Sportas

Cigunas – kas tai ir kaip veikia?

Publikuotas 2016 30 balandžio views 13369
Cigunas – kas tai ir kaip veikia?

Cigunas (kin. Ci – energija, gun – darbas, veiksmas), jį praktikuojančio instruktoriaus Gedimino Savicko teigimu, padeda spręsti visas šias emocines, psichologines ir sveikatos problemas. Ši kinų joga yra kartu ir sveikatingumo sistema, ir dvasinio tobulėjimo kelias, atveriantis galimybes gerinti sveikatą, prailginti gyvenimą, įveikti stresą bei ugdyti kūrybines galias.

Žmonės dažnai patiria stresą bei atsiduria konfliktinėse situacijose tiek darbe, tiek šeimoje, tačiau negali visai laisvai išreikšti jausmų – tai laikoma socialiai nepriimtina. Tokios užgniaužtos emocijos kaupiasi kūne ir daro sveikatai ilgalaikę žalą, o žmogus gali nė nesuprasti, iš kur pas jį atsirado įvairiausių negalavimų.

Energijų balanso svarba

G. Savickas šioje srityje dirba nuo 1991 metų, o ciguno mokėsi pas tokius mokytojus, kaip Tom Tam, Siui Mintan ir kiti. Vilniuje Džun Juan ciguno užsiėmimus vedantis G. Savickas daugiau papasakojo apie tai, kuo ši kinų sveikatingumo sistema skiriasi nuo atskirų meditacijos praktikų bei Vakarų medicinos suvokimo.

„Cigune dirbame su či energija. Tai gyvybinė energija, kurią galime stiprinti ir kaupti. Ji turi gydomąją galią, suteikia gyvenimo jėgos. Tikriausiai visi yra girdėję apie In ir Jan energijas. Labai svarbu, kad jos žmoguje būtų subalansuotos. Jeigu žmoguje yra pernelyg daug Jan energijos, o mažai In, jis yra dirglus, grubus, viską daro greitai, bet daro ir daug klaidų, netikslingai ir neproduktyviai lieja jėgas. Jeigu In energijos per daug, o labai mažai Jan, žmogus yra tingus, lengvai pasiduoda depresijai, jam nuolat šalta. Praktikuodami subalansuojame šias energijas, taip palaikome savo sveikatą ir stabilizuojame emocijas“, – pasakoja G. Savickas.

Trys energijos centrai

cigunas

bigstockphoto.com nuotrauka

Pagal ciguno sistemą, žmogus turi tris energijos centrus „dan tian“, kurie veikia skirtingose srityse. Pirmasis yra žmogaus pilvo apačioje, ir jame kaupiama energija hormonus paverčia energija bei gerina jos kokybę. Sukaupus daug energijos šioje vietoje, žmogus turi saugumo jausmą, kur jis bebūtų. „Iš prigimties šis centras stipresnis pas moteris“, – pasakoja G. Savickas.

Antrasis energijos centras yra ties širdimi, krūtinės ląstos centre, ir suteikia žmogui gyvybinę, dvasinę jėgą, lyderio savybes, veržlumą. Sukaupus daug šios energijos, žmogus pasiekia didelių laimėjimų profesinėje veikloje, yra lyderis, noriai imasi įvairių veiklų ir jos jam sekasi. Jeigu šis centras yra silpnas, žmogus lengvai pasiduoda liūdesiui, yra lengvai pažeidžiamas, kaip sakoma, viską „priima į širdį“ ir dėl to kenčia. „Šis centras yra žmogaus psichologinis ir kūniškas imunitetas“, – sako G. Savickas.

Trečiasis energijos centras yra žmogaus kaktos srityje ir dar yra vadinamas „trečiąja akimi“. Turint daug energijos šioje srityje, žmogus turi stiprią intuiciją, ekstrasensorines galimybes, aukštą intelektą, mąsto „aukštesnėmis kategorijomis“. „Pas daugumą žmonių yra intuicija, bet pas retą ji yra surišta su smegenimis, žmogus nesupranta, kaip į ją įsiklausyti. Praktikuojant ciguną galima lavinti šiuos gebėjimus“, – teigia instruktorius.

Pokyčius pastebi greitai

„Žmonės gimsta su skirtingu šių centrų energijos lygiu, tačiau praktikuodami gali lavinti ir kaupti ją, taip suteikdami sau visai naujas galimybes gyvenime. Subalansuoti šias energijas ir tapti atspariam yra labai svarbu, nes visos emocijos veikia mūsų organus, o jie savo ruožtu yra susiję tarpusavyje. Jeigu, pavyzdžiui, žmogus kasdien patiria baimę, ilgainiui sutriks jo inkstų veikla. Jeigu jis nuolat pyksta – susirgs kepenų ligomis. Tai yra toks dalykas, kurio Vakarų medicina nepaiso. Ji tepasiūlo maldyti pažeistą organą vaistais, neieškodama gilesnių problemos atsiradimo priežasčių. Tuo tarpu cigunas išmoko būti savo paties daktaru“, – sako G. Savickas.

Pasak instruktoriaus, ciguną žmonės gali praktikuoti tiek bendruose užsiėmimuose, tiek – jau išmokę – savarankiškai namuose. Vis tik dažniausiai bendrų užsiėmimų reikia daugeliui, nes žmonės yra linkę nuolaidžiauti sau ir sunkiai prisiverčia skirti laiko praktikavimui būdami vieni, teigia G. Savickas: „Kaip ir visose praktikose, šioje yra vienintelis minusas – reikia ja užsiimti nuolat. Tačiau nauda yra itin didelė. Žmogus ima keistis labai greitai, šiuos pokyčius pastebi ne tik jis pats, bet ir aplinkiniai“.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 2560
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 8260
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78903
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4860
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5376