Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

Cigunas – kas tai ir kaip veikia?

tags
Publikuotas 2016 balandžio 30 views 6967
Cigunas – kas tai ir kaip veikia?

Cigunas (kin. Ci – energija, gun – darbas, veiksmas), jį praktikuojančio instruktoriaus Gedimino Savicko teigimu, padeda spręsti visas šias emocines, psichologines ir sveikatos problemas. Ši kinų joga yra kartu ir sveikatingumo sistema, ir dvasinio tobulėjimo kelias, atveriantis galimybes gerinti sveikatą, prailginti gyvenimą, įveikti stresą bei ugdyti kūrybines galias.

Žmonės dažnai patiria stresą bei atsiduria konfliktinėse situacijose tiek darbe, tiek šeimoje, tačiau negali visai laisvai išreikšti jausmų – tai laikoma socialiai nepriimtina. Tokios užgniaužtos emocijos kaupiasi kūne ir daro sveikatai ilgalaikę žalą, o žmogus gali nė nesuprasti, iš kur pas jį atsirado įvairiausių negalavimų.

Energijų balanso svarba

G. Savickas šioje srityje dirba nuo 1991 metų, o ciguno mokėsi pas tokius mokytojus, kaip Tom Tam, Siui Mintan ir kiti. Vilniuje Džun Juan ciguno užsiėmimus vedantis G. Savickas daugiau papasakojo apie tai, kuo ši kinų sveikatingumo sistema skiriasi nuo atskirų meditacijos praktikų bei Vakarų medicinos suvokimo.

„Cigune dirbame su či energija. Tai gyvybinė energija, kurią galime stiprinti ir kaupti. Ji turi gydomąją galią, suteikia gyvenimo jėgos. Tikriausiai visi yra girdėję apie In ir Jan energijas. Labai svarbu, kad jos žmoguje būtų subalansuotos. Jeigu žmoguje yra pernelyg daug Jan energijos, o mažai In, jis yra dirglus, grubus, viską daro greitai, bet daro ir daug klaidų, netikslingai ir neproduktyviai lieja jėgas. Jeigu In energijos per daug, o labai mažai Jan, žmogus yra tingus, lengvai pasiduoda depresijai, jam nuolat šalta. Praktikuodami subalansuojame šias energijas, taip palaikome savo sveikatą ir stabilizuojame emocijas“, – pasakoja G. Savickas.

Trys energijos centrai

cigunas

bigstockphoto.com nuotrauka

Pagal ciguno sistemą, žmogus turi tris energijos centrus „dan tian“, kurie veikia skirtingose srityse. Pirmasis yra žmogaus pilvo apačioje, ir jame kaupiama energija hormonus paverčia energija bei gerina jos kokybę. Sukaupus daug energijos šioje vietoje, žmogus turi saugumo jausmą, kur jis bebūtų. „Iš prigimties šis centras stipresnis pas moteris“, – pasakoja G. Savickas.

Antrasis energijos centras yra ties širdimi, krūtinės ląstos centre, ir suteikia žmogui gyvybinę, dvasinę jėgą, lyderio savybes, veržlumą. Sukaupus daug šios energijos, žmogus pasiekia didelių laimėjimų profesinėje veikloje, yra lyderis, noriai imasi įvairių veiklų ir jos jam sekasi. Jeigu šis centras yra silpnas, žmogus lengvai pasiduoda liūdesiui, yra lengvai pažeidžiamas, kaip sakoma, viską „priima į širdį“ ir dėl to kenčia. „Šis centras yra žmogaus psichologinis ir kūniškas imunitetas“, – sako G. Savickas.

Trečiasis energijos centras yra žmogaus kaktos srityje ir dar yra vadinamas „trečiąja akimi“. Turint daug energijos šioje srityje, žmogus turi stiprią intuiciją, ekstrasensorines galimybes, aukštą intelektą, mąsto „aukštesnėmis kategorijomis“. „Pas daugumą žmonių yra intuicija, bet pas retą ji yra surišta su smegenimis, žmogus nesupranta, kaip į ją įsiklausyti. Praktikuojant ciguną galima lavinti šiuos gebėjimus“, – teigia instruktorius.

Pokyčius pastebi greitai

„Žmonės gimsta su skirtingu šių centrų energijos lygiu, tačiau praktikuodami gali lavinti ir kaupti ją, taip suteikdami sau visai naujas galimybes gyvenime. Subalansuoti šias energijas ir tapti atspariam yra labai svarbu, nes visos emocijos veikia mūsų organus, o jie savo ruožtu yra susiję tarpusavyje. Jeigu, pavyzdžiui, žmogus kasdien patiria baimę, ilgainiui sutriks jo inkstų veikla. Jeigu jis nuolat pyksta – susirgs kepenų ligomis. Tai yra toks dalykas, kurio Vakarų medicina nepaiso. Ji tepasiūlo maldyti pažeistą organą vaistais, neieškodama gilesnių problemos atsiradimo priežasčių. Tuo tarpu cigunas išmoko būti savo paties daktaru“, – sako G. Savickas.

Pasak instruktoriaus, ciguną žmonės gali praktikuoti tiek bendruose užsiėmimuose, tiek – jau išmokę – savarankiškai namuose. Vis tik dažniausiai bendrų užsiėmimų reikia daugeliui, nes žmonės yra linkę nuolaidžiauti sau ir sunkiai prisiverčia skirti laiko praktikavimui būdami vieni, teigia G. Savickas: „Kaip ir visose praktikose, šioje yra vienintelis minusas – reikia ja užsiimti nuolat. Tačiau nauda yra itin didelė. Žmogus ima keistis labai greitai, šiuos pokyčius pastebi ne tik jis pats, bet ir aplinkiniai“.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 311
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 22154
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 255
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 223
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 229