kurie nežadėjo nieko gero. Tai paskatino ją atsigręžti į sportą ir, grįžusi į New York’ą, turėdama jogos ir baleto patirties, moteris pradėjo vesti sporto užsiėmimus. Po septynerių metų, Callan užsiėmimai tapo tokie populiarūs, kad klientai reikalavo knygos, o pratimų sistemą pradėjo vadinti mokytojos garbei. Pati Callan kardinaliai pakeitė savo sveikatą ir pasidalino su pasauliu, kaip 10-čia metų atjauninti kūną per 10 valandų, knyga tapo bestseleriu.

Kaip veikia kalanetika?Kalanetika ir jos nauda: 10 metų jaunesnis kūnas per 10 valandų

Kalanetikos pratimai pažadina visus kūno raumenis ir aktyvuoja medžiagų apykaitą. Jogos asanomis paremtos treniruotės metu pratampomi raumenys, koncentruojantis ties problematiškiausiomis sritimis: šlaunimis, sėdmenimis, rankomis, pečiais, pilvu, nugara. Reguliariai treniruojantis, raumenų masė nėra auginama, tiesiog išryškinami visi raumenys, todėl pratimai itin pamėgti moterų, kurios nori būti lieknos, tvirtos ir grakščios.

Kalanetikos nauda:

  • tvirtas ir sveikas kūnas. Statinių pratimų metu raumenys nesutrumpėja ir nepailgėja, o tiesiog įsitempia. Į darbą įtraukiami net ir maži raumenys, kuriuos šiaip yra sunkiau išjudinti. Užsiimant kalanetika, sumažinamas riebalinis audinys, kuris formuotųsi miegančių raumenų vietoje. Pagerėja raumenų tonusas, sąnarių lankstumas, mažėja probleminės sritys, figūra tampa tobula, o kūnas atsigavęs ir tvirtas.
  • greiti pokyčiai ilgam. Kalbant apie sportą, visi nori kuo greitesnių rezultatų. Kalanetika juos suteikia be jokių apgavysčių ir neigiamų pasėkmių. Pradėkite nuo valandos trukmės treniruotės 3 – 4 kartus per savaitę. Nesistebėkite, jei iš pradžių apimtys šiek tiek padidės ir tęskite toliau – po 2 ar 3 savaičių pamatysite teigiamus pokyčius. Tada galite mažinti treniruočių skaičių iki 2 kartų per savaitę. Pasiekę norimą rezultatą, jį išlaikysite atlikdami kalanetiką vos valandą per savaitę.
  • svorio metimas. Kalanetikos pratimai yra skirti stiprinti kūną, o ne mesti svorį. Vis dėlto, įgaudami gerą formą galite numesti net iki 10 – 20 kilogramų. Tai pasiekiama, nes užsiimant kalanetika deginamas riebalinis audinys, gerinama medžiagų apykaitą ir treniruojami raumenis.
  • Kalanetika ir jos nauda: 10 metų jaunesnis kūnas per 10 valandųtobula laikysena ir geresnė savijauta. Išnykę nugaros ir kaklo skausmai, visada tiesi nugara, plokščias pilvukas, apvalus užpakaliukas ir gražiai iškelta krūtinė, – kalanetika ne tik pagerins tai, kaip atrodote, bet ir padės savijautai. Išmokę pajausti savo kūną ir geriau atrodydami, sunkiau pasiduosite neigiamai aplinkos įtakai ir būsite atsparesni stresui.
  • patogi sporto rūšis. Kalanetikai nereiks nei specialios įrangos, nei sporto salės. Be to, tai sportas, nereikalaujantis ilgų užsiėmimų kasdien, tad puikiai tiks ir mažiau laiko turintiems. Galiausiai, jeigu nenorite prakaituoti sporto salėje ir ieškote grakščios ir lėtos, bet itin veiksmingos mankštos, tai bus kaip tik jums. Lietuvoje populiarėjant kalanetikai, galite lengvai susipažinti su šiuo sportu: yra nemažai siūlomų kalanetikos programų, prieinamų visiems.

Patarimai

  • Kalanetiką geriausia atlikti tyloje. Klausydami muzikos, galite būti pradėti pratimus daryti ritmiškai, kas yra nepageidautina. Geriausias tempas būtų tas, kurį jums diktuoja jūsų kūnas.
  • Puiku, jeigu galite atlikti pratimus prieš veidrodį. Taip stebėsite savo laikyseną ir išvengsite galimų klaidų.
  • Nesiimkite kalanetikos, jeigu nepraėjo metai nuo jums atliktos operacijos.
  • Jeigu kankina išsiplėtę venos, venkite kojų raumenims skirtų pratimų.
  • Jeigu turite kitokių sveikatos sutrikimų, kurie neramina, pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami atlikti kalanetikos pratimus.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1654
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7627
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77822
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4677
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5172