Mityba

Kaip šventes sutikti saikingai? 5 būdai išvengti persivalgymo

Publikuotas 2015 gruodžio 22 views 3404
Kaip šventes sutikti saikingai? 5 būdai išvengti persivalgymo

Šventinė karuselė įsibėgėjo ir tuojau pasieks aukščiausią tašką. Kad ir kaip laukiame švenčių, tenka susidurti su neginčijamu faktu – skrandžio laukia nemažas išbandymas. Kalėdos turėtų būti graži šeimos šventė, bet kartais gėrybėmis nukrautas stalas suvilioja taip, kad nuo jo pakylame ne praturtėję dvasiškai, o apsunkę kūniškai. Nekokia švenčių pabaiga, tiesa?

Pagrindinė priežastis, kodėl pajuntame Kalėdinį nuovargį ir sunkumą, yra tai, kad mažai judame ir valgome daugiau nei įprastai. Laimei, tai išspręsti galima keliais paprastais būdais sumažinant maisto kiekį ir priverčiant save judėti. Šiame sąraše rasite, ką galima padaryti, kad per Kalėdas nepersivalgytumėte. Tai visai nesunku, tad šiemet pabandykite šiek tiek pasikeisti ir patirti kitokias Kalėdas.

1. Dieną pradėkite nuo mankštos

Žinoma, šiandien ne ta diena, kai pilnai kūno treniruotei galite skirti porą valandų. Ir nereikia pergyventi, kad dalį dienos praleisite sėdėdami, tiesiog bendraudami su šeima ir artimaisiais (ši veikla taip pat be galo naudinga!). Vis dėlto, bent truputį prasimankštinkite ryte, pažadinkite kūną, suaktyvinkite medžiagų apykaitą, kad maistas būtų lengviau virškinamas. Taip kompensuosite, ar bent jau sušvelninsite, tingią dieną. Padarykite mankštą vos atsikėlę. O jeigu yra sniego, kodėl gi lauke  su juo nepažaidus? Galite ir tiesiog pasivaikščioti lauke, o kartu prikalbinti ir šeimą. Galbūt tai taps graži tradicija.

2. Rinkitės baltymus ir daržoves

Baltymų gausiu maistu pasisotinsite greičiau ir ilgesniam laikui. Be to, mėsos garnyrui rinkitės ne bulves, o žaliąsias daržoves. Obuolių ar džiovintų vaisių įdaras bus šventiškas ir sultingas! Taip gausite pakankamai angliavandenių ir energijos, bet mažiau kalorijų.

3. Gerkite vandenį

Vietoj siūlomos kavos, arbatos ar alkoholio, rinkitės vandenį. Na gerai, jeigu skamba liūdnokai, tada rinkitės ir kitą gėrimą, ir vandenį. Padarykite vandens gurkšnojimo pertraukėles. Tai maža detalė, galinti daug pakeisti. Šitaip lengviau kontroliuosite suvartojamų kalorijų kiekį ir, žinoma, palaikysite tinkamą skysčių kiekį organizme.  

4. Kalbėkite į valias

Daugiau kalbate – mažiau valgote. Suartėkite su šeima ir palaikykite nuoširdžius pokalbius. Pasidomėkite, kaip visiems sekasi, būkite dėkingi už tai, kad esate kartu. Gyvo pokalbio metu rečiau turėsite kasnį burnoje, tad neapkrausite organizmo, duosite jam progą suvokti, kai pasijusite sotūs. Dviguba nauda!

5. Pasivaikščiokite

Kai draugiškai nukraustote stalą, visi renkatės svetainėje ir tęsiate šventę susėdę ant sofos? Prieš tai yra dar viena puiki proga pakvėpuoti grynu oru! Pakvieskite visus pasidaryti Kalėdinės nuotraukos prie namų, truputį pasivaikščiokite. Šitaip skrandžiui bus lengviau suvirškinti maistą.

Svarbiausia – nepamirškite, kad Kalėdos nėra valgymo šventė. Tai šventė, kada kartu susirenka šeima, o namai spinduliuoja gerumu ir jaukumu, kurį Jūs patys ir sukuriate. Palaikykite tikrąją Kalėdų dvasią, kuri tikrai nesipuikuoja padėta ant stalo. Galbūt šiemet sumažinsite šventės biudžetą ir dalį jo paaukosite tiems, kam reikia labiau? Būkite saikingi ir skleiskite gerumą!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Sveiki kokteiliai, kurie sustiprins ir prailgins vasaros įdegį

Vasara odai suteikia sveiką ir auksinį įdegį, kuris padidina patrauklumą. Norėdami gauti gražų įdegį ir kuo ilgiau jį išlaikyti, galite padėti savo odai iš vidaus. Raktas į gražų ir ilgalaikį įdegį iš vidaus yra beta karotinai. Atkreipkite dėmesį į šiuos skanius kokteilius, į kuriuos įdėta šių antioksidantų, kurie padidins jūsų odos grožį. Beta karotinai yra […]

views 3964
Mityba

10 priežasčių, kodėl turėtumėte įtraukti avokadą į savo dienos racioną

Skanūs, universalūs ir teikiantys naudos sveikatai, avokadai yra puikus jūsų dietos papildymas. Nors jie turi daug riebalų ir kalorijų, tačiau yra ypač maistingi. Dėl šilkinio minkštimo ir švelnaus skonio jie puikiai tinka salotoms, sumuštiniams ir net desertams gaminti. Štai 10 priežasčių, kurias turėtumėte prisiminti kitą kartą eidami į maisto prekių parduotuvę: Avokaduose yra sveikųjų riebalų. […]

views 4001
Mityba

Ką valgyti prieš treniruotę?

Žmonės, norintys sulieknėti, dažnai užduoda klausimą, ką valgyti prieš treniruotę? Tinkamas maistas prieš sportą suteiks energijos pratimams atlikti. Jei vieną ar dvi valandas prieš eidami sportuoti normaliai pavalgėte, prieš treniruotę valgyti nebereikia. Geriausi angliavandeniai, kuriuos galite suvalgyti prieš sportuojant, yra lėtai įsisavinimi, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, citrusiniai vaisiai, rudieji ryžiai, saldžiosios bulvės. Tai suteiks energijos, kurios […]

views 3119
Mityba

Tegyvuoja arbūzas! Odė vasaros uogai

Tegyvuoja arbūzas! Mes labai mėgstame arbūzą ir pateiksime originalių bei skanių idėjų, kaip mėgautis juo ne tik kaip įprastu desertu. Beje, rugpjūčio 3- ioji yra oficiali arbūzų diena. Atšilus orams nėra nieko maloniau ir gaiviau nei mėgautis skaniu arbūzu. Negana to, arbūzas yra ne tik skanus, bet ir turi daug sveikų savybių, kurios privers jį […]

views 2974
Mityba

Top 5 vietos, kur galima skaniai atsigerti kavos Vilniuje

Jauki savaitgalio popietė, lietinga vasaros diena arba tiesiog diena, kai norisi pasilepinti, susitikti su draugais ir smagiai paplepėti. Sakoma, kad geroje kompanijoje visur gerai, bet jaukios ir gražios vietos sukuria išskirtinę nuotaiką, o kur dar skani kava ir burnoje tirpstantys pyragaičiai… Taigi, vilniečiai ir miesto svečiai, GAMTOS GROŽIO FORMULĖS komanda pasiraitojo rankoves ir išrinko kelias […]

views 4598