Pradėjus sportuoti ir norint pasiekti rezultatų, tenka pakoreguoti kai kuriuos įpročius: pakeisti mitybos racioną, daugiau ilsėtis. Dažnam taip pat kyla klausimas „o ką daryti su alkoholiu?“, todėl pasakojame, kaip svaigieji gėrimai veikia sportuojančiojo organizmą.
SVARBU! Alkoholis sporto rezultatus veikia ir tuo atveju, jeigu jį vartojate iš vakaro. Net jei nejaučiate tokių pagirių simptomų kaip dehidratacija, galvos skausmas arba pykinimas, gali trūkti jėgos ir ištvermės. Kadangi kepenys yra įdarbinamos pašalinti su alkoholiu į kūną patekusius toksinus, organizmas nebespėja skaidyti pieno rūgšties, ji kaupiasi raumenyse ir sukelia jų skausmą.
Bene dažniausia sportavimo priežastis – noras numesti svorio, o alkoholio vartojimas gali sutrikdyti net ir griežčiausią dietą, kadangi jame kalorijų ne mažiau negu greitame arba labai saldžiame maiste:
NEPAMIRŠKITE! Jei treniruočių metu susižeidėte ir darote pertrauką nuo sporto, tai dar nereiškia, kad gydantis traumą galite piktnaudžiauti alkoholiu. Alkoholis lėtina gijimo procesą. Svaigieji gėrimai atveria kraujagysles, o padidėjęs kraujo tiekimas skatina sužeidimų kraujavimą ir tinimą.
Jei esate vakarėlyje ir norisi gurkšnoti ką nors skanaus be alkoholio, išbandykite šių kokteilių receptus:
4 stiklinėms Jums reikės:
Paruošimo būdas: ananaso gabalėlius, sutrintus bananus, ananasų sultis, kokosų pieną ir ledukus sudėkite į trintuvą ir sutrinkite. Išpilstykite į taures, papuoškite ananaso skiltelėmis.
Jums reikės:
Paruošimo būdas: susmulkintus mėtų lapus ir supjaustytas citrinas (be sėklų) sudėkite į indą, suberkite rudąjį cukrų ir viską sumaišykite. Tuomet supilkite gazuotą vandenį ir mėgaukitės gėrimu.
Alkoholio atsisakymas arba jo kiekio sumažinimas padeda pagerinti ne tik sporto rezultatus, bet ir bendrą fizinę bei psichologinę būklę. Na, o vasara – tinkamiausias laikas pokyčiams: juk alkoholinius gėrimus lengva iškeisti į gausybę gardžių šviežiai spaustų sulčių ar vaisinių kokteilių