Mityba

Ginkmedžio ekstraktas: tūkstančių metų senumo augalas, padedantis nuo 100 ligų

Publikuotas 2017 27 kovo views 34957
Ginkmedžio ekstraktas: tūkstančių metų senumo augalas, padedantis nuo 100 ligų Ginkmedžio ekstraktas: tūkstančių metų senumo augalas, padedantis nuo 100 ligų

Natūralios medicinos atstovai tikina, kad ginkmedžio ekstraktas vienaip ar kitaip gali būtų veiksmingas kovoje net su 100 ligų. Nieko nuostabaus, kadangi ginkmedis – vienas seniausių augalų pasaulyje, šaknis žemėje galintis įleisti tūkstančiui ar daugiau metų. Jo nauda spėjo įsitikinti milijonai žmonių: ginkmedžio preparatai – vieni labiausiai perkamų maisto papildų tiek JAV, tiek Europoje.

Ginkmedžio ekstraktas ir jo nauda psichologinei sveikatai

  • Ginkmedis labai dažnai vadinamas „smegenų žolele”. Tyrimai rodo, jog jo preparatų vartojimas pagerina atmintį, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kenčiantiems nuo senatvinės demencijos. Nors nemažai ginkmedžio dedama į įvairius energetinius batonėlius ir pan., maži kiekiai neatneš reikiamos naudos – per parą reikia bent 240 mg.
  • Ginkmedis gerina koncentraciją, padeda įveikti nuovargį bei gerina kognityvines funkcijas. Todėl manoma, kad augalas itin naudingas tiems, kuriuos kamuoja smegenų nepakankamumas, pasireiškiantis šiais simptomais: nesugebėjimu susikoncentruoti, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, nuovargiu, galvos skausmu ir nuotaikų kaita. Ginkmedžio ekstraktas pasižymi antiuždegiminėmis savybėmis, jame esantys antioksidantai slopina oksidacinį stresą ir pagerina kraujotaką – tai itin svarbu kognityvinių funkcijų palaikymui.
  • Ginkmedžio ekstraktas sudėtyje turi adaptogeno – medžiagos, pagerinančios organizmo atsaką į stresą ir nerimą. Be to, ginkmedis neutralizuoja tokius streso hormonus kaip kortizolis ir adrenalinas, todėl ginkmedžio papildus į racioną vertėtų įtraukti kenčiantiems nuo nervingumo, depresijos ar nuotaikų svyravimo.

Ginkmedžio ekstraktas ir jo nauda fizinei sveikatai

  • Dėl savybės neutralizuoti laisvuosius radikalus, galinčius pažeisti rageną, tinklainę ir kitas akies dalis, ginkmedžio ekstraktas itin naudingas regėjimui. Preparato pro pirštus nepraleisti turėtų tie, kuriems regą pažeidė ultravioletiniai spinduliai, bei susidūrusieji su geltonosios dėmės regeneracija.
  • Vargina tokie PMS simptomai kaip nuotaikų kaita, galvos ir raumenų skausmas, nerimas ar nuovargis? Į racioną ginkmedį įtraukite ir jūs. Apie jo veiksmingumą byloja jau anksčiau minėtos savybės: sudėtyje esantys adaptogenai padeda kovoti su nerimu, taip pat augalas slopina uždegimą ir kovoja su laisvaisiais radikalais.
  • Ginkmedis išplečia kraujagysles ir tokiu būdu pagerina kraujotaką. Taip daugiau kraujo nunešama į lytinius organus, todėl padidėja seksualinis potraukis bei pagerėja reprodukcinės funkcijos.
  • Ginkmedžio ekstraktas padeda kovoti su stresu, nemiga ir nuovargiu, o tuo pačiu ir daugybe moterų kamuojančia migrena. Kol kas tyrimų rezultatai kalba patys už save: Italijoje atlikto eksperimento metu, 50 moterų 4 mėnesius vartojo ginkgolido B preparatą. Apskaičiuota, kad vidutiniškai migrenos priepuolių dažnumas sumažėjo nuo 3,7 iki 1,2, o ilgis – nuo 40 min iki 17,6 min.
  • Baltme (vitiligu) vadinamas sutrikimas, kai melanocitai – ląstelės, suteikiančios odai spalvą, yra sunaikinamos. To pasekmė – ant skirtingų kūno dalių atsirandančios baltos dėmės. Manoma, kad vienas dažniausių sukėlėjų – oksidacinis stresas, su kuriuo gali padėti susidoroti ginkmedžio ekstraktas.
Ginkmedžio ekstraktas: tūkstančių metų senumo augalas, padedantis nuo 100 ligų

Ginkmedžio ekstraktas: tūkstančių metų senumo augalas, padedantis nuo 100 ligų

Šalutinis poveikis: retas, bet nėra neįmanomas

Dažniausiai pasireiškiantys šalutiniai poveikiai yra šie: skrandžio veiklos sutrikimas, vidurių užkietėjimas, galvos skausmas ir svaigimas, pagreitėjęs širdies ritmas, odos bėrimas. Kai kuriais atvejais ginkmedžio ekstraktas gali sukelti alergiją. Nedelsdami nutraukite preparato vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškia šie simptomai:

  • Veido, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimas;
  • Neįprastas, nesustojantis kraujavimas iš nosies, burnos, makšties ar tiesiosios žarnos;
  • Sunku kvėpuoti, susilpnėjo pulsas, atrodo, kad tuoj nualpsite;
  • Priepuolis, konvulsijos.

Senasis augalas naudingas ir mūsų grožiui?

  • Ginkmedžio ekstrakte gausu vitamino E, itin reikalingo mūsų odai. Jis paverčia randus ir strijas mažiau pastebimomis, gydo aknę ir paraudimus. Augalo ekstraktas maitina odą, išlaiko ją sveiką ir „šviežią”.
  • Tuo tarpu sumaišytas su ciberžole, medumi ir ženšeniu, ginkmedžio ekstraktas negailestingai naikina raukšles ir suteikia odai drėgmės. Be to, augalas apsaugo nuo žalingų ultravioletinių spindulių, todėl labai dažnai tampa sudėtine kremų nuo saulės dalimi.
  • Priemonė stimuliuoja plaukų augimą, padeda jiems ataugti stipriems ir žvilgantiems. Tereikia sumaišyti ginkmedžio ekstraktą su kokosų, vynuogių kauliukų ar simondsijų aliejumi.

Natūrali medicina kartais gelbsti gyvybes pačiais beviltiškiausiais atvejais, tačiau prieš pradėdami vartoti ginkmedžio ekstraktą ar bet kuriuos kitus žolelių preparatus, būtinai pasikonsultuokite su gydytojais. Žinodami jūsų asmeninę ligos istoriją, jie padės išsirinkti tinkamiausias priemones.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 116
Mityba

Sveiki kokteiliai, kurie sustiprins ir prailgins vasaros įdegį

Vasara odai suteikia sveiką ir auksinį įdegį, kuris padidina patrauklumą. Norėdami gauti gražų įdegį ir kuo ilgiau jį išlaikyti, galite padėti savo odai iš vidaus. Raktas į gražų ir ilgalaikį įdegį iš vidaus yra beta karotinai. Atkreipkite dėmesį į šiuos skanius kokteilius, į kuriuos įdėta šių antioksidantų, kurie padidins jūsų odos grožį. Beta karotinai yra […]

views 8858
Mityba

10 priežasčių, kodėl turėtumėte įtraukti avokadą į savo dienos racioną

Skanūs, universalūs ir teikiantys naudos sveikatai, avokadai yra puikus jūsų dietos papildymas. Nors jie turi daug riebalų ir kalorijų, tačiau yra ypač maistingi. Dėl šilkinio minkštimo ir švelnaus skonio jie puikiai tinka salotoms, sumuštiniams ir net desertams gaminti. Štai 10 priežasčių, kurias turėtumėte prisiminti kitą kartą eidami į maisto prekių parduotuvę: Avokaduose yra sveikųjų riebalų. […]

views 8863
Mityba

Ką valgyti prieš treniruotę?

Žmonės, norintys sulieknėti, dažnai užduoda klausimą, ką valgyti prieš treniruotę? Tinkamas maistas prieš sportą suteiks energijos pratimams atlikti. Jei vieną ar dvi valandas prieš eidami sportuoti normaliai pavalgėte, prieš treniruotę valgyti nebereikia. Geriausi angliavandeniai, kuriuos galite suvalgyti prieš sportuojant, yra lėtai įsisavinimi, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, citrusiniai vaisiai, rudieji ryžiai, saldžiosios bulvės. Tai suteiks energijos, kurios […]

views 5991
Mityba

Tegyvuoja arbūzas! Odė vasaros uogai

Tegyvuoja arbūzas! Mes labai mėgstame arbūzą ir pateiksime originalių bei skanių idėjų, kaip mėgautis juo ne tik kaip įprastu desertu. Beje, rugpjūčio 3- ioji yra oficiali arbūzų diena. Atšilus orams nėra nieko maloniau ir gaiviau nei mėgautis skaniu arbūzu. Negana to, arbūzas yra ne tik skanus, bet ir turi daug sveikų savybių, kurios privers jį […]

views 5360