Kalanetika patiks tiems, kurie mėgsta lėtus, ramius užsiėmimus, bet nori gauti maksimalią naudą. Teigiama, kad valanda kalanetikos prilygsta 24 valandoms vidutinio intensyvumo aerobikos. Stebina, bet tai įmanoma, nes ši giliųjų raumenų tempimo sistema, subalansuota taip, kad vienu metu apkrova pasiskirsto visiems kūno raumenims. Sužinokite, kaip kalanetika atstato jūsų kūno pusiausvyrą.
Istorija
Kalanetikos pradininkė Callan Pinckney turėjo rimtų įgimtų stuburo ir kojų sutrikimų, bet tas jai netrukdė savarankiškai keliauti aplink pasaulį, kartais dirbant sunkiausius darbus, o kartais nueinant ilgiausius atstumus iš vienos šalies į kitą. Prasta mityba, gyvenimas be patogumų, kuprinė ant pečių ir ilgos valandos fiziškai sunkiuose darbuose, lėmė itin pablogėjusią sveikatos būklę. Nuolat kęsdama skausmus, Callan Pinckney kreipėsi į gydytojus, kurie nežadėjo nieko gero. Tai paskatino ją atsigręžti į sportą ir, grįžusi į New York’ą, turėdama jogos ir baleto patirties, moteris pradėjo vesti sporto užsiėmimus. Po septynerių metų, Callan užsiėmimai tapo tokie populiarūs, kad klientai reikalavo knygos, o pratimų sistemą pradėjo vadinti mokytojos garbei. Pati Callan kardinaliai pakeitė savo sveikatą ir pasidalino su pasauliu, kaip 10-čia metų atjauninti kūną per 10 valandų, knyga tapo bestseleriu.
Kaip veikia kalanetika?
Kalanetikos pratimai pažadina visus kūno raumenis ir aktyvuoja medžiagų apykaitą. Jogos asanomis paremtos treniruotės metu pratampomi raumenys, koncentruojantis ties problematiškiausiomis sritimis: šlaunimis, sėdmenimis, rankomis, pečiais, pilvu, nugara. Reguliariai treniruojantis, raumenų masė nėra auginama, tiesiog išryškinami visi raumenys, todėl pratimai itin pamėgti moterų, kurios nori būti lieknos, tvirtos ir grakščios.
Kalanetikos nauda:
- tvirtas ir sveikas kūnas. Statinių pratimų metu raumenys nesutrumpėja ir nepailgėja, o tiesiog įsitempia. Į darbą įtraukiami net ir maži raumenys, kuriuos šiaip yra sunkiau išjudinti. Užsiimant kalanetika, sumažinamas riebalinis audinys, kuris formuotųsi miegančių raumenų vietoje. Pagerėja raumenų tonusas, sąnarių lankstumas, mažėja probleminės sritys, figūra tampa tobula, o kūnas atsigavęs ir tvirtas.
- greiti pokyčiai ilgam. Kalbant apie sportą, visi nori kuo greitesnių rezultatų. Kalanetika juos suteikia be jokių apgavysčių ir neigiamų pasėkmių. Pradėkite nuo valandos trukmės treniruotės 3 – 4 kartus per savaitę. Nesistebėkite, jei iš pradžių apimtys šiek tiek padidės ir tęskite toliau – po 2 ar 3 savaičių pamatysite teigiamus pokyčius. Tada galite mažinti treniruočių skaičių iki 2 kartų per savaitę. Pasiekę norimą rezultatą, jį išlaikysite atlikdami kalanetiką vos valandą per savaitę.
- svorio metimas. Kalanetikos pratimai yra skirti stiprinti kūną, o ne mesti svorį. Vis dėlto, įgaudami gerą formą galite numesti net iki 10 – 20 kilogramų. Tai pasiekiama, nes užsiimant kalanetika deginamas riebalinis audinys, gerinama medžiagų apykaitą ir treniruojami raumenis.
- tobula laikysena ir geresnė savijauta. Išnykę nugaros ir kaklo skausmai, visada tiesi nugara, plokščias pilvukas, apvalus užpakaliukas ir gražiai iškelta krūtinė, – kalanetika ne tik pagerins tai, kaip atrodote, bet ir padės savijautai. Išmokę pajausti savo kūną ir geriau atrodydami, sunkiau pasiduosite neigiamai aplinkos įtakai ir būsite atsparesni stresui.
- patogi sporto rūšis. Kalanetikai nereiks nei specialios įrangos, nei sporto salės. Be to, tai sportas, nereikalaujantis ilgų užsiėmimų kasdien, tad puikiai tiks ir mažiau laiko turintiems. Galiausiai, jeigu nenorite prakaituoti sporto salėje ir ieškote grakščios ir lėtos, bet itin veiksmingos mankštos, tai bus kaip tik jums. Lietuvoje populiarėjant kalanetikai, galite lengvai susipažinti su šiuo sportu: yra nemažai siūlomų kalanetikos programų, prieinamų visiems.
Patarimai
- Kalanetiką geriausia atlikti tyloje. Klausydami muzikos, galite būti pradėti pratimus daryti ritmiškai, kas yra nepageidautina. Geriausias tempas būtų tas, kurį jums diktuoja jūsų kūnas.
- Puiku, jeigu galite atlikti pratimus prieš veidrodį. Taip stebėsite savo laikyseną ir išvengsite galimų klaidų.
- Nesiimkite kalanetikos, jeigu nepraėjo metai nuo jums atliktos operacijos.
- Jeigu kankina išsiplėtę venos, venkite kojų raumenims skirtų pratimų.
- Jeigu turite kitokių sveikatos sutrikimų, kurie neramina, pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami atlikti kalanetikos pratimus.
Kokia tavo nuomonė?