Sportas

Bėgimas: viskas, ką reikia žinoti prieš pradedant

Publikuotas 2016 29 balandžio views 12371
Bėgimas: viskas, ką reikia žinoti prieš pradedant

Pavasarį norisi būti ne tik gražiems, bet ir sveikiems. Jei neramina po žiemos susikaupę kilogramai, bėgimas gali tapti puikia alternatyva sausakimšoms sporto salėms. Tam Jums reikės tik gero oro ir patogių bėgimo batelių, o dailėjančiomis kūno linijomis ir trykštančia energija džiaugsitės kone iš karto.

Bėgimas – nauda ir kūnui, ir sielai

Apie bėgimo naudą galima kalbėti valandų valandas: ši sporto šaka „įdarbina“ visas pagrindines raumenų grupes, pageriną kraujo apytaką bei širdies darbą. Jei tokią mankštą atliksite ryte, greičiau išsibudinsite ir dieną pradėsite kur kas energingesni. Be to, treniruotė suaktyvina medžiagų apykaitą ir tokia ji išlieka visą dieną. Kaip ir užsiimant bet kokia kita fizine veikla, bėgant organizme išsiskiria nedidelis kiekis laimės hormonu vadinamo endorfino, kuris padeda sumažinti stresą ir nerimą.

Jei norite pradėti bėgioti tam, kad atsikratytumėte nereikalingų kilogramų, prisiminkite auksinę taisyklę: kūnas riebalus pradeda „tirpdyti“ tik po 25 minučių fizinio aktyvumo. Todėl neverta skubėti – geriau bėgti lėtai, bet efektyviai. Treniruotės metu keiskite bėgimo intensyvumą: dietologai teigia, jog taip sudeginsite net iki 30% daugiau kalorijų nei bėgdami vienodu tempu.

Pirmoji treniruotė: lėtai ir užtikrintai

Jei nesate bėgioję ar ilgą laiką nesportavote, pirmosios treniruotės metu nepersistenkite. Nemalonūs pojūčiai gali atimti ūpą mankštintis toliau, tad pirmą kartą užteks vos 15 minučių. Labai svarbu prieš treniruotę apšilti ir bėgti reikiamu tempu: anot specialistų, tinkamiausias jis yra tada, kai bėgdami dar galite kalbėti.

Įkvėpkite per nosį, o iškvėpkite per burną ir stenkitės tai daryti kuo lėčiau. Nepamirškite, kad nuo kvėpavimo itin priklauso treniruotės efektyvumas – kuo geriau raumuo aprūpinamas deguonimi, tuo labiau jis susitraukinėja. Nepakankamai iškvepiant plaučiuose susikaupia anglies dioksidas, sukeliantis duriantį skausmą šone. Tokiu atveju nedelsdami sustokite ir treniruotę baikite lėtai eidami.

bėgiojimas

bigstockphoto.com nuotrauka

Pradedantiesiems geriausia bėgioti kas antrą dieną – taip kūnas pailsės ir pripras prie krūvio. Prieš treniruotę patariama apie dvi valandas nevalgyti, o nuo skysčių susilaikyti pusvalandį. Po bėgimo gerti vandenį reikia iškart, bet šaldytuvo neatverkite bent 40-50 minučių.

Be tinkamų batelių – nė iš vietos

Bėgimo nauda neabejoja niekas, tačiau netinkama avalynė ir apranga gali netgi pakenkti. Didesnio biusto savininkės turėtų pasirūpinti sportine liemenėle (geriausia pagaminta iš 100% medvilnės), kuri tvirčiau prilaiko krūtinę – aktyviai sportuojant išsitampo audiniai, krūtys gali prarasti formą ar net tapti skausmingos.

Bėgiokite avėdami tik šiai sporto šakai skirtus batelius. Krepšinio ar futbolo batų padas yra siauresnis ir nesuteikia tinkamos amortizacijos, tad padidėjusi apkrova gali pakenkti sąnariams. Be to, bėgimo avalynė turi būti labai lengva ir tvirtai apspausti kulną bei čiurną, tuo tarpu pirštams derėtų palikti šiek tiek daugiau vietos. Kadangi judant koja prakaituoja, rinkitės iš natūralių, odai kvėpuoti leidžiančių medžiagų pagamintus batus.

Kiekvieno pėda ir bėgimo būdas yra unikalūs, todėl patariama netaupyti ir avalynę pirkti tik specializuotose sporto prekių parduotuvėse, kuriose profesionalai išrinks labiausiai Jūsų kojai tinkančius batus. Jei visgi ketinate batelius „medžioti“ internete, Jums gali padėti virtualus testas. (www.runnersworld.com/shoeadvisor)

Norint suskaičiuoti visus bėgimo pliusus neužtektų abiejų rankų pirštų. Visgi geriausiai motyvuoja solidarūs sutiktų bėgikų žvilgsniai ir padrąsinančios šypsenos – jie žino, kad kartą išbėgus darosi sunku sustoti.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1650
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7623
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77815
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4675
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5171