Sveikata

Itin paprastas būdas lengviau užmigti

Publikuotas 2016 gegužės 28 views 7102
Itin paprastas būdas lengviau užmigti

Ilgos, varginančios valandos lovoje vartantis nuo šono ant šono ir negalint užmigti, nors ir kaip pavargęs bebūtum – dažno šiuolaikinio žmogaus bėda. Po darbe patiriamo streso, skubėjimo, svarbių susitikimų, lakstymo atliekant kasdienes šeimines pareigas atpalaiduoti mąstymą ir kūną yra labai sunku.

Atsigulus į lovą ir greitai neužmigus, ima didėti nerimas, jog vis labiau artėja laikas, kai reikės keltis, o miegas niekaip nesiteikia ateiti. Pradėjus justi šį nerimą užmigti tampa praktiškai nebeįmanoma.

Vis tik ši situacija nėra beviltiška. Jeigu nesate žmogus, kuris norėtų keisti gyvenimą iš esmės šalinant įtampos priežastis, arba kiekvieną dieną skirti laiko meditacijai bei įvairiems pratimams, yra pora nesudėtingų triukų, kurie neatima daug laiko ir gali padėti greičiau užmigti.

Psichologė Dorothy Bruck teigia, jog svarbiausia yra išvengti tos frustracijos, kuri pradeda imti negalint užmigti: prisiversti užmigti yra neįmanoma, miegą prisikviesti galima tik atsipalaiduojant, rašoma Australijos „Huffington Post“ portale.

O atsipalaidavimo būseną labiausiai skatina lėtas kvėpavimas. Kvėpuoti reikia lėčiau nei įprasta ir giliai, įkvepiant tiesiai į diafragmą. Tai sumažina stresą ir nerimą, padeda susikoncentruoti į šią akimirką, o ne tai, kas nutiko per dieną ar kas vyks rytoj.

Šalia kvėpavimo, labai pagelbėja ir vaizdinių kūrimas. Pasitelkus vaizduotę ir kuriant malonius vaizdus mintyse, jose tiesiog nelieka tiek vietos neraminantiems dalykams. Galima mintyse įsivaizduoti jūrą, labai patinkančią vietą. Nepykite ant savęs, jeigu tai pavyksta ne iš karto, grąžinkite savo mintis prie vaizdinių palengva, ramiai. Mėgaukitės mintyse matomais vaizdais, bet nekurkite siužetų su žmonėmis, neįsivaizduokite dialogų – net norint sukurti gražias situacijas su kitais žmonėmis, visko nesukontroliuosite ir vėl grįš nerimo mintys. Dar vienas variantas – įsivaizduoti save jau miegantį, tarsi žiūrint į save iš viršaus.

Pasak psichologės, taip plačiai žinomas avių skaičiavimas yra neveiksmingas, nes yra nuobodus, ir žmogus tai darydamas turi laiko grįžti prie minčių apie rutiną ir kitos dienos įvykius.

Galima išbandyti ir kitą variantą, apjungiantį kvėpavimo ir vaizdinių kūrimo pratimus į vieną: kiekvieną įkvėpimą įsivaizduoti kaip vis kitą spalvą.

Na, o gerai išsimiegojus, kita diena savaime bus geresnė nei tikėjotės, sumažės streso lygis, tad ir užmigti kaskart darysis lengviau. Gerų patirčių išbandant šiuos patarimus!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 28816
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 37838
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 28497
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 41506
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 37196