Mityba

Avokadų nauda ir kaip juos išsirinkti

Publikuotas 2015 8 gruodžio views 26803
Avokadų nauda ir kaip juos išsirinkti

Avokadų nauda didžiulė: suvalgę vieną vidutinio dydžio avokadą gausite beveik pusę rekomenduojamos dienos normos maistinių skaidulų. Ir tai dar ne viskas! Avokadai praturtinti vitaminais (A, B1, B2, B6, C, D, E, G, K), turi daug kalio, karotino, kalcio, geležies, leticino ir biotino.

Šis vaisius idealiai tinka salotoms, šaltiems užkandžiams ar padažams, nes yra greitai virškinamas ir neapkrauna skrandžio.  Avokadas padeda puoselėti ne tik grožį bet ir teigiamai veikia smegenis, nervų sistemos veiklą, gerina medžiagų apykaitą, padeda palaikyti sveiką kūno svorį bei padeda apsisaugoti nuo vėžio ir tinka profilaktikai nuo širdies ligų.

1. Avokadai naudingi smegenų veiklai

Tai supermaistas smegenims. Šie vaisiai praturtinti omega-3 riebalų rūgštimis ir natūraliu vitaminu E. Avokadai pagerina kraujo padavimą į tam tikras smegenų sritis, kurios atsakingos už planavimą, sprendimų darymą bei kritinį mąstymą.

2. Sumažina cholesterolio kiekį

Avokadas yra praturtintas naudingomis riebalų rūgštimis. Vienas puodelis supjaustyto avokado suteikia jums 32 % rekomenduojamos dienos riebalų rūgščių normos. Priežastis, kodėl šie riebalai yra tokie naudingi sveikatai: tai mono sotieji riebalai, kurie gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio kiekį. Kita mono sočiųjų riebalų nauda – padeda padidinti gerojo cholesterolio kiekį jūsų kūne. Taip mažinama insulto, širdies sutrikimų rizika.

3. Avokadai padeda įsisavinti kitas naudingas medžiagas

Daugelis svarbių vitaminų yra tirpūs riebaluose, todėl jie kartu su riebalais keliauja į kūną. Šie svarbūs vitaminai yra: A, K, D ir E. Taigi pridėjus avokado į daržovinius patiekalus padėsite organizmui pasisavinti kiek įmanoma daugiau vitaminų iš vieno patiekalo!

4. Gali palengvinti ir išspręsti artrito simptomus

Avokadai turi priešuždegiminių medžiagų, padedančių kūnui sumažinti uždegimą, kuris vėliau gali sukelti artritą. Tokį pat poveikį turi ir avokaduose esantys antioksidantai vitaminas C ir vitaminas E.

5. Avokadų nauda regėjimui

Avokadas turi akims svarbių medžiagų, tokių kaip luteinas, zeaksantinas ir karotenoidas. Šios medžiagos būtinos bendrai akių sveikatai užtikrinti, nes padeda apsaugoti jūsų akis nuo pavojingų šviesos bangų, taip pat sumažina akių ligų riziką.

6. Praturtintas skaidulinėmis medžiagomis

Avokadai turi labai daug skaidulinių medžiagų – net 7 % viso jo svorio sudaro skaidulinės medžiagos. Vienas avokadas turi net 27 % jūsų dienos skaidulinių medžiagų normos. Skaidulinės medžiagos svarbios metant svorį, padeda pašalinti nereikalingus riebalus iš organizmo ir padeda užtikrinti jūsų metabolinę sveikatą.

7. Padeda numesti svorio

Norite numesti šiek tiek nereikalingo svorio? Pradėkite vartoti avokadus; juose yra monosočiųjų riebalų rūgšių. Tai reiškia, kad avokadai išskiria energiją kūnui lėtai ir suteikia jos ilgam laikui. Suvalgius avokadą, jausitės patenkinti ir sotūs.

8. Turi daugiau kalio nei bananai

Kalis – ypač svarbus mineralas, kurio daugelis žmonių negauna pakankamai. Avokade galite rasti 14 % rekomenduojamos kalio normos, banane šio mineralo mažiau – 10 %. Didelis kalio kiekis mažina kraujo spaudimą, insulto riziką bei inkstų nepakankamumą.

9. Naudingas nėščiosioms

Vartokite daugiau avokadų. Vos vienas puodelis avokado turi beveik 25 % rekomenduojamo foliano, kuris yra būtinas jums ir jūsų kūdikiui.

Kaip išsirinkti prinokusį avokadą?

Parduotuvėje patikrinkite, ar avokadas nepernokęs. Jeigu vaisius itin minkštas ir susipaudžia, verčiau jo nepirkite. Geriausias triukas – pažiūrėti, kas slepiasi po avokado koteliu. Žalia spalva – vaisius dar neprinokęs, tamsiai ruda – jau pernokęs. Gelsva spalva rodo, kad radote tobulą avokadą! Beje, nerekomenduojame nuiminėti visų kotelių parduotuvėje – šitaip tikrinkite, ar jau tinkami valgyti namie nokinti vaisiai.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Maisto ruoša vasarą – kaip gaminti sveikiau ir paprasčiau?

Prasidėjus šiltajam sezonui, kai už lango kaitina saulė, vis labiau norisi ne tik maistingų, bet ir „lengvesnių“ patiekalų – tiek sudėties, tiek gamybos proceso atžvilgiu. Kitaip nei žiemos metu, vasarą norisi gaminti greičiau ir paprasčiau. Tad toliau šiame straipsnyje rasite naudingų patarimų, kurie leis vasarą gaminti greičiau, neaukojant dienos meniu maistingumo ir maisto produktų įvairovės. […]

views 87
Mityba

Kodėl naudinga gerti šviežiai spaustas sultis?

Nesubalansuotai maitinantis, vartojant nepakankamą kiekį maistinių medžiagų, nesirenkant įvairaus maisto, žmogaus organizmui ilgainiui ima stigti vitaminų bei kitų gerai sveikatos būklei reikalingų medžiagų. Tokių medžiagų trūkumas gali pasireikšti nemaloniais simptomais. Žmogui padidėja nuovargis, pablogėja nuotaika, nusilpsta imunitetas, susilpnėja rega, pablogėja odos, plaukų bei nagų būklė bei išvaizda. Pasireiškus tokiems požymiams, dažniausiai keliaujama į vaistinę ir […]

views 244

Erzina daugybė puodų virtuvėje? Išsirinkite vieną universalų!

Normalu virtuvėje turėti kelis skirtingų dydžių puodus – padažams, pusryčių košei, troškiniams, sriubai. Tačiau, ko gero, kiekvieno virtuvėje yra tas vienas puodas, kuris naudojamas dažniausiai. Ypač kai įprastai gaminamų patiekalų meniu nusistovėjęs ir valgančiųjų skaičius beveik visuomet toks pat. Kaip pasirinkti tokį universalų puodą ir išvengti daugelio skirtingų puodų? 3 esminiai kriterijai. 1. Suderinamumas su […]

views 393
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 533
Mityba

Sveiki kokteiliai, kurie sustiprins ir prailgins vasaros įdegį

Vasara odai suteikia sveiką ir auksinį įdegį, kuris padidina patrauklumą. Norėdami gauti gražų įdegį ir kuo ilgiau jį išlaikyti, galite padėti savo odai iš vidaus. Raktas į gražų ir ilgalaikį įdegį iš vidaus yra beta karotinai. Atkreipkite dėmesį į šiuos skanius kokteilius, į kuriuos įdėta šių antioksidantų, kurie padidins jūsų odos grožį. Beta karotinai yra […]

views 8949