Vanduo – būtina mūsų raciono dalis, nuo kurios rekomenduojama pradėti dieną. Atsakingai laikydamiesi sveikos mitybos taisyklių, greičiausiai šalia lovos laikote stiklinę, kurią vis pripildote šio gyvybės eliksyro. Nors ji neatrodo purvina, indą būtina išplauti po kiekvieno naudojimo.
Norėdami suprasti, kodėl patariama išplauti vandens stiklinę po kiekvieno atsigėrimo, teks prisiminti biologijos pamokose įgytas žinias. Mikroorganizmai mėgsta drėgmę ir šilumą, todėl palikdami stiklinę šildomame kambaryje, sukuriate puikias sąlygas bakterijoms, mikrobams ir parazitams daugintis. Kitą kartą gerdami vandenį pasisavinate ir kenksmingus mikroorganizmus, taip padidindami riziką susirgti bjauriomis ligomis.
Beje, gerdami stiklinėje paliekate ir mikrobų iš savo burnos. Jei sergate, tačiau vėliau indo tinkamai neišplaunate ir nenusausinate, bakterijos dauginasi ir, patekusios į organizmą, gali vėl susargdinti.
Mikrobų kiekis bei tikimybė užsikrėsti įvairiomis ligomis priklauso ir nuo vandens rūšies. Priešingai nei čiaupo vanduo, pardavinėjamas buteliuose sudėtyje neturi chlorino, užkertančio kelią bakterijų dauginimuisi.
Dar atsargesni turėtų būti tie, kurie ta pačia stikline dalinasi su namiškiais: kuo daugiau žmonių naudojasi vienu indu, tuo labiau padidėja tikimybė, jog bakterijos, virusai bei žarnyno parazitai sukels skrandžio opą, vėmimą ar viduriavimą.
Tiesa, nepamirškite, kad pavojingi mikroorganizmai neatsiranda iš niekur, todėl jei esate sveikas kaip ridikas ir geriate ypač švarų vandenį, neturėtų kilti didesnių problemų. Be to, situaciją pagerina ir tai, jog renkatės stiklinę, o ne plastikinį indą – džiūdamas jis neleidžia bakterijoms daugintis.
Tam, kad vanduo būtų vaistas, o ne ligas sukeliantis nuodas, rūpinkitės stiklinių švara – juk tai atima vos porą minučių Jūsų brangaus laiko!