Sveikata

Itin paprastas būdas lengviau užmigti

Publikuotas 2016 28 gegužės views 7639
Itin paprastas būdas lengviau užmigti

Ilgos, varginančios valandos lovoje vartantis nuo šono ant šono ir negalint užmigti, nors ir kaip pavargęs bebūtum – dažno šiuolaikinio žmogaus bėda. Po darbe patiriamo streso, skubėjimo, svarbių susitikimų, lakstymo atliekant kasdienes šeimines pareigas atpalaiduoti mąstymą ir kūną yra labai sunku.

Atsigulus į lovą ir greitai neužmigus, ima didėti nerimas, jog vis labiau artėja laikas, kai reikės keltis, o miegas niekaip nesiteikia ateiti. Pradėjus justi šį nerimą užmigti tampa praktiškai nebeįmanoma.

Vis tik ši situacija nėra beviltiška. Jeigu nesate žmogus, kuris norėtų keisti gyvenimą iš esmės šalinant įtampos priežastis, arba kiekvieną dieną skirti laiko meditacijai bei įvairiems pratimams, yra pora nesudėtingų triukų, kurie neatima daug laiko ir gali padėti greičiau užmigti.

Psichologė Dorothy Bruck teigia, jog svarbiausia yra išvengti tos frustracijos, kuri pradeda imti negalint užmigti: prisiversti užmigti yra neįmanoma, miegą prisikviesti galima tik atsipalaiduojant, rašoma Australijos „Huffington Post“ portale.

O atsipalaidavimo būseną labiausiai skatina lėtas kvėpavimas. Kvėpuoti reikia lėčiau nei įprasta ir giliai, įkvepiant tiesiai į diafragmą. Tai sumažina stresą ir nerimą, padeda susikoncentruoti į šią akimirką, o ne tai, kas nutiko per dieną ar kas vyks rytoj.

Šalia kvėpavimo, labai pagelbėja ir vaizdinių kūrimas. Pasitelkus vaizduotę ir kuriant malonius vaizdus mintyse, jose tiesiog nelieka tiek vietos neraminantiems dalykams. Galima mintyse įsivaizduoti jūrą, labai patinkančią vietą. Nepykite ant savęs, jeigu tai pavyksta ne iš karto, grąžinkite savo mintis prie vaizdinių palengva, ramiai. Mėgaukitės mintyse matomais vaizdais, bet nekurkite siužetų su žmonėmis, neįsivaizduokite dialogų – net norint sukurti gražias situacijas su kitais žmonėmis, visko nesukontroliuosite ir vėl grįš nerimo mintys. Dar vienas variantas – įsivaizduoti save jau miegantį, tarsi žiūrint į save iš viršaus.

Pasak psichologės, taip plačiai žinomas avių skaičiavimas yra neveiksmingas, nes yra nuobodus, ir žmogus tai darydamas turi laiko grįžti prie minčių apie rutiną ir kitos dienos įvykius.

Galima išbandyti ir kitą variantą, apjungiantį kvėpavimo ir vaizdinių kūrimo pratimus į vieną: kiekvieną įkvėpimą įsivaizduoti kaip vis kitą spalvą.

Na, o gerai išsimiegojus, kita diena savaime bus geresnė nei tikėjotės, sumažės streso lygis, tad ir užmigti kaskart darysis lengviau. Gerų patirčių išbandant šiuos patarimus!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 555
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 932
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 753
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2793
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3151